Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Luxatio congenitalia coxe
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 9:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Cast mi je da mogu da otvorim novi forum.
Tema je verovatno preteska za pocetak, ali to je ono sto je u sferi mojih interesovanja sada.Naime, zanima me , da je neko ko je operativno resio urodjeno iscasenje kuka radio neku rekonstrukciju oziljka i kakvi su rezultati, ili ako neki strucnjak bude odgovarao na pitanja, sta on misli o tome, u kojoj meri je to moguce??Hvala!!
Nadam se da ce nas na ovom forumu biti puno, i da cemo uz pomoc njega biti lepsi i zgodniji!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 11:21 am
Postovi: 4
Tesko pitanje :-?
zavisi od samog oziljka, kada je radjena operacija , kojom tehnikom, kojim koncima , kvaliteta koze itd.
Vise puta sam se sretao bas sa tim problemom i ne postoji univerzalno resenje
Oziljak se u principu moze izmeniti da bude estetcki prihvatljiviji ali hirurgija bez oziljka ne postoji!!!!
Mozda bih sa vise informacija mogao biti preciziji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Uh, to je radjeno pre 18 godina, pa mozete misliti! Ne znam kako se zove operaciona tehnika kojom je radjeno, oziljak je iz dva dela, jedan je sa spoljasnje strane butine, a drugi od ispod prepone pa ne gore skrece ka spola do u nivou kuka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 11:21 am
Postovi: 4
Tehnika se nije promenila za ovih 18 godina . Ime joj je Salter barem po opisu rezova
Ok , Dalje pre oko od prilike 18 godina pocelo je koriscenje intradermalnih savova to jest posebne tehnike sivenja koja bi trebalo da omoguci estetski prihvatljiv oziljak , i sa tom tehnikom oziljci umeju biti neprihvatljivi ali to jos i zavisi od tipa koze i kakva je sposobnost zarastanja same osobe na kojoj je .
Siguran sam da prostora za poboljsanje ima :D , ali u kojoj meri to treba videti :) .
Da li je neko strucan uopste video te oziljke? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Jeste, jednom sam u kozmetickom salonu razgovarala sa jednom doktorkom koja je bila plasticni hirurg na Banjici, koja je sad cini mi se u Kanadi ili Svajcarskoj, zaboravih, odavno nismo kontaktirale, i ona je rekla da poboljsanja moze biti ali naravno ne potpuno uklanjanje oziljka. Da li Vi radite i gde? Da li ste vec imali iskustva sa takvim oziljcima od te vrste operacija, kakvi su Vasi rezultati i saznanja? Hvala i pozdrav!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 11:21 am
Postovi: 4
Nazalost ni ja nisam trenutno u zemlji ,
Vracam se u septembru pa bih mogao da vas vidim i da onda procenimo sta je moguce uraditi
Radio sam do sada nekoliko oziljaka posle takvih operacija ali je svaki slucaj razlicit pa nemogu davati nikakve prognoze dok nevidim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 12:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Fino, bicemo u kontaktu. Opisite mi mekar grubo kakve ste promene postigle kod tih pacijenata na kojima se radene korekcije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 11:21 am
Postovi: 4
Predpostavljam da vam je oziljak sirok i udubljen u takvim slucajevima moze da se postigne na ,makar u nekim svojim delovima bude u ravni koze i sveden na debljinu od par mm.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: