Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jako stiskanje u grlu
PostPoslato: Uto Sep 15, 2020 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 11:18 pm
Postovi: 14
Pozdrav !
Vidim da je forum pod napadom spamera ,pa se nadam da se nece izgubiti post :)

Uglavnom , vec jedno 15-20 dana osjecam malo jaci pritisak u grlu .
Dakle , nema iritacije , nema kaslja , nema temperature . Ne osjecam neku " kuglicu " kad gutam , mozda ponekad , ali to moze biti i cista moc sugestije . Centar djelovanja se pomjera , nekad je ispod jabucice , nekada je osjecaj kao da sam zabio prst sa donje strane vilice . U ovome trenutku , npr , nema skoro nikakvog pritiska , ali isto imam osjecaj da put nije "cist " . Takodje , imam osjecaj kao da se neka utrnutost prenosi desnom stranom vilice , sve do desnog uha .
Prvobitno mi je izgledalo da je to posledica cigara(tj definitivno sam osjecao momentalnu iritaciju kada zapalim ), tako da sam prestao ,vec 2 nedelje nisam zapalio .Mada , nikada nisam bio previse aktivan pusac , kutija u prosjeku 3 dana trajala . Nije imalo efekta .
Jednu noc prije 10ak dana je kulminiralo ,da sam toliki pritisak osjecao ,da sam mislio da se gusim ,tesko disao , utrnule mi ruke/noge . Nakon sto sam ustanovio da vazduh u stvari normalno prolazi , uz pomoc googla sam dosao do dijagnoze " napad panike " , sto me ,ironicno , smirilo .
Naredni dan sam posao kod doktora , medjutim usled birokratskih problema , trebalo je 4-5 dana da u stvari dodjem do doktora opste prakse .

-Izvadili su nalaze , koji su svi bili unutar referentnih vrijednosti . Svrha ovih nalaza je bila , kako mi je receno , da odluce da li ce me testirati na covid , medjutim , kada su vidjeli nalaze , rekli su da nema potrebe . Nisu mi pri ruci trenutno , mogu ih kasnije dodati u post .
-EKG bez problema
-Stetoskopom nije nista primjeceno na plucima
-Nalazi za stitnu ( TSH ili THS , ne sjecam se tacno ) su bili ok , 0.94 vrijednost .

Na kraj su sve prepisali stresu , ksalol 0.25 mg kada budem imao problem sa disanjem opet .

E sad , vjerujem da je problem sa disanjem ( koji i dalje se desi , u manjoj mjeri ) posledica stresa . Medjutim ,iz mog subjektivnog ugla , taj stres se zasniva na stikanju/pritisku u grlu .

Gdje bi ste vi ,i da li bi dalje trazili uzrok ovog problema ?

Zahvalan


P.S. Nisam hipohondar . Duzi niz godina nisam isao kod doktora , sto je i izazvalo gorepomenute birokratske probleme u pristupanju doktoru. Ne bih bio opsjednut ovim problemom ,da nije nesto sto me bukvalno ometa u normalnom funkcionisanju .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jako stiskanje u grlu
PostPoslato: Sub Sep 19, 2020 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То би могао да буде проблем са срцем. Било би добро да урадиш још неки ЕКГ на другом месту. Ако будеш желео да се дописујемо пиши ми на имајл јер овде јесте хаос и нема праћења постова. Пише доле.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: