Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li Ksalol i Beviplex moze da pomogne
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 05, 2004 9:46 pm
Postovi: 38
Moguli ovi lekovi da pomognu nekom ko povremeno ima napade panike ili ushicenja ili straha, a ponekad nocu i drhtavice uz znojanje, sa osecajem malog trnjenja misica lica i desne noge.
Ovo mi je jedan neuropsihijatar preporucio, posle prvog pregleda i trazio da uradim "test licnosti" kod psihologa.
A dijagnozu mi je definisao "Panicni poremecaj"
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 2:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Ako su napadi jaci, pitaj lekara za rivotril. Ksalol je za lakse stvari (teskobe, blaze strahove, ali i za trnjenja i znojenje) dok be Beviplex estetika. Dobar je za apetit ako ti se apetit pokvario usled anxioznosti, ali za to je dobra i Aloja i hiljadu i jedna stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: O napadima i o rivotrilu
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Ja imam napade panike vec 5 godina. Poceo sam i ostao na ksalolu. U ovih 5 godina sa manje ili vise uspeha nosio sam se sa ovim poremecajem ( da ne kazem bolsecu ) ali moj ti je savet pogotovo ako je poremecaj u pocetnoj fazi - STO VISE KOD PSIHIJATRA i ako definitivno potvrdite dijagnozu panicnih napada - odmah kreci sa bihejvioralnom terapijom. Smatram da sam i ja krenuo u startu tako, brze bi izlecenje doslo. Cini mi se da poremecaj ako se zapusti moze da ti napravi dosta velike probleme sa zivotom. Ne predaj se i seci ga u korenu! Pozdrav!

RIVOTRIL® tablete 2 mg
GENERIČKO IME

klonazepam

PAKOVANJE

30 tableta po 2 mg

SASTAV

1 tableta sadrži:
klonazepama 2 mg

DEJSTVO

RIVOTRIL je benzodiadepinski derivat sa izraženim antiepileptičkim delovanjem.
RIVOTRIL direktno blokira kortikalno ili supkortikalno epileptičko žarište i istovremeno sprečava generalizovanje konvulzija. Zbog toga kod većine pacijenata RIVOTRIL povoljno utiče na žarišne napade i na primarno generalizovane napade.


TERAPIJSKE INDIKACIJE

- Temporalna epilepsija,
- Jackson-ova epilepsija, sa elementarnom ili kompleksnom simptomatologijom,
- tipične i atipične epilepsije tipa petit mal,
- primarno ili sekundarno generalizovane tonusno-klonusne krize tipa grand mal,
- napadi anksioznosti i panike.

DOZIRANJE I NAČIN PRIMENE

Doziranje se mora kod svakog bolesnika prilagoditi kliničkom reagovanju i podnošljivosti. Da bi se izbegla neželjena dejstva na početku terapije, neophodno je da se dnevna doza postepeno, u toku 2-4 nedelje, povećava sve dok se ne postigne nivo potreban za održavanje.
Doza za održavanje uglavnom zavisi od životnog doba, može se po potrebi i premašiti, bez opasnosti po pacijenta.
Shema doziranja
Životno doba
Dnevna doza

doza u mg
tableta od 2 mg

Odojčad
0,5 – 1
¼ – ½

Mala deca
1,5 – 3
¼ – 1½

Školska deca
3 – 6
1½– 3

Odrasli
4 – 8
2 – 4

NEŽELJENI EFEKTI

Umor, pospanost, nekada i mišićna hipotonija i poremećaj koordinacije, izraz su sedativnog i relaksirajućeg delovanja RIVOTRILA. Pojave su uglavnom prolaznog karaktera i spontano nestaju u nastavku lečenja. Većinom nastaju na početku terapije i mogu se ublažiti niskim početnim dozama i njihovim postepenim povećavanjem.
Kod odojčadi i male dece RIVOTRIL može izazvati pojačano lučenje pljuvačke ili hipersekreciju u bronhijama, pa treba voditi računa o prohodnosti disajnih puteva.
U toku lečenja, izuzetno, može doći do uzbuđenja, razdražljivosti i agresivnosti.


KONTRAINDIKACIJE

- Preosetljivost na klonazepam,
- miastenija gravis,
- glaukom,
- teško oštećenje jetre.

UPOZORENJE

Alkohol može da izazove epileptičke napade, a može i da izmeni delovanje RIVOTRILA, da šteti lečenju, odnosno da izazove nepredvidljive neželjene pojave. Zato je istovremena upotreba alkohola i RIVOTRILA strogo zabranjena
. Terapiju RIVOTRILOM ne treba prekidati naglo, već postepeno snižavati dozu.
Lek deluje snažno na psihofizičke sposobnosti, pa je u vreme terapije RIVOTRILOM zabranjeno upravljanje motornim vozilima ili mašinama.

INTERAKCIJE

Ako sa RIVOTRIL primenjuje istovremeno sa karbamazepinom, fenobarbitonom, fenitoinom i primidonom dolazi do sniženja njegove koncentracije u serumu. Treba uskladiti doziranje svakog leka pojedinačno da bi se postigao najbolji terapijski efekat. Takođe, prilikom istovremene primene sa cimetidinom, može doći do povećanja koncentracije RIVOTRILA u krvi.

NAČIN IZDAVANJA

Lek se može izdavati samo uz lekarski recept.

NAČIN ČUVANJA

Čuvati na temperaturi od 15 do 30°C, zaštićeno od vlage i svetlosti.
Čuvati van domašaja dece.

ROK UPOTREBE

5 godina
Lek se ne sme koristiti posle isteka roka upotrebe označenog na pakovanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 11, 2005 12:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Postovani Malempicu,
Na pocetku lecenja ti lekovi mogu dosta pomoci.
Ali za nastavak lecenja moras i ti da pokazes trud.

Idi na psiholosko testiranje licnosti i pokusaj da se drzis jednog istog psihijatra (koji ti odgovara kao licnost). Ako to ne moze, onda pokusaj da se drzis bar iste ustanove!

Lekari za ovaj poremecaj obicno daju neki od antidepresiva, a u pocetku jos i neki od benzodiazepina.

Moj ti je savet da nista od ekeova ne uzimas sam, kao i da se ne vezujes preterano za neki odredjen lek.
Tvoje je da ispravno kazes psihijatru kako ti lek deluje, a njegovo je da ih menaj ako treba.
Takodje je vrlo korisno da uzimas (kako ti je vidim i savetovano) i komplex vit B koji prosto hrani nerve.
Sa ovim poremecajem moras biti veoma strpljiv.
Pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
Ja bih pored B kompleks vitamina dodao dve bitne stvari koje mogu samo da pripomognu a nikako da se samo i iskljucivo koriste za lecenje. U pitanju je C vitamin kao neophodan kod ljudi sa stresom (a da ne govorim ako jos puse cigarete) pa onda kombinacija Kalcijum-magnezijum...ali napominjem to nije terapija nego samo "pomoc" nervnom sistemu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: