Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
E pa sad, ne znam stvarno... U zemunskoj to moze, ali ne znam za institut, mada verovatno da bi moglo, s tim sto bi morao nesto da platis, mada cena uopste nije strasna, mozda 5-6 000 din. Devijacija je problem sa disanjem, znaci ako ti je nosna pregrada kriva, ili sta vec...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 4:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Uh, koja zabuna! :) Ne znam kako se krecu cene u drzavnim bolnicama, nisam se mnogo raspitivala, ne znam ni kada se placa, kada ne... To se nesto menjalo poslednjih godina, koliko sam ja obavestena, ali nista ne tvrdim. A cene na privatnim dosta variraju, i od klinike do klinike, ali i zbog posla koji treba da se odradi (slozenosti operacije). Nije svaka operacija nosa ista, moze da se radi samo neko "turpijanje", moze biti bez osteotomije (lomljenja), a moze se raditi i osteoplastika, i sta sve ne... :) Tako i cene variraju, ali za onu 'klasicnu' (sa osteotomijom) koliko sam se ja raspitala cene varirjaju za oko 500 evra. Zaista nisam dovoljno strucna i mozda dovoljno obavestena, samo pisem ono sto sam ja saznala kada sam se raspitivala za svoju operaciju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Sve u svemu, ja vam preporucujem da se ipak odlucite za drzavnu bolnicu, zemunsku ili institut za majku i dete - svejedno! Doktori ce se svejedno potruditi da vam nos "urade" najbolje sto znaju, sto se tice nege posle operacije, ni za to ne morate da brinete, sestre ce vas obilaziti svaki cas... Znaci sve sto pozelite, imacete. Po meni je bacanje para na privatnoj klinici, primer: drugarica iz srednje je operisala nos na privatnoj klinici, pukla je mnogo, a nos joj je bas lose uradjen, moj je 100 puta bolji, sto su svi potvrdili! Znaci uopste ne znaci da su privatnici bolji ili sta vec...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Ne, naravno, ne treba generalizovati. Licno znam ljude koji su radili i u privatnim klinikama i u drzavnim bolnicama. Znam iskustvo jedne zene koja se operisala dva puta u Zemunskoj, i nezadovoljna je rezultatom, izgleda kao da se neko ucio na njoj... Mene je to uplasilo - i mladi strucnjaci moraju da pocnu od nekog, a uglavnom pocinju u drzavnim bolnicama, da bi kasnije poceli privatno da rade. Takodje, postoje i negativna iskustva ljudi koji su se operisali na privatnim klinikama. Vazno je pronaci strucnjaka, pogoditi trenutak, dobro odreagovati... Ja bih ponovo odabrala isto, nemojte se plasiti privatinh :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Pa svako ima mogucnost da bira doktora, tako da... Ta zena je sama kriva sto nije izabrala nekog starijeg (iskusnijeg) doktora :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 6:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Hehe, da, ali svakom doktoru se desi kiks, a i sama znas kako je kod nas u zdravstvu... Sta znas sta se desava u sali dok ti spavas :-? Ali da, u svakom slucaju, njoj je bilo hitno, nije mogla da saceka drugog hirurga koji je bio za nos strucniji da se vrati sa odmora, i eto... Dva puta mucenje, a kao da nista nije radila :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Pa to da, svakom se desi da pogresi... Ali u njenom slucaju - znala je s kim ima posla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 8:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
GoGa je napisao:
Ali u njenom slucaju - znala je s kim ima posla...

Ne, ne, nije bas tako, to je isto hirurg sa znacajnim iskustvom, ali je ovaj drugi kao bio bolji... Nije ni zamisljala da moze bas tako da se nesto desi, ipak je to ozbiljna institucija. Doduse, bilo je to prilicno davno, ali nikad se ne zna... Privatnici se dosta trude, jer njima su najbolja reklama zadovoljni pacijenti, pa jos kada odes kod proverenog :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 22, 2007 6:14 pm
Postovi: 15
GoGa je napisao:
E pa sad, ne znam stvarno... U zemunskoj to moze, ali ne znam za institut, mada verovatno da bi moglo, s tim sto bi morao nesto da platis, mada cena uopste nije strasna, mozda 5-6 000 din. Devijacija je problem sa disanjem, znaci ako ti je nosna pregrada kriva, ili sta vec...


u zemunskoj moze da nemas devijacu...ali ipak da platiš, to mislis ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 7:34 pm
Postovi: 9
Pitanje za gogu, A_girl i sve koji su operisali nos...posle koliko vremena od prilike cu videti finalan izgled nosa ? juce su mi skinuli masku i povadili tampone, tamo na klinici su mi rekli da je to od prilike buduci izgled nosa sem sto ce otok malo spasti za nedelju dana, kad inace idem da mi izvade konce...posle toga kao -to je to . Gde najvise ima otoka na nosu tj. za koji deo nosa da ocekujem da ce se najvise razlikovati po izgledu od sadasnjeg? Meni koliko se cini najvise su otekle nozdrve i gornja usna:) mozda ce vam delovati smesno ali tako je, cela gornja usna i ovo meso ispod nosa kao da je duplo deblje sad...Da generalizujem...da li ce nos biti jos manji i lepsi kad spadnu otoci skroz?? plasim se da se nos ne ,,zashilji" suvise kad oni skroz spadnu...mada se i ja tripujem preterano...hvala na odgovorima :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Militchitze, nema pravila! U sustini, ne bi trebalo puno da se razlikuje, to je otprilike oblik koji ces imati, samo, naravno, sve bi treblo da bude lepse i finije :) Otoci na vrhu nosa najduze ostaju, to pise u svim tekstovima vezanim za ovu temu kojih ima mali milion na netu, a i iz iskustva to tvrdim. Nemoj da se uplasis ako krenu asimetricno da spadaju, jer onda se mozes istripovati da je nos kriv, da imas kao neke kvrgice i tako to :) Tempo spadanja otoka se isto razlikuje od osobe do osobe - moze super da krene, pa da stanira i obrnuto. Aj izvesti me na pp gde si radila operation, bas me zanima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:31 pm
Postovi: 13
I eto, taman sam skupio nešto para, i dok sam se razmišljao o operaciji, iskrsla je neka povoljna ponuda pa sam kupio auto. :D
Sad nemam para :cry: , pa ako je budem radio, to će biti verovatno u državnoj bolnici. E sad me zanima koliko to otprilike tamo košta. Nemoguće da je 5-6000 dinara, to je smešna cena, mada bi bilo lepo ako je tako.
Inače i ja imam neku malu devijaciju, mada mi to nesmeta prilikom disanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Dexns, ja sam napisala otprilike, a najbolje bi bilo da ti sam odes do Zemunske, i raspitas se, ali obavezno spomeni da imas i devijaciju, mislim da je jeftinije ako imas devijaciju... Javi kako je proslo, pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:31 pm
Postovi: 13
Dobro. Samo mi još reci da li znaš da li prvo moram da uzmem uput od lekra opšte prakse, ili mogu odmah da odem samo na konsultacije.
...I da, koja im je adresa. Ipak Zemun nije tako mali, a ja sam iz NS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 4:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
E stvarno ne znam, uzmi ti za svaki slucaj uput, pa ako ne bude trebalo lako ces ga se resiti. Nalazi se u Bezanijskoj 47.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: