Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izbor specijaliste
PostPoslato: Pon Avg 03, 2020 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 10, 2020 4:22 pm
Postovi: 5
E ovako ne znam vise kod koga da idem, sve sam bukvalno obisao. Problemi kod mene nastaju jos mod prosle godine kada sam radio nocnu smenu u isto vreme trenirao, bio na dijeti, pisao fitnes programe i ubijao se od posla. Nedostatak sna, stres ogroman, pod gasom sam bio od jutra do mraka. Uglavnom prvi simptomi koji su mi se pojavili bili su odredjeni tripovi. Omao sam osecaj da vise spavam nego sto sam budan. Tripovi su izgledali kao da mogu da skocim na zgradu. Onda je pocelo da mi smeta svetlo. Nakon toga sam batalio sve i krenuo sa odmaranjem. Odjedanput sam poceo da spavam prekomerno, neki put i do 14 sati. A onda su poceli tripovi da rastu. Imao sam osecaj da me neko juri. Onda me je na neki nacin mozak poceo da me zavarava kako stvarno mogu da poletim, skocim na zgradu, i da to sto me juri da su to djavoli. Odmah sam dao sebi dijagnozu da imam sizofreniju. Kad sam shvatio to kao da sam potpuno pukao, nisam mogao da funkcionisem nikako. Naglo sam izgubio libido, stomak je poceo da me uzasno boli, imao sam ogromno nadimanje. Otisao sam kod psihijatra. Ispricao mu sve, odmah me stavili na antipsihotike. Rekli su mi da nije sizofrenija, da je posledica premora i nespavanja. Nikad nisam ni imao prave halucinacije, samo ovakve tripove i bio sam potpuno svestan da me mozak zavarava. Poceo da pijem lekove i odmaram se. Ubrzo su svi tripovi nestali ali ostao je nimalo funkcionalan mozak. Logicke funkcije su mi postale uzasne. Kao da sam oglupaveo tokom noci. Pocele su da se javljaju rupe u secanju. Sve teze sam mogao da se setim tekstove pesama, imene nekih ljudi, datume. Nisam mogao da povezujem stvari. Poceo da zaboravljam reci. Krenem recenicu da kazem i niotkuda mi uleti sasvim druga rec u recenicu i recenica nema smisla. Poceo sam da se budim sa nekim pokvarenim ukusom u ustima. Dobio gorusicu. creva su pocela da mi se nadimaju sta god da pojedem. Kosti su pocele da me bole, pogotovo ujutru. Izgubio sam erekcije skroz. Imao sam neko pistanje u usima i zamagljenje vida na levom oku. Vratio se u bolnicu i lezao tamo. ispitivali su sve sto su mogli. CT-uredu, EEG-uredu,EKG-uredu, KRVNA SLIKA -uredu, TESTOSTERON-uredu, T3 T4 TSH-uredu, radio TEST INTELIGENCIJE- 116, jedino test pamcenja mi je rekao psiholog da je malo losiji ali da ce da se vrati u normalu. Proslo je vec evo 4 meseca od bolnice ja se i dalje osecam uzasno i nesposobno izasta. Pijem od lekova trenutno taitu 60 mg, I kapsulu eftila.
Ne znam vise kod kog specijaliste da idem i gde da probam da se lecim. gde god da odem oni me salju psihijatru, iako nemam tripove nikakve niti halucinacije. Nit zele da me saslusaju, samo mi krknu lekove i kazu da je sve na psihickoj bazi. Ok ja razumem da jesam psih bolesnik i skroz mi odgovaraju antidepresivi, jedino oni, a cim me gurnu na neke antipsihotike, lekove za smirenje meni triput gore. Znaci isao bih bukvalno od specijaliste do specijaliste, samo da nisu vise jedino psihijatri, da pregledam sve moguce ali ne znam gde da idem. Jer sam ubedjen da nesto sa mojim mozgom ili telom nije u redu. Ako ima neko neki savet mnogo ce mi pomoci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor specijaliste
PostPoslato: Sub Avg 08, 2020 5:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто си тренирао? Да би био здравији? А због чега ниси спавао кад неспавање директно угрожава здравље?

Спавај и пиј пуно чисте воде. Имаш о томе на мом сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: