Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: DEPRESIJA I NAPAD PANIKE
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 8:25 am
Postovi: 12
CITAO SAM NA VASEM FORUMU DOSTA O OVIM STVARIMA ALI BIH HTEO JOS MALO DA SAZNAM O TOME.
OD PRE 7-8 MESECI POCELO JE SA NAGLIM LUPANJEM SRCA,VRTOGLAVICOM,MALAKSALOSCU,BOLOM U VRATNOM I POTILJACNOM DELU GLAVE,OTEZANIM DISANJEM,ZAMORENOSCU,MUCNINOM U STOMAKU...
I MENE U TAKVIM SITUACIJAMA UHVATI STRASNA PANIKA(NORMALNO?).PA ONDA JE POCELO DA PRERASTA U STRAH:STA CU KAD SE PONOVO DESI?A DESAVALO SE PUNO PUTA.SVAKA I NAJMANJA PROMENA MENI SMETA:PUNO LJUDI,BUKA A NEKAD SE DESI I BEZ IKAKVOG RAZLOGA.
BIO SAM KOD DOKTORA I ON JE ZAKLJUCIO DA JE REC O DEPRESIJI A RAZLOG JE NOCNI RAD(VEC VISE OD JEDNE GODINE RADIM NOCU).ZAVRSIO SAM I U HITNOJ POMOCI.REKLI SU MI DA JE SVE U REDU ALI DA IMAM HIPERVENTILACIJU.
SAD,MOZDA SVE OVO NEKOM IZGLEDA KAO BEZAZLENI PROBLEM,ALI UOPSTE NIJE,VERUJTE MI.KAD SE TO DESI STRASNO JE,A U POSLEDNJE VREME SE DESAVA JAKO CESTO.
PUSAC SAM(JEDNA KUTIJA NA DAN),KAFU I KOKA KOLU SAM PRESTAO DA PIJEM ZATO STO MI STRASNO SMETAJU.RADIM NOCU A PREKO DANA CUVAM SINA(SUPRUGA RADI),PROVODIM PUNO VREMENA PORED KOMPJUTERA(MOZDA JE I TO RAZLOG).DOKTOR MI DAO ZOLOFT(SERTRALIN) I ZABRANIO MI NOCNI RAD ALI SILOM PRILIKA MORAM DA RADIM NOCU.TAJ ZOLOFT UOPSTE NE PIJEM ZATO STO IZAZIVA JOS VECU MUCNINU KOD MENE.U HITNOJ SU MI DALI LORAZEPAN KOJI UZIMAM PO POTREBI KAD MI JE BAS LOSE.NA SVOJU RUKU UZIMAM BENSENDIN(2.5MG) I NISAM SIGURAN DA LI MI I ON POMAZE.
ZIVIM I RADIM U JEDNOJ STRANOJ ZEMLJI I POVLACENJE PO DOKTORIMA I ISPITIVANJA NISU NI MALO JEDNOSTAVNA A NI JEFTINA,ALI NAJGORE JE STO FIRMA NEMA RAZUMEVANJA.JA ZNAM DA NI ZA JEDAN PROBLEM NE POSTOJI INSTANT RESENJE,ALI AKO NEKO MOZE DA MI DA DOBAR SAVET BIO BIH VRLO ZAHVALAN.JEDNOSTAVNO ZELIM DA FUNCIONISEM NA NORMALAN NACIN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Tesko da ces moci proci bez lekova, tako ja mislim.
To sto si u stranoj zemlji samo ti otezava stvar, a nocni rad da i ne pominjem...
Ja sam uvek imala problema sa antidepresivima (davno sam ih pila), sada su to neki novi antidepresivi i oni koji ih piju kazu da ne deluju prvih 4 nedelja (pa cak i duze). I da se tek posle toga oseti njihovo dejstvo - to prosto da imas kao informaciju.
Ono sto ti sam mozes da ucinis u trenucima panike je da pokusas da prvo zaustavis disanje (to ti je ako da si resetovao komp) i tokom napada da dises polako (da udises samo na nos) - time ces izbeci hiperventiaciju (a to se moze postici i kada se u trenutku napada dise u papirnu kesu, samo je to nezgodno jer svi mogu da vide).
Kada radis za racunarom, svakih sat vremena pravi pauzu od 10-tak min - tada se skloni od monitora.
Ovaj poremecaj trazi veliko strpljenje.
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 8:25 am
Postovi: 12
ZNAM DA UOPSTE NIJE JEDNOSTAVNO,OTPRILIKE TEORIJU ODLICNO ZNAM(DISANJE U KESU,SAMOKONTROLA,AUTOSUGESTIJA),ALI PRAKSA JE OPET NESTO DRUGO.U SKORO UVEK SE JAVLJA ONO:STA AKO DRUGI VIDE,STA CE DA POMISLE.TO MOGU DA SHVATE SAMO OSOBE KOJE SU IMALE ILI JOS UVEK IMAJU SLICNE PROBLEME.
U SVAKOM SLUCAJU,DANKA,HVALA PUNO.CENIM SVAKI SAVET I SVACIJE MISLJENJE MI DOBRO DODJE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 7:47 pm
Postovi: 10
Nemoj da uzimas lekove na svoju ruku!!!Znam da je lecenje mukotrpan i neprijatan proces,pogotovo u inostranstvu gde sve mora da se plati.Znam da ti nije lako,ali lutajuci od doktora do doktora neces nista dobiti.Moj ti je savet da se informises o lekarima,da izaberes nekog koji je ne samo dobar strucnjak vec i dobar covek.Jedino takva osoba moze da ti pruzi PRAVU pomoc.
G@l@tej@


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Mislim da ti je prvo neophodan ODMOR. Ipak su te tegobe izazvane psihofizickim premorom. Izbegavaj komp., vise setnje u prirodi, laganija hrana (bez masnoca, mleka i mesa) je moj savet.
A zasto se plasis da ce neko primetiti kako se osecas?Zar je to sramota?
Ipak se mora razgovarati sa psihijatrom.
Pravi lek za takva stanja je psihoterapija. Ne znam u kojoj si zemlji,ali pokusaj da odes na te terapije, NADJI vremena za sebe.
Samo hrabro
Pozdrav, Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 8:25 am
Postovi: 12
HVALA NA PREDLOZIMA I SUGESTIJAMA A NA KRAJU I NA PODRSCI.MISLIM DA JE I TO JAKO BITNO,JER I OVAJ FORUM JE U STVARI JEDNA TERAPIJA.SVAKA RAZMENA MISLJENJA I SVAKO SAZNANJE DA POSTOJE JOS LJUDI SA ISTIM PROBLEMIMA JE JAKO BITNA.
ZANIMA ME DA LI SE TO MOZE POBEDITI BEZ LEKOVA I KOLIKO BENSENDIN ODGOVARA(ZNAM DA JE SVAKO PRICA ZA SEBE ALI OPET...).
U POSLEDNJE VREME SAM PRIMETIO DA POSLE SVAKE CIGARETE MI SE MENJA RASPOLOZENJE.POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
TOMIC15 je napisao:
U POSLEDNJE VREME SAM PRIMETIO DA POSLE SVAKE CIGARETE MI SE MENJA RASPOLOZENJE.POZDRAV


Duvan, kafa, Coca-Cola ili energetska pica izbegavaj. Jer: sve to nije uzrok tvoga stanja ali je i to doprinelo (ako si preterivo u necemu) a u oporavku moze da skodi, zavisno od pojedinca. Neki se recimo kunu da od kafe nista ne osecaju ali pak Coca-Cola ih razbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
TOMIC15 je napisao:
U POSLEDNJE VREME SAM PRIMETIO DA POSLE SVAKE CIGARETE MI SE MENJA RASPOLOZENJE.POZDRAV


Duvan, kafa, Coca-Cola ili energetska pica izbegavaj. Jer: sve to nije uzrok tvoga stanja ali je i to doprinelo (ako si preterivo u necemu) a u oporavku moze da skodi, zavisno od pojedinca. Neki se recimo kunu da od kafe nista ne osecaju ali pak Coca-Cola ih razbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zabrinuta
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:42 pm
Postovi: 1
Nedavno sam u traganju za odgovorom na pitanje sta mi se to desava i hoce li mi biti bolje,nisla na vas sajt i osjetila sam olaksanje kad sam shvatila da nisam sama.Pa ovako je otprilike pocelo sve,prije godinu dana imala sam napad nervoze,jako lupanje srca,pritisak u glavi i obuzeo me je neopisivi strah,strah da cu da poludim. Ispocetka sam mislila da je to samo nesto prolazno.Tako se to ponekad javljalo,kako bi doslo,tako bi i proslo,nekako sam naucila da zivim sa tim.Medjutim,kad mi se zivot poceo drasticno mijenjati,kad sam shvatila da sam se ja promijenila,koliko god sam sama pokusavala da to prevazidjem,shvatila sam da nesto nije u redu i da mi je potrebna pomoc.Sad idem na psihoterapije,ustanovljeno je da imam depresivnu neurozu sa napadima panike,moj psihijatar mi je prepisao ksalol ali da ga pijem bas kad mi bude frka.Otkako sam krenula na psihoanalize,valjda otkako mi je neko potvrdio da imam problem,meni je gore,ne zelim vise da izlazim,ne ide mi se na fakultet,hvata me frka od predavanja i vjezbi,putovanja,strah me da ce mi biti lose.Krenula sam i na jogu al mi ni od nje nije bolje.Govorim sama sebi da ce mi biti bolje ali...Ksalol jos nisam nikako pila,pijem persen i cajeve,al sad ozbiljno razmisljam da ga pocnem piti.Najvise me nervira sto u poslednje vrijeme stalno placem i strasno mi se znoje dlanovi.Cini mi se da ne mogu vise to da podnesem.Najvise na svijetu zelim da sve bude kao ranije,da konacno ova nervoza napusti moje tijelo i popusti pritisak u grudima.Eto,tako stoje stvari,svaki prijedlog kako da mi bude bolje,lijepa rijec su dobrodosli i ja cu vam vjecno biti zahvalna.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 9:58 pm
Postovi: 4
Želim da kažem svima koji su u ovoj situaciji znači depresija, strah, panika da je to jedan period u životu koji svi prodjemo. Depresija je stanje to nije bolest. znači stanje koje dodje i prodje. Najvažnije je da vi u to vjerujete. Morate biti hrabri i probat pozitivno da razmišljate. Kako prevazići sve strahove? Tako što im se morate suprostaviti snagom volje. Ako ne možete na fakultet kažite moram i gotovo. Ujutro se istuširate sredite i idete jer to vi možete. mislim da svi koji imaju problema ove vrrste moraju da koriste lijekove ali ne dozvolite da idete od doktora do doktora izaberite jednog i slijedite njegove upute. Možda bi vam samo jedna tableta pomogla da uklonite vaše probleme. Morate vjerovati u sebe, život je pun uspona i padova prema tome shvatite to tako. Ne daj te se Raduj te se životu, raduj te se svakom novom danu, razmišljajte o nekoj budućnosti kaku bi željeli da imate i stremite ka njoj! Želim vam svima puno sreće i znajte da sam ja bila u sličnoj situaciji i da se nisam dala. Nedaj te se ni vi uživajte u životu jer je on tako kratak! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ne zelim da raspravljam, ali rci da se depresija moze izbeci "snagom volje" je vise nego neozbiljno.
To pokazuje koliko je totalno nerazumevanje okoline!
Bilo bi smesno da nije zalosno.
presivno stanje je jedna stvar, a depresija nesto sasvim drugo (pa i ti imamo raznih vrsta depresije, dovljno je reci i samo da postoje neurotske depresije kao i depresije u okviru psihoza - to su sve bolesti koje s ene mogu prevazici "snagom volje").


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pusenje utice na napade!
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 4:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Tomicu,
pozdravljam te. Ja patim od napada panike vec 5 godina. Iste probleme sam imao ili neke jos uvek imam i danas, ali jedno je sigurno>
posto sam pusio 15 godina nakon ovih napada pocele su da mi smeteju cigarete. Konkretno - nakon popusene cigarete mi se uzlupa srce i da tako kazem "zaleluja" mi se u glavi. Definitivno duvan utice na ovo nase stanje. Probaj da ili drasticno smanjis ili ostavis cigarete. Ponavljam ti da sam ih ja - zdravlja radi ostavio nakon 15 godina pusenja.
Jos jedna stvar je vrlo bitna. Sto vise se bavi onim sto ti prija. Preokupacija necim smanjuje napade panike.
I na kraju najbitnije - moras otici ipak do psihijatra - ne dozivljavaj to kao nesto sramotno - u Americi svaki drugi covek ide kod psihijatra, jer to pomaze da se covek nosi sa danasnjim nacinom zivljenja, a tebi ce knkretno pomoci, jer ce ti prepisati odgovarajuce lekove koji ce tvoje stanje ublaziti i spremi se na malko duzu borbu sa ovim problemom ali znaj da se i sa ovim moze koliko toliko normalno funkcionisati. Ja imam porodicu iza sebe za koju brinem i svoj posao i napade panike, pa eto - i dalje guram!
Pozdrav i batali cigarete!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2005 8:24 pm
Postovi: 14
Pre svega cao svima.Od sve "muke",kroz koju prolazim svaki dan kao izgleda i svi vi,naisao sam na ovaj sajt.Krajem novembra prosle godine vracao sam se od babe i u toku voznje sam odjednom osetio vrtoglavicu,nisam mogao da disem i srce mi je ludacki pocelo da lupa.To je zaista bio neopisiv strah i ne znam ni sam kako sam uspeo doci do kuce mislio sam da cu umreti.Od tada vise nisam smeo da izadjem iz kuce jer sam se plasio da ce mi se nesto desiti ali ni to naravno nije bio izlaz jer mi je bivalo sve gore i plasio sam se cak i u kuci.Nakon pregleda kod interniste otisao sam kod psihijatra u bolnicu.Od tada pijem "fluxilan" 1x20 mg i bromazepam 3x3mg.Na poslednjoj kontroli koja je uzgred bila pre tri sedmice rekao mi je kako je sve u redu i da dodjem za mesec dana da bi mi smanjivao terapiju.Ali ja se stvarno i dalje ne osecam dobro,lose spavam,imam vrtoglavice i strahove,znojim se po citav dan i jednostavno mi se cesto muti pred ocima.Sta da radim da li da menjam lekara,lekove ili nesto trece? Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: evo ja da se oglasim
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 2:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
sve sto ste naveli posebno cocacola cigarete i kafa povecavaju odnosno uticu na nadbubrezne zlezde koje luce adrenalin koji pravi haos u organizmu kroz sva ispitivanja sam prosao na VMA i bio privatno na pregledima isao i na psihoterapije i dosta toga naucio pa bih vam rekao samo jedno pokuajte da nadjete uzrok svojih tegoba i drugo suocavajte se stalno sa svojim tegobama odnosno suocavajte se sa strahovima ono cega se bojite i izbegavate vi bas to radite to je glavni lek a za tomica mislim d bih trebao da pocne da pije rivotril(klonazepam) 3x0.5mg za pocetak da bi kasnije povecao na maksimalno 3x 1mg i fluxsilan 20mg 1tab ujutro ako ti slucajno ne odgovara rivotril probaj alpazolam ista doza a ako ti ne odgovara fluxsilan probaj maprotilin 25mg ujutro 25 mg uvece to mi je pomoglo nadam se da ce i tebi ali obavezno setnja i nekakva rekreativnost kazu borilacke vestine jacaju duh pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 31, 2005 11:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
alpha je napisao:
Pre svega cao svima.Od sve "muke",kroz koju prolazim svaki dan kao izgleda i svi vi,naisao sam na ovaj sajt.Krajem novembra prosle godine vracao sam se od babe i u toku voznje sam odjednom osetio vrtoglavicu,nisam mogao da disem i srce mi je ludacki pocelo da lupa.To je zaista bio neopisiv strah i ne znam ni sam kako sam uspeo doci do kuce mislio sam da cu umreti.Od tada vise nisam smeo da izadjem iz kuce jer sam se plasio da ce mi se nesto desiti ali ni to naravno nije bio izlaz jer mi je bivalo sve gore i plasio sam se cak i u kuci.Nakon pregleda kod interniste otisao sam kod psihijatra u bolnicu.Od tada pijem "fluxilan" 1x20 mg i bromazepam 3x3mg.Na poslednjoj kontroli koja je uzgred bila pre tri sedmice rekao mi je kako je sve u redu i da dodjem za mesec dana da bi mi smanjivao terapiju.Ali ja se stvarno i dalje ne osecam dobro,lose spavam,imam vrtoglavice i strahove,znojim se po citav dan i jednostavno mi se cesto muti pred ocima.Sta da radim da li da menjam lekara,lekove ili nesto trece? Unapred zahvalan.


Pre svega, ne bih da te obeshrabrim, ali bolest koju ti, ja i ostali imamo je panicni poremecaj ili panicni napadi sa ili bez agorafobije. Ako malo pazljivije procitas poruke ostalih sa foruma videces da ljudi dosta duze od tebe pate od ovih problema. Neko se prilagodio, neko ne. Neko se sa vise uspeha nosi sa problemom, neko sa manje. Ti se rves sa ovim tek 4-5 meseci. To vreme je potrebno tek da lekovi pocnu da pomalo pomazu, a ti si fakticki tek poceo da ih pijes i to u relativno malim dozama. Odmah da razjasnimo, ALI NEMOJ DA SE DEPRIMIRAS, jer ovo moze da se pobedi, proci ce malo vise vremena dok ne budes mogao da kazes sebi i drugima da si savladao osnovni problem - strah od straha.
Moj ti je savet - kao SABORCU - da odes i popricas sa svojim psihijatrom o problemu i da ga pitas sta on misli o svemu ovome, jer od tvoje iskrenosti i volje za saradnjom zavisi i plod vaseg rada - oslobadjanje od tegoba.
Kreni NA SILU van kuce. Sa nekim iz porodice ako ne smes sam. Kreni u kratke setnje, pa ih vremenom produzavaj. To sam isto i ja radio kad sam bio u fazi da ne smem da izadjem iz kuce i pomoglo mi je. ZNACI nemoj samo ovo da procitas i kazes ALI JA NE SMEM>!> MA NARAVNO DA SMES PRIJATELJU. Moras da smes ako hoces da se izlecis!
Ja sam kao uslovno receno covek od 28 godina sa tatom izlazio pod ruku, jer nisam smeo sam. A sad se spremam kolima za Grcku na letovanje. E, pa ako sam ja pobedio - pobedices i TI !
AJDE, SAMO NAPRED i sredices se!!!
_____________
DO POBEDE ! ! !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: