Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u nogama i rukama
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:08 pm
Postovi: 25
Vec izvesno vreme otprilike 4 meseca unazad javljaju mi se bolovi u nogama i rukama i to u pojedinim delovima extremiteta. Bol nisam mogla da povezem ni sa kostima ni sa misicima dok pre neki dan nisam mahinalno dotakla rukom bolno mesto u butini i opipala neke cvorice i tad sam shvatila da me ti cvorici bole, pa me zanima da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude?
Bolovi nisu intenzivni mada su jako neprijatni i izrazeniji su pri pokretima nego u mirovanju.
Imam 27 god., pusac sam i imam jako losu cirkulaciju te su mi noge i ruke stalno hladne i brzo mi trnu ako ih duze drzim u npr. prekrstenom polozaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Cvorici bi mogli da budu reumatski, ali niste naveli gde se nalaze, da li je bol simetrican levo i desno, imate li otoke na zglobovima, kao i jos puno drugih stvari koje bi trebalo znati pre nego se postavi makar i radna dijagnoza...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:08 pm
Postovi: 25
Cvorici kao i bolovi su na zadnjoj strani butina, sto se zglobova tice nisam primetila otoke niti slabiju pokretljivost jedino mi se desi da ako se naslonim na lakatni zglob osetim bol, ali ne u samom zglobu vec duz podlaktice ili nadlaktice.
U periodu kad su ti bolovi bili jaci primetila sam da imaju setajuci karakter....10-tak minuta me boli leva ruka pa posle leva noga ili desna ruka pa desna noga.
Da li postoje odredjene analize krvi koje mogu pokazati sta je u pitanju i uopste kome da se obratim radi nekog detaljnijeg pregleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Probajte sledece: kad vas neki misic zaboli, probajte ga ustinuti, i osetite da li vas tad jace zaboli, tako cete makar ustanoviti koje je prirode bol, da li je staticki ili povrsinski na primer. Sto se tice cvorica, nemam ideju kojom bi se povezali sa bolovima.. To mogu biti ciste pa i tumori.. Dobar dijagnosticar bi cvorove i bolove mogao povezati ako se ustanovi kakvi su. Jeste li imali u poslednjih godinu dana neku infekciju? Da li vam je mozda opao imunitet, i vrlo vazno- koliko imate godina? To su faktori koji mogu biti vezani za ove tegobe..

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:08 pm
Postovi: 25
Boki je napisao:
Sto se tice cvorica, nemam ideju kojom bi se povezali sa bolovima.. To mogu biti ciste pa i tumori..

:-?
Ako si vec dr ili se spremas da budes bolje menjaj stav jer ako misao zapocinjes sa nemam pojma sta bi ti bilo, a zavrsis sa pomenom tumora izrazi na licu pacijenata bi otprilike bili kao ovi :o :( :cry:

I jesam imala problema sa imunitetom poslednjih meseci, ustvari od letos i mislim da me nijedan virus nije zaobisao od stomacnih do respiratornih...
Trenutno sam zdrava i osim tih bolova nemam drugih problema.
Bolovi se javljaju po principu 10 dana traju i setaju kao sto sam opisala u prethodnoj poruci,a onda ih nema mesec dana, pa ih eto opet.
Ja bih samo volela da me neko posavetuje kom specijalisti da se direktno obratim i sta me od dijagnostickih procedura ocekuje jer cu se svakako opredeliti za privatnu varijantu pa ne bih da me neko vacari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 4:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Bravo, female! Ako si mu rekla!

P.S. Za početak, kod lekara opšte prakse na pregled , uz KKS i biohemijske analize., a posle ćemo o specijalisti. Ovako kako opisuješ " čvoriće na zadnjim stranama butina" , mož' ličiti i na "narandžinu koru"..Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:08 pm
Postovi: 25
KKS i biohemija su radjeni pre mesec dana i sve je bilo u granicama normale.
Sto se tice pretpostavke o celulitu... ma dajte doktorka otkud to nama zenama :oops: :wink:
Salim se, nije to u pitanju jer cvorici nisu povrsinski , tacnije malo dublje se opipavaju, a uostalom bol je prisutan i u rukama.
Meni lici na reumatske bolove, barem koliko sam mogla svoj bol da prepoznam u iskustvima ljudi koji imaju neki oblik reume....no ispitivanja ce potvrditi jeste li ili nije.
Koliko sam mogla da se informisem preko neta rade se reuma faktori, ASTO ... ima li jos nesto ?
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 1:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
molim vas procitajte s paznjom:

Ove dve recenice koje ste naveli nemaju hronoloski logicki sled iako stoje zajedno jedna do druge. Iskreno sam rekao sta ne znam, a sta mislim. Problem je sto kad pacijentu pomenes tumor, on se prene na mestu. To je posledica toga sto se ljudi vise plase naziva bolesti nego stvarnih cinjenica, mozda zato sto imaju manjak poverenja i vise su skloni da intuitivno pristupaju samodijagnostici. To moze prevazici samu medicinu za neoliko vekova unapred, jer medicina mnoge stvari nije na dobrom putu da ogonetne a obican covek najcesce, iako nema znanje moze osecati sta nije u redu. Ali je moze i vratiti u srednji vek, u kojem su ljudi bivali s razlogom zastraseni. Tumor nije rak, tumor moze biti krajnje bezopasan, bezopasniji od kijavice.

Nije lepo da ljudima koji se iskreno zainteresuju za vas problem vracate ovakvim kometarima. Cak i ako je izgledalo glupo, sto sam vam se javio bez razloga da bih vas obavestio da ne znam sta je vas problem, ja pratim vasu temu i razmisljam o vama u toku dana, i nastojim da pronadjem odgovor na inace vrlo vrlo tesko pitanje koje ste zadali. Ujutru kad se probudim i zapocnem dan, ja se iskreno zapitam, sta je vas problem, sta je problem mnogih ljudi kojima su potrebni slicni odgovori. Tih ljudi nije mnogo, i vi ste jedna od tih osoba. I ja zatim prevrcem svoje knjige i razne izvore koliko mi vreme dozvoljava, i pokusavam negde pronaci bas vas, iako znam da je, da vam iskreno kazem, vrlo tesko i skoro uzaludno ne samo pronaci uzrok vasih tegoba, nego ni lek koji bi vam efikasno 100% mogao pomoci protiv bolova. Mnogi lekari bi to odmah konstatovali i ne bi se vise tako posebno bavili vama i upustali u uzaludan posao.

Iako ne uspem pomoci, makar vam mogu pruzati podrsku, nisam sveznalica, ali sam ipak covek kojem krv nije hladna kad su u pitanju bolesni ljudi koji pate, nijednog pacijenta ne odbaciujem vec svakog prihvatam kao da mi je najblizi, uz razumevanje i kad on nije zadovoljan. Mozda je kad sam pitao koliko imate godina, zvucalo da nemate prava da budete zdravi ako imate puno godina i da se trebate pomiriti da medicina dize ruke, nije tako, verujte. Puno se nadam da ce te uskoro resiti vase probleme.

Najlepsi pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 4:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
female je napisao:
KKS i biohemija su radjeni pre mesec dana i sve je bilo u granicama normale.
Sto se tice pretpostavke o celulitu... ma dajte doktorka otkud to nama zenama :oops: :wink:
Salim se, nije to u pitanju jer cvorici nisu povrsinski , tacnije malo dublje se opipavaju, a uostalom bol je prisutan i u rukama.
Meni lici na reumatske bolove, barem koliko sam mogla svoj bol da prepoznam u iskustvima ljudi koji imaju neki oblik reume....no ispitivanja ce potvrditi jeste li ili nije.
Koliko sam mogla da se informisem preko neta rade se reuma faktori, ASTO ... ima li jos nesto ?
Pozz.


Reumatoidni faktor, ANA, lupus ćelije, imunoglobulini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u nogama i rukama
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:08 pm
Postovi: 25
Ja sam najiskrenije zacudjena tvojom reakcijom jer sam ti samo dobronamerno ukazala na cinjenicu da svoj stav moras promeniti ili korigovati i to iz x,y razloga..Opet ne znam u kakvoj si vezi sa medicinom uopste...eto mogu samo da pretpostavim da je studiras i da si jos mlad da bi uopste imao ispravan stav koji svakako nema veze sa stvaranjem nepotkovanih pretpostavki, odnosno nasumicnom prognoznom teskih stanja.

Uostalom ti nikad ne znas ko je i kakva je osoba kojoj se obracas i na koji nacin ce neko primiti tvoje misljenje pa sve i da je najtacnije....eto kad smo se vec uhvatili tumora verovatno postoji razlog zasto u situaciji kad se nekom bolesniku posle adekvatnih ispitivanja postavi takva dijagnoza lekar prvo obavestava njegovu porodicu koja posle trazi najbolji nacin da tu losu vest saopsti bolesniku.Ma mogu da se kladim da postoje slucajevi kad oboleli od tumora nikad ni ne sazna od cega umire.......
Nadam se da mozes da shvatis o cemu pricam.

Mislim da bi svi aktivni clanovi ovog foruma trebali da se zapitaju cemu ovaj forum sluzi i da na taj nacin definisu svoje mesto na njemu kao i svoje ciljeve.
Ja nisam trazila da mi neko ovako online postavi dijagnozu i da terapiju kojom ce mi ti bolovi prestati samo sam trazila da me neko ko bi uopste imao predstavu od cega poticu ti bolovi uputi na specijalistu koji mi moze pomoci.
Najkorektnije s tvoje strane bi bilo da svoje misljenje ubuduce ogradis u okviru onoga sto i jesi-student koji nema ni dovoljno znanja, a da ne pominjem iskustva da bi uopste smeo da pomisli na dijagnozu tumora ili drugih kompleksnih stanja i ovo sto ti ja pisem je jednostavno istina, a ne namera da te uvredim ili omalovazim tvoje misljenje, znanje...
I za kraj cu citirati sebe iz prvog posta pa ces dobiti odgovor makar na pitanje o mojim godinama

female je napisao:
Bolovi nisu intenzivni mada su jako neprijatni i izrazeniji su pri pokretima nego u mirovanju.
Imam 27 god., pusac sam i imam jako losu cirkulaciju te su mi noge i ruke stalno hladne i brzo mi trnu ako ih duze drzim u npr. prekrstenom polozaju.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: