Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sa i bez lekova...
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 12:46 am
Postovi: 13
interesuje me iskustvo ljudi koji su kkoristili medikamente u lecenju,koliko su im pomogli i kako su se skinuli...ja sam sad manje vise ok,samo sa lekovima...nemam konstatovanu nikakav poremecaj sem opsesivnosti za koju kazu da je pokretac moje anksioznosti,panike.pijem trenutno samo rivortril i intresuje me saveti ljudi koji su se skinuli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 17, 2005 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
poslah ti privatnu por.
poz
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 2:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Gore, na jednoj temo sam opisao kako sam se skinuo sa rivotrila presasvi na laksi Xanax. Nije nista strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 7:47 pm
Postovi: 10
Iskreno da ti kazem nije stvar u tome skinuti se ili ne.Nisi ti poceo da pijes lekove na svoju ruku,iz dosade i slicno.Pijes lekove zato sto ti je tako rekao lekar,a on ti je to rekao da bi se ti izlecio.Ako uzmemo u obzir da je taj doktor strucan(hipoteticki) i da ti zeli dobro,onda je sasvim lako zakljuciti da ce ti on postepeno smanjivati lekove sve dok ih potpuno ne izbaci iz upotrebe.Naravno,vazno je da REDOVNO ides na kontrole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
Bajaga je napisao:
Gore, na jednoj temo sam opisao kako sam se skinuo sa rivotrila presasvi na laksi Xanax. Nije nista strasno.


Postovanje svima,

Ja sam koristio veoma visoke doze Rivotrila 3x2 mg. Koliko citam na ovom forumu ljudi razlicito reaguju na neke od lekova, nekima je bolje sa ovim a nekima sa pak drugim lekovima. Recimo mene Rivotril nekako kako da kazem "zombira" osecam se vrlo tupo, misli su mi tupe ako tako to moze a bolje ne znam da se izrazim i nije retko bilo da se vise osecam losije sa tim lekom jer sam nekako gubio neke "primarne" osecaje sto je kod mene proizvodilo dodatni pa cak i jos gori strah ili pak strah da od leka mi nece nikada biti bolje jer je neko stanje tuposti koje me opasno izludjuje.

S obzirom da je kod mene bio panicni poremecaj a pre bih rekao dominantnija Depresija koja je imala elemente ne povucenosti nego vise besa i gneva (a tako je i pisalo: "Panicni Poremecaj sa depresivnim razvojem") koristio sam i razne antidepresive: Auromid, Fluxeatin(tj. Flunirin) jako kratko jer sam osecao strasnu nervozu (a vec sam bio nervozan...strahovi) a on zna da stvori malo nervozu (bar koliko sam citao) pa jedno vreme oko 3 meseca Seroxat (imao sam one poznate nezeljene efekte koje opisuju na NET-u i prekinuo) sada sam se sa 3x2mg pa 3x1mg Rivotrila skinuo do do 3x0.25 Rivotrila i presao na Ksalol (Xanax) 3x0.5. Dakle prvo Rivotril mi je jedno vreme bio zaista dobar u visokim dozama i nevidjenoj panici a i po prirodi sam panicar ali kasnije (jer sam ga duze pio) sam osecao sve vecu i vecu depresiju a poznato je da Rivotril a on spada u grupu Clonzepama i da ta grupa moze da stvara tj. potencira u velikim brojem slucajeva depresivni osecaj (moguce za visoke doze samo).

Sada pijem 3x25mg Amyzol i 3x0.5 mg KSALOL. Amyzol mi podosta sredjuje depresiju (ponavljam sa osecajem gneva) i posle oko 4 nedelje koristenja mogu da kazem da mi je bolje a ponavljam KSALOL mi je bolji od Rivotrila jer me Rivotril "otupljuje" pa cak dovede do stanja neke nazovimo depresije (losa kordinacija u prostoru i sl.) idenferentnosti prema okolini i cak POVECA mi strah a moj posao je vezan za racunare i sl. i po prirodi sam bio a valjda i ostao "zivahan" i volim da osecam sebe kao sebe a ne da se dozivljavam kao "JA umrtvljen". E i onda mi KSALOL nekako sve to bolje sredi ili pa cak i Bromazepam od 6 mg.

Takodje zbog svoga posla na racunaru imam okostavanje kicme tj. vratnog dela, pa mi se javljaju i vrtoglavice a to jos nikako da skontam od cega i kako dolaze da li od spondiloze ili od anksioznosti a licno bih pre rekao od anksioznosti i nervoze tj. nervne napetosti koje nikako da se oslobodim a ponekada se pitam hocu li ikada jer sam uvek bio impulsivan, plahovit, veoma emotivan mada je tu neretko bila maska coveka koji "drzi sve pod kontrolom". Najvise sto me izludjuje je taj i dalje prisutan osecaj nesvestice ili ja bih rekao "nesigurnoga hoda i ne bistrine" pa cak i osecaja nelagodnosti u velikom drustvu ljudi ili recimo guzve poput pijace i sl.

Vasa iskustva ili predlozi? :-?

MIROLJUB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 4:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Taj 'nesiguran hod', kako kazes je vrlo neprijatan.
To zaista moze biti od toga poremecaja, ali moze biti i od problema sa vratom.
Vrat bi trebalo da ti pogleda fiziolog ili ortoped,mozda da ides i na neku terapiju toga tipa.
Emotivnost se ne moze izleciti, moze se samo ublaziti. To je sastavni deo licnosti - ali preterana emotivnost je nesto drugo.
Ti si postavio mnogo pitanja, to je velika tea.
Meni licno odgovaraju niske doze lekova, tek da moj nekako uvek budan nervni sistem malko primiri.
Takodje volim stare lekove toga tipa koje menjam. Navika se ne stvara ako se lekovi periodicno menjalu i ako je niska doza.
Mislim da svako ima neke svoje cake.
Jel` si primetio kako je osecaj nesigurnosti pri hodu manji kada se guraju kolica, na primer.
Ili naocare za sunce po kisi i tmurnom vremenu...
Pozdrav
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Taj 'nesiguran hod', kako kazes je vrlo neprijatan.
To zaista moze biti od toga poremecaja, ali moze biti i od problema sa vratom.
Vrat bi trebalo da ti pogleda fiziolog ili ortoped,mozda da ides i na neku terapiju toga tipa.
Emotivnost se ne moze izleciti, moze se samo ublaziti. To je sastavni deo licnosti - ali preterana emotivnost je nesto drugo.
Ti si postavio mnogo pitanja, to je velika tea.
Meni licno odgovaraju niske doze lekova, tek da moj nekako uvek budan nervni sistem malko primiri.
Takodje volim stare lekove toga tipa koje menjam. Navika se ne stvara ako se lekovi periodicno menjalu i ako je niska doza.
Mislim da svako ima neke svoje cake.
Jel` si primetio kako je osecaj nesigurnosti pri hodu manji kada se guraju kolica, na primer.
Ili naocare za sunce po kisi i tmurnom vremenu...
Pozdrav
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
danka je napisao:
Taj 'nesiguran hod', kako kazes je vrlo neprijatan.
To zaista moze biti od toga poremecaja, ali moze biti i od problema sa vratom.


Da ali i to sam primetio da cim sam napetiji i sam vrat mi se ukoci da kao oklagiju za testo da imam. Pa onda i pritisak mi varira a opet se tu pojavi strah od cega da li od predugog rada na comp-u ili pak od anksiozno/depresivne slike...

Citiraj:
Vrat bi trebalo da ti pogleda fiziolog ili ortoped,mozda da ides i na neku terapiju toga tipa.


Da to sam razmisljao jos davno i cak predlozio doktoru Internisti koji je pri drzavnoj ustanovi gde sam radi bolovanja morao SAMO tamo ici. Na to su bili odgovori tipa: "Nemojte sada jos i to, pa zar ne vidite da smo sve pregledali i da je somatski sve uredu?". Mozda sam trebao ici privatno ali pravo ti kazem ne znam ni na koje preglede se ide tj. koji je to arsenal pregleda.

Citiraj:
Emotivnost se ne moze izleciti, moze se samo ublaziti. To je sastavni deo licnosti - ali preterana emotivnost je nesto drugo.


Preterana?? Jeli i to neki DISORDER?? :(

Citiraj:
Ti si postavio mnogo pitanja, to je velika tea.


Da tacno je...podosta.

Citiraj:
Meni licno odgovaraju niske doze lekova, tek da moj nekako uvek budan nervni sistem malko primiri.


Da i ja sam to primetio da je izgleda bolje

Citiraj:
Takodje volim stare lekove toga tipa koje menjam. Navika se ne stvara ako se lekovi periodicno menjalu i ako je niska doza.
Mislim da svako ima neke svoje cake.


Stari?? Ne znam, mene recimo Bensedin samo zbuni nekako, Demetrin kada popijem kao da sam uzeo malo soka, Tranex sam probao od tih starih i ne primetih nista znacajnije i bolje od toga leka za koga kazu da je NAJACI posle Rivotrila.

Citiraj:
Jel` si primetio kako je osecaj nesigurnosti pri hodu manji kada se guraju kolica, na primer.
Ili naocare za sunce po kisi i tmurnom vremenu...


Ne nisam, mislim da je isto...Ma bice da nije to od kicme jer sam primetio da taj nesiguran hod dolazi i od toga: "E mozda me sada neko gleda tamo gde me mozda neko zna ili pak jos gore svi poznaju" (a pri tome taj/ti znaju da imam "smetnje")

p.s. Izgleda da sam primetio i kafa da mi smeta (stvori unutrasnju napetost) i kao da "anulira" dejstvo samoga leka. A voliiiim kafu uf...a vidim nije to na dobro jer i kiselinu mi stvori pogotovo ako sam pre toga "nadrndan" da ne govorim. Cigarete sam batalio davno vec jer to sam video da (a i osetio) da definitvno skodi jer stvori napetost odlozenog tipa...tacnije puls mi nabije nevidjeno a napetiji sam posle cigarete nego pre. Opak otrov za vegetativni nervni sistem !!!!

Pozdrav Danka i hvala na odgovoru :)

MIROLJUB


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: