Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: slusni aparat
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 1:25 pm
Postovi: 9
Imam nasledno ostecenje nerva i i z tog razliga slabije cujem na oba uva.
Doktor je rekao da je jedini nacin da poboljsam sluh nosenje slusnog aparata.
Citala sam da na VMA ugradjuju mini slusni aparat, pa sam zainteresovana za tu intervenciju.
Molim vas da mi kazete nesto vise o tome (o samom zahvatu, da li je potreban uput specijaliste, cena... ).
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Fridu,problem slusnog aparata.
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Interkanalni slusni aparati su pozeljni i estetski i funkcionalno posebno za mlade ljude.Skupi su,cene zavise od proizvodjaca i distributera, mogu se kupiti i za 49ooodin i za 8o000 dinara.Na VMA Klinici su veoma strucni za implantaciju (usadjivanje) aparata.Pozeljno je da se uradi audiometrija(snimanje sluha) u nadleznom DZ, ili u nekoj od klinickih ustanova,na ORL ,odeljenju zasta daje uput nadlezni ORL spec. u Nadleznom DZ.TO ne kosta(mozda samo participacija,20 din.).Sa nalazom audiometrije,snimka sluha, lekar na VMA ce znati koji je stepen ostecenja sluha i preporuciti imlantaciju,aparata.Ne znam da li rade u lokalu ,ili u opstoj anesteziji, ali zahvat je bezbolan i bezopasan pod uslovom da je organizam u dobrom stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Fridu,problem slusnog aparata.
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Interkanalni slusni aparati su pozeljni i estetski i funkcionalno posebno za mlade ljude.Skupi su,cene zavise od proizvodjaca i distributera, mogu se kupiti i za 49ooodin i za 8o000 dinara.Na VMA Klinici su veoma strucni za implantaciju (usadjivanje) aparata.Pozeljno je da se uradi audiometrija(snimanje sluha) u nadleznom DZ, ili u nekoj od klinickih ustanova,na ORL ,odeljenju zasta daje uput nadlezni ORL spec. u Nadleznom DZ.TO ne kosta(mozda samo participacija,20 din.).Sa nalazom audiometrije,snimka sluha, lekar na VMA ce znati koji je stepen ostecenja sluha i preporuciti imlantaciju,aparata.Ne znam da li rade u lokalu ,ili u opstoj anesteziji, ali zahvat je bezbolan i bezopasan pod uslovom da je organizam u dobrom stanju. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Fridu,problem slusnog aparata.
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Interkanalni slusni aparati su pozeljni i estetski i funkcionalno posebno za mlade ljude.Skupi su,cene zavise od proizvodjaca i distributera, mogu se kupiti i za 49ooodin i za 8o000 dinara.Na VMA Klinici su veoma strucni za implantaciju (usadjivanje) aparata.Pozeljno je da se uradi audiometrija(snimanje sluha) u nadleznom DZ, ili u nekoj od klinickih ustanova,na ORL ,odeljenju zasta daje uput nadlezni ORL spec. u Nadleznom DZ.TO ne kosta(mozda samo participacija,20 din.).Sa nalazom audiometrije,snimka sluha, lekar na VMA ce znati koji je stepen ostecenja sluha i preporuciti imlantaciju,aparata.Ne znam da li rade u lokalu ,ili u opstoj anesteziji, ali zahvat je bezbolan i bezopasan pod uslovom da je organizam u dobrom stanju. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 1:25 pm
Postovi: 9
Postovana dr Biljana, veoma sam Vam zahvalna na ovim iscrpnim informacijama.
Veliki pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: