Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tamne fleke na telu?
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 11:15 pm
Postovi: 27
Znam da je skoro nemoguce dati dijagnozu,
ali sta bi to moglo biti.

Znaci tamne, fleke na ledjima i butini.
na ledjima ih je 3 velicine nokta a na unutrasnjoj strani jedna
precnika 1,5 cm?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nije neka pomoc al savet nije zgoreg!
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 3:38 am
Postovi: 29
Najpre otici kod dermatologa,jer ovako napamet niko nece da rizikuje ! Koliko znam fleke nastaju od sunca,solarijuma ili kod zena od koriscenja kontraceptiva, ja imam licno problem sa hiperpigmentacijom pa sam upravo dobila neku kazu super kremu, svi je hvale al ne bih da pricam jer nisam doktor, nisam je jos pocela koristiti ali mi je preporucila doktorka dermatolog...Da me sad drugi ne napadnu :roll:
Iskreno...
S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 11:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Malo je informacija, ali jedna od mogucnosti je da se radi o gljivicama. Osetljiva koza i znoj = fleke (obicno tamne). Ukoliko se noktom balgo zagrebu po povrsini, primetice se perutanje (pazi ukoliko su to mladezi). Moze se desiti da se posle nekoliko dana pojavi jos nekoliko manjih, kao i da se spoje u „grozdove“. Krema „Fentikol“ (kosta oko 100 din.) resava problem vrlo brzo i efikasno (mazanje po tim mestima posto se koza dobro opere i to 2 puta dnevno). Gljivice nestanu posle nekoliko dana (manje od 7 dana).

Preventiva: redovna higijena. Neki ljudi imaju osetljivu kozu i moraju mnogo cesce da se peru, ali isto tako i da izbegavaju razne hemijske preparate.

Ne radi nista na svoju ruku, vec idi do dermatologa da postavi dijagnozu.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
@okano, lepo. A jos bi lepse bilo kad bi napisala ime kreme koju ti je doktorka preporucila? Ako daleko bilo tebi ne prija, mozda ce nekome drugome odgovarati? Glupo je spomenuti kremu za koju kazu da je super , a ne napisati kako se ta krema zove. Sta ti mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ok
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 6:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 3:38 am
Postovi: 29
Imas pravo, trebalo je da kazem kako se zove krema al kao prvo to nije bilo jos moje iskustvo...dakle tek sam pocela da je koristim ima dva dana, stavlja se dva puta dnevno, a kada je koza, u pitanju da bi se videli rezultati treba im vremena, zar ne? Drugo, posto znam kako mozak generalno funkcionise kod ljudi, pre ce taj lik otici i kupiti kremu, na svoju ruku, nego sto ce otici kod doktora da vidi u cemu je problem.Mislim, ljudi ne vole da idu kod doce. Naravno to ne mora da bude slucaj sa zidarom al nikad se ne zna!!!
Krema je iz linije Neostrata, koja se moze naci u apoteci na Trgu u okviru Staklenca tacnije gleda na stanicu autobusa koji idu za Karaburmu. Ne znam dal sam dobro objasnila?! :roll: No treba znati da imaju dve kreme koje "izbeljuju kozu"! Moja se zove skin lightning gel, a ima jos neka (stvarno ne znam kako se tacno zove). Ovu mi je doktorka preporucila kod koje sam isla naravno prvo na konsultacije. Apotekarka mi je isto rekla kao i doktorka da su ljudi veoma zadovoljni sa kremom! Al ja cu javiti nakon nekog perioda dal sam i ja toliko zadovoljna!
Pozdrav...
P.S. dakle Neostrata skin lightning gel kosta nesto preko dve hiljadarke!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 1:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
@okano, ma ok, razumela sam te. Pretpostavljam da ta krema neme neke izrazite kontraindikacije , pa se moze kupiti i na 'svoju ruku'. Doduse, dosta je skupa, pa je to prilicna investicija u nesto u sta nismo bas sigurni da ce imati efekta. Ali dok se ne proba, ne moze se ni znati. Ja iskreno prvi put cujem za taj brend sto ne znaci da nije dobar. Ja ti zelim puno srece sa kremom:)

DermaMedica ima neku slicnu kremu, reklamiraju je kao 'inteligentna krema za beljenje koze" i po njima se efekat vidi posle 4 nedelje.Postoje i slike tipa 'pre i posle' pa ako nije obicna namestaljka, onda vredi probati, posebno sto su njihove kreme medicinske a cene su im niske. (jedna krema oko 300-400 dinara)

Ovde ima nesto malo vise o tome:

http://www.dermamedica.co.yu/pigment_balans.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vece tamne fleke an ledjima
PostPoslato: Čet Jul 23, 2009 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 11:22 am
Postovi: 2
Imam 2 vece tamne fleke na ledjima. Jedna je precnika 6 cm a druga 3cm. Osecam skoro non stop svrab u tom predelu. Boja im je kao da sam samo tu pocrnela na moru a ostatak ledja da se nije suncao.
Inace imam problem sa stitnom zlezdom (hiperfunkcija), a smanjen broj hormona jer je autoimuna, pa me zanima da li ima veze sa tim.
Lekari kod kojih sam bila zbog drugih stvari su mi uvek rekli da to nije nista i da ih ignorisem, ali isto tako su mi rekli da ne uzimam, na primer, Fervex jer meni ne prija. Na pitanje, zasto ne smem da uzimam Fervex, rekli su .. "zbog fleka?!"

Jos jedan podatak.. fleke su se pojavile u vreme velikih napora (radila 2 posla, malo spavala, malo dete,...) ali su ostale.

Volela bih strucni komentar pa cu dalje sama isurfovati o cemu se radi.

hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zamena za fentikol ?
PostPoslato: Pon Maj 07, 2012 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 1:48 pm
Postovi: 1
mr M je napisao:
Malo je informacija, ali jedna od mogucnosti je da se radi o gljivicama. Osetljiva koza i znoj = fleke (obicno tamne). Ukoliko se noktom balgo zagrebu po povrsini, primetice se perutanje (pazi ukoliko su to mladezi). Moze se desiti da se posle nekoliko dana pojavi jos nekoliko manjih, kao i da se spoje u „grozdove“. Krema „Fentikol“ (kosta oko 100 din.) resava problem vrlo brzo i efikasno (mazanje po tim mestima posto se koza dobro opere i to 2 puta dnevno). Gljivice nestanu posle nekoliko dana (manje od 7 dana).

Preventiva: redovna higijena. Neki ljudi imaju osetljivu kozu i moraju mnogo cesce da se peru, ali isto tako i da izbegavaju razne hemijske preparate.

Ne radi nista na svoju ruku, vec idi do dermatologa da postavi dijagnozu.

Pozdrav,
mr M.


Nisam hteo da zapocinjem bespotrebno novu temu., mr M je opisao moj problem (podudara).
Imao sam isti problem pre 4-5 godina, i doktor mi je dao fentikol kremu (veoma brzo je dala rezultate).
E sad, nedavno mi se problem ponovo pojavio, ali u apotekama vise nema fentikol kreme.
Kada sam je trazio, svi su nesto zacudjeno gledali.
Ima li neka zamena (ili nesto slicno), posto nemam bas vremena da idem do doktora.
Znam, znam, uvek je bolje otici kod doktora, ali trenutno jednostavno nisam u mogucnosti (a i nemamo stalnog dermatologa, nego povremeno dolazi).

Hvala !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: