Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: lice, promena na koži
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 pm
Postovi: 11
Već nekoliko godina imam malu promenu na licu, kao zrnce graška ispod kože, malo zadebljanje za koje sam u početku mislila da je bubuljica. Jedva je primetno, ne smeta ali ipak je na licu, bliže ivici donje vilice i malo me nervira :-) odnosno pod nekim uglom je vidljivo i ne izgleda lepo.
Pitala sam se da li se može odstraniti, gde bih mogla otići na pregled?
Ako neko ima iskustva sa sličnim problemom molim neka mi se javi. Koristio bi mi predlog vezan za Novi Sad jer tu živim, u redu je i ako je privatan lekar/klinika u pitanju. Imam 35 godina.
Pozdrav i hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 4:36 pm
Postovi: 4
Zdravo Gordana
Upravo sam skinula konce posle jedne intervencije na licu tj. na obrvi. Pre 2 godine pojavila mi se neka izraslina ispod koze bas na obrvi, desnoj. Prvo je bila kao zrno psenice pa velicine graska. Tada je bilo jako vidljivo, svi su me pitali sta ti je to. Nisam se time opterecivala a onda je postalo duguljasto i manje vidljivo, skoro neprimetno. Medjutim, posto je bilo jako tvrdo i pravilo mi problem prilikom spavanja kada pritisnem onda zaboli otisla sam kod doktora. Tim problemima se bavi maksilo-facijalni hirurg. Obavio je pregled, konstatovao da je u pitanju aterom (zacepljenje lojne zlezde) i zakazao intervenciju za 5. april. Operacija se radi ambulantno uz lokalnu anesteziju i trajala je 10-15 minuta. Ne boli, mozda je moj prag bola malo visi, ali osecas da ti nesto radi. To je bilo pre sedam dana a danas mi je skinuo konce i dobila sam neki gel da mazem da ne bi ostao oziljak. Skidanje konca, imala sam dva, nisam osetila. Kontrola za mesec dana samo zato sto se sada sve salje na patologiju pa cisto da me obavesti o tim rezultatima. Inace ja zivim u Krusevcu i isla sam u drzavnu bolnicu jer imamo jako dobrog hirurga. Mozes i ti u drzavnu sigurno imate nekog dobrog hirurga, a imate i veci izbor, kod nas je samo dvoje doktora.
Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: