Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: brzo zamaranje oka!
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:09 am
Postovi: 8
Pozdrav!Molio bih za jedan kratak odgovor. Imam 27god. i do sada nisam imao problema sa vidom ali u zadnjih godinu dana posle citanja ili gledanja televizije ne duze od 20min vid mi se zamuti toliko da moram da prestanem sa citanjem i to zamucenje traje neko vreme i potom se opet sve vrati na staro. Da li je ovo neki ozbilniji problem i da li je neophodno da se obratim ocnom lekaru jer osim ovog problema cini mi se da vidim normalno? Unapred zahvalan.

_________________
Pera Zdera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 2:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Uradite ambulantni pregled kod oftalmologa uz obavezno sirenje zenica,radi otkrivanja eventualnog astigmatizma ili hipermetropije,tj.dalekovidosti.Ukoliko nalaz bude uredan,a Vasi problemi se nastave,trebalo bi ici na internisticki pregled,eventualno doppler krvnih sudova vrata,neuroloski pregled...Uzrok moze biti i pocetna vratna spondiloza itd.
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje za + dioptriju
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:09 am
Postovi: 8
Skoro sam uradio ambulantni pregled uz sirenje zenica i ustanovljena je hipermetropija ,nemam tacni nalaz pri sebi ali znam da mi je dioptrija na oba oka +1.5.Do sada nisam nosio naocare pa me zanima da li ovu dioptriju treba stalno nositi ili nije neophodna? Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav!

_________________
Pera Zdera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 2:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Utvrdite tacnu visinu hipermetropije i potrebno je da nosite naocare sa tom dioptrijom pri citanju i radu za racunarom.To su Vama takodje i naocare za daljinu,ali ako nemate problema pri gledanju na daljinu,za sada ne morate stalno da ih nosite-mozda tek za 7-8 god.cete ih nositi stalno.
Nemojte biti zbunjeni sto ce Vam pri svakom stavljanju naocara biti potrebno petnaestak minuta dok Vam slika ne postane jasna!
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:09 am
Postovi: 8
Pozadrav!!Klio hvala na savetima,utvrdio sam tacnu visinu hipermetropije,izradio sam naocare u lokalnoj optici i nosim ih dok radim za racunarom ili citam i stvarno mi je sada lakse jer dugo vremena provodim za racunarom.Ali bas zbog toga kada ih skinem ,mnogo mi je mutan vid pa cak i na daljinu.Da li to znaci da ipak moram da nosim stalno naocare ili je to samo u pocetku dok mi se oci ne naviknu? Hvala i puno pozdrava!!!

_________________
Pera Zdera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 4:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Drago mi je da ste resili problem.Vase oci su sada dobile,,pomoc,,i naravno da se posle skidanja naocara,Vase oci muce u naporu da stvore jasnu sliku bez pomoci naocara.Dakle,bez naocara,Vase oci moraju da akomodiraju i pri gledanju na daljinu,jer ste dalekovidi,kako bi savladale dioptriju.Akomodacija je fizioloski proces ocnih sociva samo kad gledamo na blizu,akomodacija i na daljinu je dodatno,,mucenje,,dalekovidih ociju .
Morate sami da procenite koliko Vam je komforno da budete bez naocara .Necete nista ,,pokvariti,,ako ih nosite samo za blizu,bitno je koliko realno Vi mozete za sada bez njih,pri gledanju na daljinu.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Klio pomozi!
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 7:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:09 am
Postovi: 8
Klio pomozi!!! Da li je moguce da se pogresi u odredjivanju dioptrije ?Navikao sam se na naocare i mnogo mi je jasniji vid kada ih stalno nosim(i na daljinu).Zbog toga sam hteo da u privatnoj opticarskoj radnji uzmem naocare sa novim okvirima koje bih nosio svakodnevno pri gledanju na daljinu.Medjutim kod nih na kompjuterskom merenju dioptrije odredjena mi je dioptrija +2.00. Da li oni grese, jer u bolnici prilikom sirenja zenica dioptrija je bila +1.5 ili je moguce da se dioptrija tako brzo poveca s obzirom da nosim naocare od skoro?Nije mi jasno. Mada od kada ih nosim ,bez njih mi je mnogo teze i u svakodnevnom zivotu i potrebne su mi uvek(uglavnom).Da li kompjutersko odredjivanje gresi i da li se + dioptrija povecava vremenom ili ne? Hvala unapred.

_________________
Pera Zdera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 10:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Bez sirenja zenica tesko je pre cetrdesete godine sa sigurnoscu tvrditi kolika je visina hipermetropije,to jest,kolika je + dioptrija.To iz razloga sto je ocno socivo jos uvek elasticno i uspeva da ,,kamuflira,,pravu visinu dioptrije.U svakom slucaju,uvek je tacnija ona kompjuterski proracunata dioptrija vece vrednosti,kada je u pitanju + dioptrija.Sa minus dioptrijom je suprotno!
Dakle,Vi imate dioptriju za daljinu +2.0 ili vecu.Ukoliko Vam za sada odgovara +1.50,mozete slobodno uraditi takve nove naocare,a vremenom,tj.oko 45 cete nositi punu korekciju za daljinu.Medjutim,tada cete morati da nosite i naocare za blizinu koje ce biti jace dioptrije nego za daljinu.To je sada lepo reseno progresivnim staklima koja u sebi sadrze obe dioptrije i za daljinu i za blizinu,te nije potrebno imati dva para naocara.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
klio, mene boli oko!!!!!!!!!! :(

Ja sam hipermetrop, a imam i astigmatizam. Glava me divnim čudom uopšte nije bolela, samo nisam mogla dugo da čitam. Prvi par naočara sam priimila jako loše, posle se ispostavilo da razmak izmedju zenica nije bio dobro uradjen. Sa drugim naočarima je situacija bila malo bolja. Ali ja sam ovih šest meseci proplakala. Rečeno mi je da će mi biti potrebno vreme da se naviknem na naočare. Sa obzirom da sam tek sad sa 2o i nešto godina počela da ih nosim. Sad je prošlo šest meseci. Sad sam u jako nezavidnoj situaciji. Glava me boli kad skinem naočare, a i kad ih nosim. :o Užasno deprimirajuće. Zapravo kad ih nosim boli me oko.

u suštini stakla su mi uradjena u + formi, jer optičari navodno nisu čuli za - formu( koja su prijatnija). A ja o tome, hvala Bogu ne znam ništa... A pritom nosim samo trećinu svoje dioptrije.

Oprostite na ovoj emotivnoj prebojenosti :D moje anamneze, ali stvarno sam izmučena.
:cry:

No, imate li neki predlog šta mi je činiti. Da li je u pitanju navikavanje, ili su mi naočare loše uradjene, ili samo da promenim tu formu stakala....
ili je vreme da povećam dioptriju...?

Unapred sam Vam zahvalna na bilo kakvom savetu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 1:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Tacno je da je u Vasim godinama tesko privikavanje na dioptriju koju nosite.Proslo je 6 meseci,Vi i dalje imate problem navikavanja,te bi mozda bilo uputno da ipak proverite da li je data dioptrija korektna.
Idealno resenje za Vas su polutvrda GP kontaktna sociva,naravno,samo ukoliko se ne bavite zanimanjem koje je povezano sa bilo kakvim isparavanjima ili prasinom.Privikavanje na ova sociva je desetak dana,neuporedivo su zdravija za oko od mekih.Mada,u krajnjem slucaju,mozete koristiti i meka toricna kontaktna sociva.
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Klio vid mi slabi!!!
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 1:09 am
Postovi: 8
Klio moj oftamolog se ne slaze sa tobom.Iako ti kazes da ce mi dva para naocara ,za daljinu i blizinu ,trebati tek posle 45 godine,moj oftamolog kaze da mi vec sada trebaju.Naime ,pre nedelju dana otisao sam na pregled jer naocare sa dioptrijom +2.00 koje sada nosim (stalno) odlicno vidim na daljinu ali imam problema kada citam.Vid mi nije najjasniji,tj. isti problem kao i pre nego sto sam i poceo da nosim naocare.Posle pregleda doktor mi je rekao da su mi neophodne i naocare za citanje jer visina hipermetropije napreduje i da nosenjem dva para naocara jedino mogu resiti problem.Kompjuterski mi je odredio dioptriju +3.75 , mada on kaze da je moguce da cu kasnije nositi i vecu dioptriju za blizinu. To me je stvarno uplasilo!!! Da li to znaci da ce meni vid i dalje slabiti i da tek predstoje moji problemi?Da li je to zbog toga sto stalno nosim naocare?

_________________
Pera Zdera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 8:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Pero,
Niposto se se staracka dalekovidost ili prezbiopija ne javljaju pre 42-43 godine.Zato se i zove ,,staracka,,.To sto Vam je pronadjena nova dioptrija +3.75 govori samo da Vam je najbolje da uradite pregled na siroke zenice.To je onda dioptrija koju cete nositi i za daljinu i za blizinu sve do dana kada nastupi ,,staracka,,prezbiopija.
Nemogucnost citanja ili paraliza akomodacije mogu se javiti u svakom zivotnom dobu i uzroci su-krvarenje u cilijarnom telu oka,stanje posle prelezane difterije,botulizam,akutni glaukom,upala III kranijalnog nerva,simpaticka oftalmija.
Posto verujem da nemate ni jedno od ovih navedenih patoloskih stanja,
preostaje Vam pregled na siroke zenice,uzmite punu korekciju i to ce biti dovoljno do zivotnog doba kada nastupa prezbiopija.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Obavezno se javiti oftalmologu
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 12:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

savetujem Vam da se obavezno javite Vasem ocnom lekaru na pregled, najverovatnije cete morati nositi naocare.

Lep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brzo zamaranje oka!
PostPoslato: Sub Avg 15, 2015 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2015 3:40 pm
Postovi: 2
Pozdrav! Vidim da tema nije aktivna,ali se nadam da ce mi neko odgovoriti :)
Imam 25 godina i nosim naocare za daljinu vec 3-4 godine,dioptrija mi je -1.5. Medjutim, vec neko vreme mi se oci brzo umaraju tokom citanja,gledanja kompjutera,TVa...Tokom citanja,pocinjem da gubim redove,malo mi se muti...I konstantno trljam oci da bih iole "olaksala" sebi. S obzirom da mnogo citam u toku dana,vec popodne pocinju glavobolje. I inace,postaje mi jako tesko da gledam,pa moram da pravim malo duze pauze i da drzim oci zatvorene.
Sta moze biti problem? Sta mi preporucujete?
Unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brzo zamaranje oka!
PostPoslato: Sub Avg 15, 2015 6:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Da li su Vam sirene zenice prilikom odredjivanja dioptrije? Ako jesu, da li su sirene samo pola sata pre pregleda ili nekoliko dana?

Da li citate i radite za kompjuterom koristeci naocare?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: