Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sinusi
PostPoslato: Ned Dec 11, 2005 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 10:38 pm
Postovi: 10
Imam 29 godina i problem sa stalno zapusenim nosem. Radila sam alergiske probe i sve je u redu,lecenje antibioticima mi trenutno pomogne.Moze li stalna zapusenost dovesti do ostecenja pluca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 12, 2005 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:19 pm
Postovi: 4
Imam slicne probleme kao i ti, mada se to moze resiti pravom terapijom. U mom slicaju to su antibiotici Panklav (12 dana ), Fluomicil 3*1 (12 dana ), Pressing 1*1, Kapi za nos Nafazol ( sto cesce ), Inhalacija biljnom rosom uvece. Bitno je da se ovo "odradi" kako treba , da se ne bi problemi sa sinusima vratili i postali hronicni. U svakom slucaju idi kod ORL, neka te pregleda, da pravu terapiju i uradi ultrazvuk sinusa.
Puno pozdrava i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 07, 2006 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2006 8:15 am
Postovi: 5
a jel zna kako se lece hronicni sinusi ili utnema leka i pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 3:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Ja imam problem te zapusenosti nosa, bez mnogo sekreta, bez bolova, samo tesko disanje. Defrinol nista. Marisol nista. Inhalacije nista.

I onda ti ja kupim Olynth. I prsnem ja taj sprej i za par minuta obe nozdrve rade! Sve cisto i sve OK! I shvatim da nisam normalno disao godinma nego sve nesto polovicno i na jednu nozdrvu.

Ali avaj! Posle oko 2 meseca drukanja time i dalje mi Olynth resi problem samo na nekoliko sati, i posle se sve vraca. Sve isto. :( Onda danas procitam da je opasno koristiti ga duze od 7 dana, dobro sam i prosao. Sta sad da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Olint je super stvar, ali nikako za hronicne bolesnike, samo za akutne simptome. Dakle izbegavati ga.
Ja imam hronicno "zeznute" sinuse i nasao sam super resenje koje glasi morska so. Pretpostavljam da vam tokom dana i nije veci problem, ali da je nagore vece, kada legnete da spavate, a obe nozdrve zapusene pa se nervirate i ne mozete lepo zaspati i disete na usta.
U apoteci ima da se kupi Marisol (ili neki drugi sprej sa morskom vodom poput njega), misim da je cena oko 5e za bocicu. Dakle morska voda obogacena bakrom (Cu) koja je veoma korisna. Prskate ujutro i uvece i njen efekat je na duzi period a ne na dva tri sata, kao kod kapi za nos, Olinta itd. Ne ocekujte poboljsanje odmah, vec tek nakon 7-10 dana redovne upotrebe. Ja spavam bez problema i lako disem. Sinusi me takodje manje zezaju od kada koristim ovo. Nadam se da ce vam ovo pomoci!!! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
NAZALOST Marisol mi ne pomaze. :( Mal se tu nesto u nosu izmulja... Moram da se skidam sa Olyntha, ali ne znam kako da se vratim na mod jedva-disanja. Uzas, stvarno uzas. Daj neko neka kaze nesto sto ce pomoci. Makar gutao 20 tableta dnevno, samo da proodisem!!!

:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Bajaga je napisao:
NAZALOST Marisol mi ne pomaze. :( Mal se tu nesto u nosu izmulja... Moram da se skidam sa Olyntha, ali ne znam kako da se vratim na mod jedva-disanja. Uzas, stvarno uzas. Daj neko neka kaze nesto sto ce pomoci. Makar gutao 20 tableta dnevno, samo da proodisem!!!

:(


Jesi radio alergijske probe? Mozda si alergican na polen, prasinu, perje i tako to... To dovodi do zapusenja nosa takodje. Uradi te probe, pa idi dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 7:24 pm
Postovi: 4
postoji zena koja leci sinuse prirodnim putem,meni je pocela zapusenost nosa i kasnije konstantno koriscenje kapi za nos 5 god. i evo izlecila sam se!pisala sam vise u temi kapi za nos!koga interesuje neka mi posalje pp!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Kakve vi sve smetnje imate od sinusa?Meni je nos prohodan ali kao da su mi sinusi puni sekreta kojeg se ne mogu rijesiti nikako i stvara mi bas ruzan osjecaj kao nekakvih vrtoglavica tj. vise neka nestabilnost i pritisak na uho.Da li je moguce to od sinusa?Nastojim ne koristiti kapi za nos jer mi dugotrajno ne pomazu pa se sve oslanjam na biljne metode inhalacija ali do kad ovako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Make Strucnjak za sinuse Kragujevac
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 5:48 pm
Postovi: 3
Dragi forumaši,

ja sam se prehladio pre godinu dana i koristio sve moguće kapi za nos, i ista priča, zapušen pa dišem par sati pa kad prođe dejstvo opet ista priča. Išao sam kod svih mogućih ORL specijalista i na more i planinu i ništa.

Onda sam čuo sa Makea, čoveka iz Kragujevca koji zapravo čisti sinuse jer je upala ustvari zbog gnoja u sinusima koji ne može nikako da se izvuče. Kada stavite kapi, kapi razbiju taj gnoj, smanje sluzokožu i naprave otvor. Čim se sluzokoža vrati i gnoj "zapekne" opet ne možete da dišete.

Evo i linka a kome treba broj telefona neka mi se javi na gorancirkovic [@] yahoo.com. Ja sam lično bio kod njega, pun lavor gnoja mi je čovek izvadio i posle mi dao neke kapi od belog sleza da stavljam još mesec dana i to je to.

http://www.svet.co.yu/?state=3&izdanje= ... lanak=9203


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 5:48 pm
Postovi: 3
Broj telefona Makea iz Kragujevca: 034/363-971


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 5:06 pm
Postovi: 38
Pre nedelju dana su mi poceli bolovi u sinusima (inace nikad pre u zivotu me nije tu zabolelo). Nije mi uvek zapusen nos, cesto se desi i da disem super na obe nozdrve. Bolovi su u vidu kratkih probadanja, retko kad imam osecaj pritiska. Zadnja 2 dana su poceli gusti zuckasti sekreti iz nosa. Cesto mi se desi da me ceo dan ne boli, pa onda uvece zigne par puta, pa zato nikako da odem kod lekara, nekako me strah..
Da li za te polipe i cuda moraju da budu agresivniji simptomi, bas me nesto strah..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 5:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ne razmishljaj odmah o kompikovanim dijagnozama, ako nisi nikad imao slichne tegobe, chemu razmishljanje o polipima?

Dovoljno je da kupis Apipol inhalator, plastichni u apoteci, oko 600 din i 4-5 dnevno se inhaliraj, bilo koji chaj stavi u vrelu vodu i udishi paru da bi stimulisao izbacivanje sekreta.

I puno se druzi sa papirnim maramicama :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 5:06 pm
Postovi: 38
Hvala. Ma ne razmisljam ja o komplikovanim dijagnozama dok ovde ne procitam svasta :)
Nego, meni je pre mesec dana na brisu iz nosa pronadjen staphylococcus aureus, da me mozda ne boli od toga?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: