Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 5:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pozdrav Tweety!! :D

Da ne bi ovde mesali B i C, odgovorila sam ti na tvojoj temi. :wink:


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Kada ti je tacno otkriven hep. i koji su ti lekovi koje ti je doktor dao?Ne razumem zasto te nisu poslali makar na biopsiju i zasto te ne salju na lecenje.Moguce je da imas akutni jer se za hronicni daje terapija koja traje od 6 meseci do godinu dana.Moj momak je u klinickom centru dobio Zefiks i transeminaze su pale za par nedelja na 170 i 70,a pre odlaska su bile oko 350 i 150.Ja sam cula da je dobro da pijes sto vise cajeva da bi cistio toksine iz organizma,pokusaj sa nadjes koji su cajevi dobri za jetru i koristi ih.Mom momku je doktorka rekla da ne koristi surutku jer ona nije dobra za ljude koji imaju mnogo ostecenu jetru,tako da sam i ja sada u dilemi da li da je koristim.Sto se tice doktora ne znaju ni oni bas sve,mom momku su sada otkrili da je uspeo da izbaci trecu komponentu virusa koju je pre par meseci imao.A antitela se ne razvijaju tako da ni oni vis na znaju da li ima akutni ili hronicni.A sto se tice tog tvog doktora koji ti je rekao da mozes i sa drugim zenama a ne samo sa svojom da imas odnose bez zastite pitaj ga da te upozna sa njegovom zenom ili cerkom.Ako imas hronicni hep. mozes da imas odnose bez zastite samo sa osobama koje su vakcinisane,jer cak i kada stopiraju virus ti ces i dale moci da ga prenosis drugim ljudima.Pa dok ti se zena ne vakcinise(dok ne primi sve tri doze vakcine) koristi kondom,ne kazu tek tako da on glavu cuva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ivana.jankovic je napisao:
Kada ti je tacno otkriven hep. i koji su ti lekovi koje ti je doktor dao?Ne razumem zasto te nisu poslali makar na biopsiju i zasto te ne salju na lecenje.Moguce je da imas akutni jer se za hronicni daje terapija koja traje od 6 meseci do godinu dana.Moj momak je u klinickom centru dobio Zefiks i transeminaze su pale za par nedelja na 170 i 70,a pre odlaska su bile oko 350 i 150.Ja sam cula da je dobro da pijes sto vise cajeva da bi cistio toksine iz organizma,pokusaj sa nadjes koji su cajevi dobri za jetru i koristi ih.Mom momku je doktorka rekla da ne koristi surutku jer ona nije dobra za ljude koji imaju mnogo ostecenu jetru,tako da sam i ja sada u dilemi da li da je koristim.Sto se tice doktora ne znaju ni oni bas sve,mom momku su sada otkrili da je uspeo da izbaci trecu komponentu virusa koju je pre par meseci imao.A antitela se ne razvijaju tako da ni oni vis na znaju da li ima akutni ili hronicni.A sto se tice tog tvog doktora koji ti je rekao da mozes i sa drugim zenama a ne samo sa svojom da imas odnose bez zastite pitaj ga da te upozna sa njegovom zenom ili cerkom.Ako imas hronicni hep. mozes da imas odnose bez zastite samo sa osobama koje su vakcinisane,jer cak i kada stopiraju virus ti ces i dale moci da ga prenosis drugim ljudima.Pa dok ti se zena ne vakcinise(dok ne primi sve tri doze vakcine) koristi kondom,ne kazu tek tako da on glavu cuva.



Sjajan post, svaka ti cast!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdrav Ivana, a takodje pozdrav i za ostale...

Kad si vec spomenula Akutni i Hronicni Hepatitis, jer mi mozes objasniti koja je razlika izmedju Akutnog i Hronicnog Hepatitisa ?? Takodje me zanima jel Akutni moze da traje vise godina ili ?? Ovo za doktora.. Ma ja ne slusam sve sto doktor kaze, jer se smatram normalnom osobom i jos uvek mogu dovoljno da rezonujem neke stvari, a takodje i sam sebi da pomognem...

Pozdrav za sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Pozdrav Ivana, a takodje pozdrav i za ostale...

Kad si vec spomenula Akutni i Hronicni Hepatitis, jer mi mozes objasniti koja je razlika izmedju Akutnog i Hronicnog Hepatitisa ?? Takodje me zanima jel Akutni moze da traje vise godina ili ?? Ovo za doktora.. Ma ja ne slusam sve sto doktor kaze, jer se smatram normalnom osobom i jos uvek mogu dovoljno da rezonujem neke stvari, a takodje i sam sebi da pomognem...

Pozdrav za sve...



Sve sto je do 6 meseci od momenta zaraze, naziva se akutni, a ako traje duze od toga onda je hronicni!

Ja ne znam na osnovu cega oni odredjuju da li je a. ili h.??!! :roll: Verovatno se uzima u obzir svaka analiza........ne znam......... :roll:


Kod hronicnog je najgore sto se nikada ne moze odrediti da li neko ima virus godinu dana ili 10 godina, jer takva analiza ne postoji!!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 10:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Hvala Maki, uvek si najbrza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Toliko i ja znam,mogu da odrede otprilike koliko dugo nosis virus na osnovu biopsije jetre tada tacno utvrdjuju i koliko ti je ostecena jetra.Mom momku nisu napisali koliko dugo nosi virus,s obzirom da mu je to otkriveno u vojsci a on je bio njihov stipendista pa mozda su tu uticali i neki drugi faktori,ali zato su mojoj komsinici rekli koliko dugo nosi virus na osnovu biopsije.Nemoj bas toliko da se igras jer ako je hronicni virus MORA DA SE STOPIRA!!!!Ne bih da te plasim ali ako se virus ne stopira iliti uspava za 10 do 15 god moze da dodje do ciroze jetre,odnosno ako se ne leci terapijom koja je za to predvidjena.U sustini nemoj da se sekiras previse ali nemoj ni da bas nista ne poduzimas povodom toga,ovo sam ti napisala zato jer neki ljudi cuju takve savete kao i ti od "savesnih lekara" pa ne preduzimaju nista povodom lecenja.Prvo se raspitaj da li je akutni ili hronicni,valjda se kod akutnog razvijaju vremenom antitela(organizam se sam bez ikakve terapije izbori sa virusom) i virus se izbaci iz organizma dok kod hronicnog se virus nikad ne izbaci samo se uspava.Puno srece!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 11:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Evo da budem iskren i na ovom javnom delu foruma. Maji sam to vec napisao na privat. Ja sam pre odprilike tri godine zaglavio u zatvor ( nista posebno, tako da ne mislite o meni sve najgore ) , a posto je ovde obavezan pregled, doktor mi je rekao da imam Hepatitis B. Rekao mi je da koristim kondom, da ne pijem lekove i alkohol, a da mi je jetra Ok. Kad sam ga pitao jel imaju neki lekovi, mogu li da to izlecim ( jer nikad nisam cuo za tu bolest, do tad ) - rekao mi je da se moj imuni sistem bori sam sa tim... Nakon dva meseca , kad sam izasao, otisao sam kod naseg Srbina doktora i on mi je rekao ono sto sam vam vec napisao... U principu mi je rekao sve sto i ovaj Nemac, jedino je dodao da imam povecan Holesterol u krvi i da mogu i zenu po nekad da prevarim :wink: Mozda me je psihicki ohrabrio, ali ... Ja ipak nisam dete i mentalno retardirana osoba... Greska je samo sto od tada nisam isao nikako na kontrolu... Planiram sad da to uradim... Znaci ja definitivno jos nisam upucen koji Hepatitis imam, ali mislim da je Hronicni... Apetit imam nenormalno dobar i sve bih jeo - bukvalno sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Ne mora da znaci da je hronini ako ti je doktor rekao da se tvoj organizam bori sa njim onda je velika mogucnost da je akutni.Mada je bolje da opet obavis analize da bi bio mirniji.A veruj mi da mi uopste nije stalo ni gde si bio ni zbog cega ovaj forum postoji da bi se pomoglo ljudima a ne da bi im neko prigovarao i prodavao laznu moralnost.Interesovalo me je samo pre koliko su ti otkrili hep. i da li je neko preduzeo nesto.Sto se tice hrane to je mozda i malo na psihickoj bazi,mom momku kada su rekli da mora da pazi sta jede od tada je samo gladan i non stop nesto jede.Naravno ne jede masno ali zato jede sve sto mu je dozvoljeno,ne secam se da je ranije imao ovakav apetit.Uradi obavezno analize pa se javi da cujemo rezultate.Srecno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 4:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da imas C, sad bih ti rekla da ako je to bilo pre 3 godine, vec imas hronicni, ali, kao sto znas da za B nisam "strucnjak" :lol: , onda ne znam kako to vec ide.
Znam samo da kod odredjenog broja ljudi, organizam sam uspe da se izbori i da eliminise virus, ali i to se da utvrditi nekom od onih analiza...... Jer svakako, ko jednom bude u kontaktu sa virusom, zauvek ima "zabelezeno" u krvi i ne moze nikada davati dobrovoljno krv, niti donirati organe.

Ali, hajde vec jednom uradi te analize, pa nam se javi sa rezultatima. Nemas sta da izgubis, osim dragocenog vremena!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Hronicni hep.B je ako je duze od 6 meseci prisutan, a to moze da se utvrdi analizom krvi.
Inace, meni dr. na infektivnoj rece da ukoliko ne postoje fibroze i ukoliko transeminaze miruju da se ne leci tacnije da tada ne ide nikakva terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 3:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
ja imam druga koji vec 10 punih godina ima hronicni hepatitis B.

nikad se nije lecio(pio je neke pririodne preparate prvih godinu dana),niti je primao bilo kakve terapije.

jako se brinem za njega,ali on jednostavno ne zeli da se leci.

oticu mu ruke(sake) sa vremena na vreme,i ima jos dosta pratecih pojava koje ukazuju da mu je jetra u losem stanju.

neka ide na terapiju.

nadam se da ce biti sve ok.

sve najbolje.

_________________
mir.ljubav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm
Postovi: 6
Pozdrav!
verovatno ne bih ni naisao na ovu diskusionu grupu da nisam suocen sa problemom, tj brigom o svom zdravstvenom stanju. Ukratko cu da iznesem neke stvari kooje su mi se izdesavale

Pre mesec dana sam imao simptome gripa na koje nisam obracao preveliku paznju sve dok mi kolega na poslu nije uochio zute beonjache, naravno odmah sam otisao kod lekara koji me je uputio na infektivno gde su me hospitalizovali i analizom krvi utvrdili HBsAg pozitivan nalazpri chemu su mi vrednosti transaminaza bile enormno velike AST 1044, ALT 2727 LDH 1051 Uukuoan bilirubin 167 i direktan bilirubin 121, ultrazvuk abdomena je bio uredan, primio sam 18 boca infuzionog rastvora sa vitaminima i pio lek Essentiale Forte N, otpusten sam kuci posle 3 nedelje hospitalizacije sa sledecim nalazima AST 55 ALT 157 GGT 49 Ukupan bilirubin 27 i direktan bilirubin 19,5, Dalja terapija koju sam dobio su Vitaminski preparati i dalja upotreba Essentiala forte, naravno dijeta bez masne i zacinjene hrane, posteda od posla 6 nedelja i onda ce da bude obavljena kontrola.
imao bih pitanje, da li je moguc potpun oporavak i da li kad do nejga dodje, tj kad budem HBsAG negativan mogu i dalje da budem zarazan, tj prenesem bolest na drugu osobu? Da li sam sa ovim simptomima tek u akutnoj fazi ili je u pitanju hronican oblik hepatitisa, tj dal i se ovi simptomi mogu pojaviti u poodmaklom vremenu dobijanja Hepatitisa B. Ovo mi je bitno zbog toga sto ne mogu da identifikujem tacan nacin kako sam ga dobio, posto ako je u pitanju akutna faza bolesti, u periodu inkubacije nisam imao seksualnih kontakata, ali sam bio kod kozmeticara( problemi sa bubuljicama) i koz stomatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 3:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
nisam doktor,ali znam da se akutni hepatitis B uspesno leci,
ali ako dodje do faze hronicnog,ne znam da li dolazi do totalnog izlecenja,ali svakako se drzi pod kontrolom urednim terapijama.

moj prijatelj ima hronican hepatitis B vec 10 godina,nikada nije ni jedan jedini lek popio.
sto je jako strasno,jer moze dobiti cirozu jetre vrlo brzo.


glavu gore,terapija odgovarajuca i pobedices hepatitis B.

_________________
mir.ljubav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 3:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
geograficarka je napisao:
nisam doktor,ali znam da se akutni hepatitis B uspesno leci,
ali ako dodje do faze hronicnog,ne znam da li dolazi do totalnog izlecenja,ali svakako se drzi pod kontrolom urednim terapijama.

moj prijatelj ima hronican hepatitis B vec 10 godina,nikada nije ni jedan jedini lek popio.
sto je jako strasno,jer moze dobiti cirozu jetre vrlo brzo.


glavu gore,terapija odgovarajuca i pobedices hepatitis B.




Da, u pravu si za druga.......... :cry:

Trebalo bi da ode kod lekara............


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: