Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: operacija prosirenih vena
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 11:28 pm
Postovi: 9
Imam 36 godina i vec 15-tak godina problem sa prosirenim venama. Do pre par godina je to bio samo estetski problem, sa povremenim crvenilom i bolovima, a sada se to desava posle svakog malo duzeg stajanja. Pre nedelju dana sam bila na pregledu kod vaskularnog hirurga (moram da kazem da sam svesno preskocila sve one preglede koji prethode hirurgu i svo ono isprobavanje ove ili one masti iz razloga sto je moja majka patila od iste bolesti i poprilicno se namucila dok je nisu uputili na vaskularnog hirurga) koji je samo obicnim pregledom konstatovao da nema tromba, ali da problem nece nestati sam od sebe ili mazanjem mastima (koje svakako pomazu do odredjene mere), pa mi je savetovao operaciju, bez ikakvog objasnjenja kako se ona izvodi, ni koja je verovatnoca da se one ponovo pojave. Jedino sto mi je posebno naglasio da je jako vazno da operaciju uradim pre 40-te godine da ovaj problem ne bi prerastao u neki drugi. Zanima me postoji li neki drugi nacin resenja problema, mada obolele vene redovno mazem hepatrombin gelom i nosim elasticni zavoj. Takodje bih volela da znam kako se operacija radi, koliko traje oporavak i gde bi bilo najbolje to odraditi? Zivim u Beogradu i vec duze vreme sam nezaposlena (mada to moje vene jos uvek nisu shvatile). Unapred zahvalna na svakom odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
alternativa je takozvana sklerozantna terapija, ali ona nije tako uspesna. Operacija moze da se uradi maltene bez oziljka, striping metodom i posle nje (pod uslovom da su duboke vene u redu), problem je resen trajno. Samo oko 5% ukupne venske krvi protice kroz povrsinske vene koje se vade.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija prosirenih vena
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
zvecko je napisao:
Imam 36 godina i vec 15-tak godina problem sa prosirenim venama. Do pre par godina je to bio samo estetski problem, sa povremenim crvenilom i bolovima, a sada se to desava posle svakog malo duzeg stajanja. Pre nedelju dana sam bila na pregledu kod vaskularnog hirurga (moram da kazem da sam svesno preskocila sve one preglede koji prethode hirurgu i svo ono isprobavanje ove ili one masti iz razloga sto je moja majka patila od iste bolesti i poprilicno se namucila dok je nisu uputili na vaskularnog hirurga) koji je samo obicnim pregledom konstatovao da nema tromba, ali da problem nece nestati sam od sebe ili mazanjem mastima (koje svakako pomazu do odredjene mere), pa mi je savetovao operaciju, bez ikakvog objasnjenja kako se ona izvodi, ni koja je verovatnoca da se one ponovo pojave. Jedino sto mi je posebno naglasio da je jako vazno da operaciju uradim pre 40-te godine da ovaj problem ne bi prerastao u neki drugi. Zanima me postoji li neki drugi nacin resenja problema, mada obolele vene redovno mazem hepatrombin gelom i nosim elasticni zavoj. Takodje bih volela da znam kako se operacija radi, koliko traje oporavak i gde bi bilo najbolje to odraditi? Zivim u Beogradu i vec duze vreme sam nezaposlena (mada to moje vene jos uvek nisu shvatile). Unapred zahvalna na svakom odgovoru.


Postoji vise ustanova u Bg gde se ova vrsta operacija radi , a ja bih ti preporucio KARDIO VASKULARNI INSTITUT na Dedinju. Tamo mi je baka operisana , i vene i jos ponesto vaskularno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 11:28 pm
Postovi: 9
Hvala puno na brzim odgovorima. Ja jedino sto sam uspela da saznam je to da se takva vrsta operacije radi na VMA i da kosta oko 35000 dinara za jednu nogu. Ne znam kako je to na Dedinju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 5:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
zvecko je napisao:
Hvala puno na brzim odgovorima. Ja jedino sto sam uspela da saznam je to da se takva vrsta operacije radi na VMA i da kosta oko 35000 dinara za jednu nogu. Ne znam kako je to na Dedinju?


Pa znash kako , ona je operisala levu karotidnu arteriju , i to se nista ne placa , znam neke ljude koji su isto operisali vene na nogama , to pokriva uglavnom zdravstveno osiguranje. e sad , VMA zna da odvali neke cene , to znam , ali ta operacija na IKVB "Dedinje" ne verujem da bi se nesto naplacivala , osim sto se naplacuje dan lezanja u bolnici i iznosi oko 50 din :D Eto , a najvise ces saznati ako odes bas kod vaskularnog hirurga tamo , on ce ti najbolje objasniti finansijsku politiku kuce da sad ja ne pricam napamet , eto bas mi javi sta si uradila kad odes. pozzz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 4:21 pm
Postovi: 30
da li postoji na IKVB dedinju mogucnost operacije prosirenih vena na rukama? Ja vec dve godine ima problema sa venama, na toplijoj temperaturi su jako izrazene i osecam bol, peckanje i svrab. Zimi nemam nikakvih problema, ali kada dodje leto prosto moram da budem u klimatizovanom prostoru da ne bih trpeo bolove, jer sto je toplije to mi se vise izrazavaju vene i bolovi postaju jaci. Zivim u BG-u i stvarno ne znam kome da se obratim za ovo...

AKo neko zna nesto oko ovoga bio bih veoma zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 9:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
walker je napisao:
da li postoji na IKVB dedinju mogucnost operacije prosirenih vena na rukama? Ja vec dve godine ima problema sa venama, na toplijoj temperaturi su jako izrazene i osecam bol, peckanje i svrab. Zimi nemam nikakvih problema, ali kada dodje leto prosto moram da budem u klimatizovanom prostoru da ne bih trpeo bolove, jer sto je toplije to mi se vise izrazavaju vene i bolovi postaju jaci. Zivim u BG-u i stvarno ne znam kome da se obratim za ovo...

AKo neko zna nesto oko ovoga bio bih veoma zahvalan...


Vene se inache izraze skoro svima kad je toplije vreme , tako da ne znam bash da li je taj tvoj problem za operaciju :) Ali sa uputom od lekara opshte prakse odes na IKVB kod vaskularnog hirurga i on kad te pregleda znaces vishe, znaci samo idi tamo sa uputom za vaskularnog hirurga. Ne znam koliko su to tebi vene izrazene leti , ali i meni su , pa ne pridajem bas previse znacaju tome. Al eto ti bolovi bi mogli da budu pokazatelj da nesto nije ok , idi samo tamo i znaces an chemu si :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 10:45 pm
Postovi: 34
Molim vas za pomoc.

Radila sam u inostranstvu neko suzavanje vena.Izvinjavam se sto ne znam tacan naziv.Metoda je takva da moraju biti samo spoljasnje vene prosirene,a unutrasnje zdrave.Takav je uslov jer inace nije uspesno.

Ubrizgava se neka supstanca lokalno u svaku venu koja je prosirena i ona se onda povlaci.Sve se to radi ambulantno bez narkoze.

Moj sledeci problem je da nisam znala u to vreme da sam trudna par dana.Normalno se ne radi u prva tri meseca trudnoce.MOLIM VAS ZA POMOC.

Sta sad?Da li ce moja beba imati posledice od toga i koliko je to opasno???

Ima li i kod nas u Srbiji ovakva metoda.Volela bih da mi neko strucno lice odgovori.U velikoj sam dilemi. :(

_________________
Voljeni nikad ne umiru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 1:17 am
Postovi: 6
postoji i kod nas takva metoda ja sam je radila kod jedne doktore u novom sadu, najbolje bi ti bilo da se obratis ginekologu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija prosirenih vena
PostPoslato: Uto Okt 01, 2013 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 11:19 pm
Postovi: 1
Davno ste započeli temu ali je medicina uznapredovala bogme otada.Sestra je nedavno operisala noge u beogradskoj privatnoj klinici za vene sa laserskim sondama.Eno je kao nova.Ja se bojim tromboze u nogama zato ću otići na pregled kod njih.Kaže mi da je mlad čovek operisao da je svetski priznat.imam link sa interneta https://www.facebook.com/pages/Centar-z ... 1985666184 Dali ste čuli za njega ? Rekla je da je ništa nije bolelo.čini mi se malo neverovatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija prosirenih vena
PostPoslato: Čet Okt 11, 2018 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 05, 2013 9:58 pm
Postovi: 7
Žarko-Bg je napisao:
Davno ste započeli temu ali je medicina uznapredovala bogme otada.Sestra je nedavno operisala noge u beogradskoj privatnoj klinici za vene sa laserskim sondama.Eno je kao nova.Ja se bojim tromboze u nogama zato ću otići na pregled kod njih.Kaže mi da je mlad čovek operisao da je svetski priznat.imam link sa interneta https://www.facebook.com/pages/Centar-z ... 1985666184 Dali ste čuli za njega ? Rekla je da je ništa nije bolelo.čini mi se malo neverovatno.


Žare lafe tvoju sestru ništa nije bolelo jer je doktor izuzetno vešt hirurg hajde da kažemo vaskularni mada ne znam koliko ti je to bitno kao pacijentu uzimajući u obzir sve te specijalizacije i supspecijalizacije koje se gledaju samo medju lekarima budući da je tebi kao pacijentu vazno samo da si izlecen.
Vdiš, veština nije sve ako nemaš dobru i sofisticiranu opremu za operisanje. Procitaj ove članke i sve će ti biti jasno. :)

http://sajam.rs/dr-petar-dragic-svetski-a-nas/

http://sajam.rs/otvoren-medident-mesto- ... -zdraviji/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija prosirenih vena
PostPoslato: Sub Maj 25, 2019 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 05, 2013 9:58 pm
Postovi: 7
Lepo prikazano kako izgleda operacija vena laserom.Nema krvi ljudi, a pacijent budan sto su samo dve od niza prednosti Dragiceve metode.I to u Rusiji i u njihovim drzavama, a znamo koliko se popularise ruska medicina kod nas.Pazi koga ruski lekari uvazavaju to se mora ceniti jer se takav status predavaca ne zasluzuje preko noci.

https://www.facebook.com/44420198566618 ... 175084487/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija prosirenih vena
PostPoslato: Pet Mar 27, 2020 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2020 11:16 pm
Postovi: 1
Jeste videle smo moje koleginice i ja da je doktor dovodio nadavno ruske vrhunske doktore na obuku u svoju kliniku u Beogradu. Pa ja ne znam neku zenu da nije imala vene ili kapilarcice na nogama ? Cim se ove situacije s epidemijom smire otisla bih na jedan pregled kod njih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: