Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 10:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Ono što sam poželela tebi isto želim i sebi, baš bih volela da uskoro zatrudnim i moja Anastasija dobije malog bratića ili sestricu, ja obožavam bebe a vidim da ih već i ona voli pa mislim da bi bila srećna da dobije jednu živu lutku da je gnjavi (samo ne mnogo)

I kod nas celog dana kiša, pa tako da i ja tebi šaljem pozdrav iz kišnog Niša.

Jel si bila na UZ, šta kažu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:33 pm
Postovi: 5
Za Bolek: Ja ne znam sta se desava u tom slucaju!
Za Dr. Olju:)
Bila sam juce na ultrazvuku i laknulo mi je mogu ti reci:)
Tehnicarka mi je rekla da je sve u redu...otkucaji srca 157/m i da je velicina ok;)
Uglavnom, jos samo dve nedelje pa ce se lakse disati;)
Ovamo i dalje kisa...nece uskoro ni prestati kako mi se cini :)
Koliko Anastasija ima godina?? Zelim ti jedan veliki plusic;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Citam vase odgovore pa bih da dodam nesto po meni veoma vazno: mozda je svaki slucaj sam za sebe razlicit ali ja sam imala tri spontana ( sve u prvih 5-6-7 nedelja a redovno sam od negde 26. dana pila utrogestan ili dabroston tablete prvo po dve a cim se ustanovi trudnoca po tri na dan. I sva tri puta sam dakle imala spontani. Ova tema u lepljivoj je i bila postavljena zato sto sam postavila pitanje da li veca doza progesterona dovodi do spontanog i odgovoreno mi je da to nije tacno. Medjutim, kada sam cetvrti put ostala u drugom stanju pocela sam da pijem dve tablete dabrostona tek kada mi je ustanovljena trudnoca ( jer nisam ni znala da sam u drugom stanju ) a i ako mi je doktor preporucio dozu od tri ja sam pila po dve. To sve do negde 12. nedelje a pre toga sam nedelju dana smanjila na jednu. Sada sam 26. nedelja trudnoce i do sad nisam imala nikakav problem sa krvarenjem mada sam se i ja u pocetku stalno plasila da se ista stvar ne ponovi. Sad stvarno ne znam o cemu se radi: da li mi je progesteron pomogao ili nije imao bas mnogo uticaja na trudnocu jer uvek kada sam ga pila od pocetka ja sam bez obzira imala spontani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 5:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
A što su ti dali da piješ progesteron već u prvoj trudnoći?
Jel si imala krvarenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 9:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
ne nisam imala nikakava krvarenja ali mislim da je to neka terapija za svaki slucaj ako zuto telo u samom pocetku ne luci dovoljno progesterona i da bi se embrion lakse zakacio za zid materice. Koliko to sad ima veze ne znam ali u mom slucaju i pored kasnijeg krvarenja progesteron nije dao nikakve rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 7:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Zamolio bih clanove foruma, posto je tema lepljiva i od znacaja za veci broj posetilaca, diskusije koje nisu direktno vezane vode u posebnoj temi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Postujem Vasu molbu i necu voditi diskusiju u lepljivoj ali bih volela i da Vi ispostujete moju molbu da ne ubacujete u lepljivu moj citat koji je navela Obgin i koji se odnosi na mog doktora jer mislim da to nije u redu. Ako vec postoji potreba za tim mozete da otvorite posebnu temu u kojoj ce se raspravljati o kvalifikovanosti nasih lekara ali onda i njima treba dati sansu da kazu nesto u svoju odbranu.
Sa druge strane jednostavno ne zelim da se moj citat i komentar na njega nalazi u lepljivoj - u datoj temi nemam nista protiv ali izvlaciti jedan citat iz cele price nije u redu.
Nadam se da cete ispostovati moju zelju. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Progesteron 3x 200mg dnevno??
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 7:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 11:28 pm
Postovi: 14
Jos niko da mi odogovori???????

600mg progesterona dnevno, da li ima side effects?? Obgyyyyyyn???? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 30, 2007 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 11:15 pm
Postovi: 31
I mene zanima sta se desava sa "vishkom" progesterona koji unesemo sa Utrogestanom.
Ja sam 11-u nedelju trudna, i vec dva meseca stavljam vaginalno 3x2 dnevno Utrogestan. D-r je rekao da cu ga koristiti do 16-u nedelju. Primam i jednom nedeljno Depo progesteron inekcije.
Napominjem da smo trudnocu postigli ICSI-jem, nije pronadjen razlog za sterilitet, idiopati.

Bila bih zahvalna kad bi neko od doktora foruma nasao vreme da nam odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: progesteron
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 11:28 pm
Postovi: 14
Ja sada stavljam 4x200mg progesterona dnevno, posle povere na osnovu krvi.

Izgleda da nece niko odgovoriti... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 17, 2007 8:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 11:15 pm
Postovi: 31
Pitala sam mog lekara na zadnju kontrolu.
Rekao je da ne brinem uopste, da je upoznat sa "problematikom" i da stalno prati nova istrazivanja na tu temu, koja su pokazala da nije dovoljno do 10 ili 12 nedelju da se unosi progesteron. I nekoliko puta je naglasio da ne prekidam Utrogestan pre 16 nedelju, jer nije lud da nasteti bebi koju je on sam napravio :wink: .
Naravno da mu verujem. Vise od 20 godina se bavi sa sterilitetom i vestackom oplodnjom, jedan je od najvecih strucnjaka na tom polju u Makedoniji, sa najvisim procentom uspeha, i suradjuje sa klinikama sirom sveta, prati desavanja.
Da ne duzim, nema stete od "visak" Utrogestana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2007 3:32 pm
Postovi: 5
Lokacija: Smederevo
Po prvi put vam se javljam interesuje me da li nedostatak progesterona moze da izazove trenutni sterilitet kod zene i da li sme da se uzima i ako nisi u drugom stanju.Imam jedno dete i ne mogu da zatrudnim evo vec 9 godina.Molim vas za savet pre porodjeja sam imala 2 spontana pobacaja i jedan pre 2 godine.Svi rezultati su dobri a nista se ne desava inace porodila sam se carskim rezom.
Unapred hvala!
Brankica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 12:32 am
Postovi: 2
Lokacija: arandjelovac
moja prijateljica je trenutno u drugom stanju i nosi blizance.lekar joj je prepisao utrogestan 2 puta dnevno,ali njoj je veoma lose od njega.doza joj je smanjena na 1 tab.dnevno,ali njoj je i dalje lose od leka.posto je uputstvo za upotrebu na francuskom,pitam da nam neko objasni zasto se to desava,posoji li zamena i zbog cega joj je taj lek neophodan.
inace,ovo joj je druga trudnoca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 8:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
utrogestan moze da se koristi i vaginalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 11:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 24, 2006 7:41 pm
Postovi: 73
U pripremi za VTO,a i polse ET sam koristila utrogestan i tako sto sam pila 2 puta dnevno i stavljala vaginalno.Jako lose mi je bilo,mislim da mi je padao pritisak cak sam se i skoro onesvescivala.Kada sam u tako polu svesnom satnju otisla na ET dr.je prokomentarisao,a da utragestan Vas cini pospanom i od njega Vam je lose.Od tada samo vaginalno i injekcije progesterona.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: