Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preparati gvozdja
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 3:36 pm
Postovi: 21
Volela bih ako moze neko od lekara da odgovori :D na moje pitanje..da li se preparati gvozdja mogu kombinovati sa vitaminom E (posto sam kao negde nacula da se jako losa ta kombinacija) mada meni kao laiku nema logike ...i drugo me zanima a i potrebno mi je necije misljenje...ja pijem vitaminice svakodnevno ..ali ne sadrze gvozde naglaseno je bas pa bih volela jedan period da unosim malo gvozdja ..jer sam na dijeti i idem na treninge znaci povecana fizicka aktivnost i regulisana ishrana (klopam ja sve voce ,povrce ,cveklu i ostalo ) ali opet bih volela bar neki period da malo napunim depoe..da napomenem nisam skoro vadila krvnu sliku(kad kazem skoro mislim nisam ove godine jesam krajem prosle :lol: )uvek je sve bilo ok,gvozdje nije nikad bilo smanjeno,imam 24 god i nemam neke ozbiljnije bolesti ...hvala unapred .. :D na svim odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 18, 2007 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 22, 2006 5:46 pm
Postovi: 34
Lokacija: Budva
imas ampule gvozdja tothem se zovu. Ja sam ih pila u trudnoci pa pretpostavljam da su dobre cim se trudnicama preporucuje da ih uzimaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Ne znam za kombinovanje gvozdja i vitamina E. :(

Sto se samog gvozdja tice, meni je pomogla Revita Fe, preparat na bazi maticnog mleca. Od kako je koristim nisam vise anemicna. :D

Pozdrav!

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 2:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Meni je hematolog prepisao vitamin E forte,Bedoxin,i gvožđe kao terapiju za anemiju,tako da nema govora da vitamin E smanjuje apsorpciju gvožđa,čak naprotiv![/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Uz gvozdje obavezno uzimajte vit.C jer pospesuje njegovu resorpciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Najbolja kombinacija je Fe + folna kiselina + vit B12 + vit C. Sve ove komponente pospešuju resorpciju gvožđa. Tothema još sadrži i bakar i mangan (u istu svrhu) u malim količinama. Odličan sastav, samo neki imaju problem sa ukusom.
Inače, većina preparata gvožđa ima teži (metalni) ukus, koji je obično maskiran ukusima ribizle, borovnice... Zbog bolje resorpcije, svi preparati gvožđa se piju pre jela.
Radoznala,
Pošto već koristiš i druge vitamine, imaš odličnu kombinaciju za trudnice (Mamavit ili Prenatal, piju se 1x1), jer multivitaminski preparati za trudnice imaju uvek i dodatak gvožđa, a obzirom da si zdrava, nisu ti potrebne neke extra količine gvožđa, da bi uzimala poseban preparat. Sličan sastav imaju i Multivitamini za žene (proizvođač Natural Welth) i Duovit za žene (Krka). Ženskoj populaciji se inače gvožđe dodaje u multivitaminske preparate, zbog povećanih potreba (gubitak tokom ciklusa, posebne potrebe tokom trudnoće...).
Dobra kombinacija su i Centravit tablete (Diet-pharm), koje sadrže 32 komponente, što vitamina, što minerala, a isto se piju 1 dnevno.

Zaluđeni farmaceut :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 3:36 pm
Postovi: 21
Bonzita hvala puno na odgovoru nisam znala da mogu i ja da pijem vitamine za trudnice :D mislim posto nisam u drugom stanju nije mi to nikad padalo na pamet ali za te prenatal znam da su super ...uzeci njih ili ove za zene sto ste rekli i da se ne mucim ,posto sam na dijeti mene dr ubedjuje da mi ne trebaju dodaci jer sve uzimam hranom ..i da je pad imuniteta u glavi ..a ja njoj kazem meni ta jedna dnevno nece skoditi nista .. :lol:
A da vas pitam posto vidim potpis da ste farmaceut ...da li drugarica koja je trudna sme da koristi laxomucil? nista ne pomaze ..hvala unapred ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Naravno da možemo svi da pijemo vitamine za trudnice, tu su baš dobro izbalansirane količine vitamina i minerala za malo pojačane potrebe (kao što je kod tebe slučaj), a bez veštačkih i svih "zabranjenih" dodataka, zbog posebnog opreza tokom unosa u trudnoći. Samo se niko ne seti da ih ponudi ili koristi, ako nije u tom stanju.
Laxomucil takođe može da se koristi tokom trudnoće, pošto je blag biljni laksativ i ne dovodi do navike (mnogi drugi preparati "ulenje" creva, pa čovek mora stalno da ih koristi - te ili neke druge). Bilo bi dobro da proveri unos tečnosti i da malo pojača isti (uzimajući u obzir i supice), da bi se razmekšao sadržaj creva i olakšalo pražnjenje. Ako je problem ozbiljniji i duže traje, svakako neka se obrati svom lekaru, da se utvrdi razlog. Inače, Laxomucil nije škodljiv.
Pozz
:P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 5:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
P.S. Zavisi kakvu dijetu držiš. Ako je nutricionista sastavljao, trebalo bi da je unos svih potrebnih vitamina i minerala dovoljan. Ako nije kontrolisana dijeta, najčešće ne unosimo dovoljnu količinu naših dnevnih potreba, pa ih je neophodno uneti u organizam u vidu preporučenih preparata. To je čak i čest slučaj, da se uz dijete preporučuje dodatni unos vitaminskih preparata (još ako se baviš sportom i u zavisnosti od godina, stanja imunog sistema i dr, potrebe su veće od preporučenih dnevnih potreba - na pakovanjima obeleženo sa RDA).
Oprez je potreban najčešće samo sa vitaminom A, da ne dođe do hipervitaminoze, mada se to retko dešava, posebno ukoliko se pridržavaš preporuke za korišćenje (najčešće 1 dnevno, kod većine multivitaminskih preparata).
:P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 3:36 pm
Postovi: 21
Ma jeste ,sastavljao je nutricionista i idem na kontrole redovno,ali se mucim sa kondilomima i doktorka ginekolog mi stalno govori imunitet imunitet :roll: i zbog toga se trudim da ipak unosim vitaminice jer sve druge stvari za podizanje imuniteta,koje sam probala a to je citava paleta proizvoda verujete :lol: nisam videla da imaju nekog efekta ,ovako se nadam i tezim tome da cu izbalansiranom ishranom svoj organizam dovesti do zdravlja a za ovaj period promene i adaptacije nameravam da koristim vitamine i to bas te za trudnice..... jao divno bas ste me obradovali sa tim neskodljivim informacija(mislim na te vitamine kako su neskodljivi ) a zaista se niko ne seti da ih preporuci :D divno
Hvala Vam puno na odgovoru,laxomucil je odlican i ja ga ponekad koristim,i procitala sam sve o njemu a nije to kod nje nesto strasno,nema stolicu samo po dva dana zato sto ne unosi bas vlaknastih materija a i konsultovace se sa ginekologom ako je isti uopste cuo za laxomucil jer joj je prepisao neku laktazu tecnu nesto tecno uglavnom za regulisanje stolice kao sirup.Ja sam joj vec savetovala promenu ishrane u smislu dosta salate i musli i VODE to je zaista najbitnije jasan mi je mehanizam probave donekle...
Hvala jos jednom i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Kondilome moraš da ukloniš (verovatno su ti već rekli, zbog faktora rizika), a što se imuniteta tiče, jedan od boljih, ali i skupljih preparata je Ecomer u kapsulama, tj. perlicama. Ima čitav krš stvari za imunitet, ali je ovaj preparat proveren. Odlične su i Mumio tablete, a nisu tako skupe. I sami vitamini imaju i zaštitni efekat, ali Ecomer direktno povećava broj belih krvnih zrnaca (koji su glavni borci u odbrambenom sistemu organizma).
:P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preparati gvozdja
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 1:08 am
Postovi: 1
Moj sin vec 2 meseca pije tothemu..poceo je poonvo da zilazi,ide u skolu normalno,ali prosli vikend se napio,cak mislim da je konzumirao marihuanu!!! Zanima me kakvih to uticaja moze da ima na njega??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: