Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vazektomija
PostPoslato: Pon Jan 13, 2014 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 13, 2014 1:21 pm
Postovi: 3
Pregledao sam podforum Urologija i o vazektomiji nisam našao temu.
Pretraživajući internet sam o vazektomiji našao mali broj iznetih iskustava kod nas, pa sam rešio da otvorim novu temu pošto nameravam ne samo da postavim pitanje, nego i da opišem celokupnu proceduru kad kroz nju uskoro prođem (pošto verovatno neću dobiti puno konkretnih odgovora jer je kod nas to još uvek čini mi se tabu tema).

Ovde imate kratke informativne linkove o vazektomiji:
http://www.menshealth.rs/zdravlje/11...-o-vazektomiji
http://www.b92.net/zdravlje/komentar...20917#k5412598

Ovde je zanimljiva statistika o delotvornosti pojedinih metoda kontracepcije:
http://www.drveber.com/kontracepcija/

Imam 40 godina, klinca od 7, žena je mlađa od mene 5 godina... odlučili smo da više nećemo imati dece (ne bih da objašnjavam razloge), od svih postojećih metoda kontracepcije nama tj. meni u obzir dolazi samo vazektomija (ne bih da objašnjavam razloge).

Interesuje me da li bi neko mogao da potvrdi da se taj zahvat u Srbiji može odraditi u državnoj zdravstvenoj ustanovi? I ako može da opiše proceduru kroz koju je prošao i iznese utiske?
Vidim da u privatnim klinikama taj zahvat košta 1000 evra!
Takođe sam naišao i na nepotvrđene informacije da postoji i neka vrsta potrebnog odobrenja od ne znam koga (u suštini sam pristalica toga ali sam sumnjičav kako to funkcioniše u praksi).

------
Samo da naglasim (kako me ne bi prozivali) da ovaj metod kontracepcije ne podržavam ukoliko muškarac već nije roditelj i ako je suviše mlad. Ova metoda je samo krajnja opcija kontracepcije u slučaju kada je osoba apsolutno svesna posledica (mada je ova izjava priznajem, definitivno pod znakom pitanja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vazektomija
PostPoslato: Čet Okt 22, 2020 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 13, 2014 1:21 pm
Postovi: 3
Evo izveštaja posle 7 godina...

U 39-toj sam uradio vazektomiju u državnoj bolnici (prvi u istoriji grada).
U srećnom braku sa jednim detetom i pošto više dece nismo planirali ovo je za mene bio logičan potez - kako žena i ja ne bi smo imali stresne situacije pred svaku njenu menopauzu.
Raspitivao sam se dugo i već sam hteo da odustanem pošto sam svuda dolazio do informacija da se to ne radi u okviru državnog zdravstva.
Privatno košta oko 1000 evra. Na kraju sam čuo da je dovoljno otići kod doktora opšte prakse i tražiti uput za urologa.
Tamo im objasniš situaciju (imaš dete i nećeš više da žena ide na abortuse, malo dodaš ako već i niste imali taj problem) i oni odluče da li je zahtev razuman ili ne (ni ja nebih operisao nekog bez dece).
Operacija je obavljena u totalnoj anesteziji, uveče sam došao, ujutro operisan, poslepodne odšetao kući...
Ako ste stekli utisak iz ovog mog pisanija da je to boza-limunada... nemojte se zavaravati, posle operacije morate mirovati najmanje 3-7 dana, normalno - imate bolove, muda malo oteknu, treba mesec i više dana da prođe kako bi sve bilo po starom...
Bilo je da sam drugi-treći dan rekao "koji mi je ovo trebalo"... Žrtva je to! Ali ja ipak nisam zažalio, imao sam za koga da se žrtvujem... nama je seks veoma važan i ovo ga je još poboljšalo.
Tek posle 30 snošaja radite test u laboratoriji da proverite da li ima spermatozoida i da li možete imati seks bez kontraceptivnih metoda... Eee ali posle svega togaaaaaa... Evo već 8 godina seks bez granica.

P.S.
Pošto je ovo bio prvi zahvat u mom gradu pretpostavljam da je metoda bila veoma bazična (skalpel, makaze, konac...) i da postoje savremene metode sa kojima pacijent ima stvarno minorne posledice i brži i manje bolan oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vazektomija
PostPoslato: Čet Okt 29, 2020 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Svaka čast što si se nakon toliko godina vratio da napišeš iskustvo. Jako malo ljudi to radi, a veoma je značajno, pogotovo sa velike vremenske distance.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: