Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Strah od igle
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 2:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Srecom, nema potrebe da koristim iglu (niti vadim krv niti se vakcinisem niti primam injekcije) trenutno ali, sta radti sa strahom od igle kada je potrebno uraditi tako nesto banalno poput injekcije??? Toliko sam strahova smanjio, ali ovo je i dalje isto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
Poistoveti je sa ubodom komarca. Desi se, kratkotrajno je, i osecas je samo par trenutaka posle dok posle komarcevog uboda mozes da se ceses danima.

Ako treba da dobijes inekciju, insistiraj da ti masiraju sa alkoholnom vatom misic duze nego obicno i tad iznenada daju inekciju. Masaza sa alkoholnom vatom ti opusti misic i koza ti postane meksa i totalno je drugaciji osecaj nego kad te bocnu 'na suvo'. Izmedju masiranja vatom i uboda neces ni osetiti razliku ako se ubod izvrsi u 'ritmu' masiranja.

Ili, pred inekciju-vadjenje krvi uradi sledece: iscupaj par dlaka iz kose sopstvenom rukom. Videces da to mnogo vise boli nego igla, a i bridece ti glava tako da neces iglu ni osetiti.

Nemoj da zaboravis da dises opusteno i da opustis misic-nadlakticu i razmisljas o dobrim, srecnim i duhovitim stvarima u zivotu.

Ja sam u zivotu imala oko 30 000 inekcija i oko 10 000 uboda u prstic za kapljicu krvi. Veruj mi, nije problem.

Pozdrav,
Mima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: