Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BOLOVI U PREDELU KOLENA I OTICANJE
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
Imam 29 godina,visok sam 192cm i tezak oko 100 kg.Aktivno sam se bavio odbojkom.Inace sama moja konstitucija tela je krupnije prirode.Nisam imao nikada problema sa kolenima do 2000 godine kada sam na osluzenju vojnog roka prilikom obuke primetio da mi kolena pocinju oticati.Na VMA sam dobio fizikalnu terapiju i nakon toga problemi su privremeno nestali.Moji problemi pocinju od 2004. kada pocinje da mi otice levo koleno,i pored otoka pocinju strasni bolovi.Tako se to privremeno smiri i cim se izlozim bilo kakvoj fizickoj aktivnosti kolena mi ponovo oticu.Imam osecaj prisutnosti otoka i u prednjem i u zadnjem delu kolena.Sa strane kolena primecujem povece ispupcenje u obliku loptice kao neka vrsta otoka.Takodje i u zadnjem delu kolena osecam izraslinu verovatno otok.Osecam veliki pritisak u predelu kolena.
Obracam se za pomoc sa nadom dacete razumeti moj problem i pomoci da ga resim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: samo da dodam
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
2004.godine sam posetio doktora,prijatelja moga direktora,Momu jakovljevica i delimicnim pregledom je konstatovao da u zadnjem predelu levog kolena imam bekerovu cistu.Dao mi je napismeno svoje misljenje i nakon odlaska kod ortopeda radi daljeg lecenja lekar je rekao da to nije nista strasno i da idem na fizikalne terapije za jacanje kolena.
Voleo bih da znam koliko je to opasno i kako se leci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Postovani,

kao sto Vam je ortoped i rekao, u pitanju je Bekerova cista, odnosno, jedan deo supljine kolenog zgloba koji je iznutra obavijen sinovijalnom opnom se ispuni tecnoscu. Sve te vrste oteklina se zovu jednim imanom, Bekerove ciste. Promena je potpuno bezopasna i benigna. Vase tegobe potichu od toga da kada se ona napuni tecnoscu dolazi do kompresije na sve okolne elemente i do pojave bolnosti. Do ovoga dolazi zbog povecanog fizickog napora, kada se i luchi vise sinovijalne tecnosti koja podmazuje koleni zglob. Lecenje je iskljucivo hirursko, i radi se odstranjivanje ciste u celosti. Sama intervencija je vrlo kratka i potpuno bezopasna, ali mora da se radi u spinalnoj anesteziji ili u blok anesteziji i na stomaku. Intervencija traje najduze pola sata, i nakon 24h zbog anestezije, mozete kuci.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
Nisam napomenuo da pored otekline u kolenima,sama kolena mi krckaju cak i ako lezim i probam da pomerim nogu bez ikakvog opterecenja.Krckanje pored toga sto ga osetim kada stavim ruku prilikom pomeranja mogu i da ga cujem.Verovatno je to neki od uzrocnika pojave otekline.Pretpostavljam da verovatno to krckanje trebam leciti.Dali ce odstranjenjem ciste to krckanje nestati.I kako se lece ti problemi u kolenima.Kada sam posetio ortopeda rekao je da to krckanje nije nista vec da moram da vezbam i odradim fizikalnu terapiju.Mislim da je to pogresno jer od fizikalne terapije otok se povuce ali cim se izlozim i malom naporu otok i bolovi se ponovo pojavljuju i tako stalno.Pretpostavljam da postoji neki zahvat kojim bi takav problem mogao da resim.Potreban mi je vas savet sta da uradim da resim ovaj problem jer polako bolovi su sve veci.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Kao sto sam Vam rekao, hirurski zahvat da se odstrani Bekerova cista. Nakon toga, moze da se uradi recimo artroskopija da se vidi to krckanje u kolenima, ali ja preptpostavljam da je to samo jedna laksa istrosenost hrskavice koju je moguce vratiti raznim lekovima na bazi hondroitin sulfata i glikozamin glikana, recimo Perigona, Flex-a-min... Naravno, fizikalna terapija je obavezna.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
Usled velikih bolova danas sam posetio lekara opste prakse i dobio uput za snimanje i ortopediju.Prvo sam uradio snimak a zatim posetio ortopeda.Nakon pregleda i pogledanog snimka rekao je da nemam povrede kolena vec veliku upalu i da moram da mirujem.Posto sam mu rekao da se to cesto desava pristao je da sutra uradim labaratoriju i da se u ponedeljak javim na odeljenje.Citiram njegovo misljenje-Oedema geni bil.- a za labaratoriju mi je dao da uradim-k.s.,acidum urinum,alkalna fostata,se,car,fibrinog,- Izvinjavam se ako nisam pravilno ispisao sve natpise jer nemogu da ih tacno procitam.Voleo bih da mi date i vase misljenje dali trebam jos neku analizu da uradim ili je to sve sto je potrebno.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 1:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Laboratorija je u redu, ali ako je vec rekao da imate upalu, cudi me da nije uzeo CRP, ili vi to niste napisali. Elem, ja Vas nisam video, i nisam uradio potreban pregled pa da mogu nesto vise da pricam, ali Bekerova cista se resava hirurski sigurno. Za dalje cemo da vidimo. Javite mi rezultate analiza kad ih dobijete.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
U pravu ste prvo na spisku za analizu je bilo SRP,i ostalo sto sam napisao.Jutros sam izvadio krv i rezultati ce biti gotovi za veceras tako da cu veceras moci da Vam napisem podatke iz rezultata.Mnogo Vam hvala na savetima jer su mi puno pomogli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
Danas sam uzeo rezultate i tesko se snalazim oko njihovih citanja.Sastoje se od tri lista i to:na prvom listu su rezultati sedimentacije 12,fibrinogen 2.6, na drugom listu tesko da mogu sta da procitam, dok na trecem su rezultati za s- alkalna fosfataza 85.2 u/l 39.0 -117 i s-acidum uricum 381 umo1/l + 178 -345.Napisao sam istim redosledom kao i na rezultatu.Sto se tice drugog lista ina toliko podataka da neznam koji je bitan.Ako imate neku adresu mogao bih da skeniram i da posaljen.Voleo bih da znam vase misljenje.Znam da je tesko bilo sta reci na osnovu ove poruke ali verujte mi da su bolovi sve ucestaliji a i otok je sve veci.Zeleo bih da Vam se zahvalim i na dosadasnjoj paznji koju ste ni posvetili.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 9:36 pm
Postovi: 8
Nakon pregleda dobio sam uput za Banjicu.Ortopedi u Kraljevu su dali predlog za atroskopiju i njihova dijagnoza je da je hrskavica u kolenu ostecena i da je nepravilnog oblika.Kazu da postoji neko suzenje u zglobu.To su videli na osnovu snimka.Dali su mi uput ali je sve ostalo na doktorima na Banjici.Videcemo sta ce se dalje desavati.Vama u svakom slucaju puno hvala i veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: