Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ELOCOM I BEBE
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Majka sam bebe starosti nepunih pet meseci. Pedijatar je konstatovao decji ekcem na pregibu nozica i prepisan je Elocom kao terapija jedanput dnevno. Takodje postoji osip na vratu, crvene boje i sa sitnim bubuljicicama na vratu, za koji je konstatovano da je posledica baljenja (?!?!) i da ce proci...(ne deluje tako-naprotiv)
Koliko je bezbedno koristiti mast za bebu tog uzrasta, obzirom da je kortikosteroid? Da li je mozda bolje potraziti uzrocnik ekcema( mozda alergija-beba se hrani vestackim mlekom)? Da li je u vezi sa ekcemom temenjaca sa kojom jos uvek 'ratujemo'? Ili je sve u vezi?
p.s. sve iritacije na kozi se tokom noci (posle upotrebe pavloviceve kreme) blago smire, da bi se tokom dana ponovo pojacale.
Mogu i slikati promene na kozi i poslati ih na mail, ukoliko mi dozvolite tu slobodu
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Beba i elocom
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 1:28 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Svakako, posaljite slike. Dr Gorana ce pogledati promene pa cemo zajedno formulisati nesto za negu i lecenje Vase bebe. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 10:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Idealno bi bilo da posljete fotografiju bebeinih promena na kozi, ako se zaista radi o atopskom ekcemu poslacu vam uputstvo za rukovanje detetom koje je atopicar

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ELOCOM I BEBE
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Zahvaljujem Vam se na brzom odgovoru.Trenutno su promene na bebinoj kozi u velikoj meri ublazene, a na nekim mestima i nestale(nisam koristila Elocom-samo jace i cesce mazanje pavloviceve kreme). Ukoliko bude pogorsanja slikacu i poslacu Vam slike.
Jos jednom hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Beba i kozne promene
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 9:23 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
U Pavlovicevoj masti postoje potencijalni alergeni, supstance koje mogu da izazovu reakcije preosetljivosti, a narocito da smetaju atopicarima. Ako ste zainteresovani za antiatopski krem, javite mi pa cu Vas uputiti gde da uzmete. Izvrstan je za negu takve koze i sa njim imam jako pozitivno dugogodisnje iskustvo. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ELOCOM I BEBE
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Zahvaljujem jos jednom. Kao sto rekoh, promene su trenutno gotovo nestale (sto ne verujem da je trajno)-tako da nemam 'materijal' za slikanje, sto je slozicete se, u ovom slucaju nepohodno da bismo utvrdili da li je rec o atopskom ekcemu, pa u skladu sa tim i odredili konkretnije korake.
p.s. U domu zdravlja, iskreno, lekar nije konkretno ni pogledao promene na kozi, vec je na konto mog opisa konstatovan decji ekcem kao i osip od baljenja, iako je beba bila prisutna) Ovo napominjem ne zbog kritike rada ustanove vec da vas ta dijagnoza ne bi dovela do pogresnog zakljucka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
...i naravno Pozdrav i Vama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nega koze atopicara
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 11:07 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Sada bebu treba da kupate Linola kupkom ili Sebamed uljanom kupkom i mazete antiatopskim kremom. Na taj negujete kozu i borite se da ne dodje do recidiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elocom i bebe
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
:D stvarno ste brzi :D
Sebamed kupku koristimo, preporuchite mi krem. Chini mi se posle vecerasnjeg kupanja da se opet blago crvenilo pojavljuje u pregibu jedne noge tako da cete nazalost mozda vec sutra dobiti i slike.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Antiatopski krem
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 12:41 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Apoteka "SB Trde" TELEFON 557-553.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ELOCOM I BEBE
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Dragi Gorana i Silvio, poslala sam slike na vase mailove!
Nadam se da cete mi, kao i dosad, brzo odgovoriti, kao i ukoliko se radi o atopskom ekcemu, poslati uputstvo.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bebine slike
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 12:24 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Draga Ivana,
ja sam dobio slike. Cekam da ih vidi i dr Gorana, pa cemo konzilijarno doneti zakljucak. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elocom i bebe
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Dobila sam vas odgovor i zaista sam vam zahvalna :D
p.s. verovatno cu imati jos poneko pitanje, ali obecavam necu preterano brinuti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elocom i bebe
PostPoslato: Sre Mar 02, 2005 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Poceli smo sa upotrebom preporucenog antiatopskog krema, pa vas pitam od cega se sastoji, koliko cesto mozemo da ga koristimo i da li ga nanositi samo na promenjene delove koze? I jos nesto- ukoliko bude pogorsanja, sta mislite o Elidal-u ili Protopic-u?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 02, 2005 2:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Elidel i Protopic su lekovite kreme a nisu kreme za negu. One predstavljaju dobru alternativu kortizonskim preparatima kao sto je Elocom narocito kod beba. Osnovni problem je sto su EKSTREMNO SKUPI za malu kolicinu leka pa je odnos Cost benefit nezadovoljavajuci. Ali u nekim slucajevima su i ovi lekovi potrebni i veoma korisni. Na osnovnu fotografija koje smo dobili od Vase bbebe ne treba mu elidel. Mozda bi trebalo ukljuciti Cu Zn gel za pranje i uklanjanje stafilokoka i ponekad kombinacija Elocom uvece i stanicid ujutro i ako se beba cese Phenergan sirup pola kk pred spavanje

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: