Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Oziljci i crvene fleke od akni
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 10:18 pm
Postovi: 44
Moj trenutni problem su oziljci na obrazima i blago crvene tacke od akni!
Sta koristiti za taj problem???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Ovde je dosta pisano na tu temu. Uglavnom forumasi preporucuju vocne kiseline, mada i neke kreme/gelove bas za oziljke. I ja bih volela da znam sta bi pomoglo, ako otkrijes (isprobas) nesto, javi :wink: .

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 9:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Pisala sam vec o ovoj kremi na "mojoj" temi, znaci EXFOLIAC CREAM,
pravi se u 2 varijante: sa 10% i 15% vocnih kiselina. Jako je blaga krema, mozda maaaalo pecka prvih 10 minuta kad se nanese tokom prvih nedelju dana, posle se lice privikne.

Apsolutno najbolja krema ovog tipa koju sam probala.
Em sto redukuje mascenje na neki normalan nivo, em ti izbeljuje sve fleke na licu, ten postaje zdravo beo i ujednacen. I najvaznije - moze da se koristi i u ovom suncanom periodu, jer krema NIJE strogo FOTO OSETLJIVA, kao sve ostale kreme sa AHA.
Pun pogodak i topla preporuka !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 10:18 pm
Postovi: 44
Hvala puno na odgovoru! Gde mogu da uzmem tu kremu i koja je cena? Mozda pokusam sa njom ili cu otici u Avalsku jer tamo rade iizbeljivanje oziljaka,ali ne znam sa cim, mada posle silnih intervencija koje sam tamo imala vise mi se ne vraca. Trenutno koristim jojoba kremu (to sam procitala ovde na forumu) za regulisanje masnoce, jer imam bas bas masnu kozu, pa sam i procitala da je neka devojka koristila cisto jojoba ulje,i da su joj i oziljci "nestali" posle mesec i po dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
10% 1350 din
15% 1550 din

Pokusaj da je nadjes u svim bolje snabdevenim apotekama (ja sam kupila u apoteci na Bulevaru preko puta pravnog)
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2005 5:58 pm
Postovi: 191
Lokacija: Hrvatska
EXFOLIAC CREAM

Koji je proizvodac te kreme!?
Ja nikad nisam cuo za nju, iako znam kako djeluje i koji su sastojci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 06, 2007 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
Rajci...kako se tebi cini ta krema od jojobe...jer ja sam danas htela da je kupim i da je povremeno mazem,ali mi je ona odmah rekla da to ni slucajno nije za problematicnu kozu...???
Mada ja i nisam htela da je maze preko bubuljica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 10:18 pm
Postovi: 44
Ma ja je mazem na celo lice, u pocetku mi je bilo malo crveno, ali sada je ok, manje mi se lice masti.....na forumu sam procitala da ne mirise lepo, meni je ok miris, i uzela sam ruzmarin losion iz te kolekcije beolaba, deluje dosta osvezavajuce za lice. Mada ta krema u sustini mislim da nije za dan, jer je masna,i kad je stavim na lice u pocetku se jako sija, tako da je ja stavljam uvece i ujutru kad ustanem lice mi uopste nije masno. Najverovatnije cu uzeti tu EXFOLIAC kremu.
neno, koliko dugo ti mazes tu kremu? Posle koliko su bili vidni rezultati? Je l' deluje i na crvene tackice od akni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 4:47 pm
Postovi: 81
Evo od mene prilično jeftinija varijanta, meni pomaže, samo ne treba suviše često mackati , i tek pošto je akna , bubuljica skroz prošla - limunov sok, mrvicu namažeš. Ja sam kupovala kremice "kao" za izbeljivanje fleka i ožiljaka, ovo je mnogo bolje, a košta skoro ništa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 12:44 pm
Postovi: 7
skidanje tzv crvenih fleka, tj postinflamatorne hiperpigmentacije se najbolje radi voccnim kiselinama. mozhesh da odesh kod kozmetichara na seriju od 6 voccnih kiselina ili da nabavish dobar preparat sa voccnim kiselinama koncentracije 6-10% u zavisnosti od osetljivosti kozhe.
ovih preparata je ovde nazhalost vrlo malo, ja lichno najvishe volim tonik od 10% koji kupujem kod svoje kozmeticharke po ceni od 200din za 100ml.
sok od limuna ne dolazi u obzir - limun je visoki iritant kozhe - samo se setite shta se desi sa vashim prstima ako sechete iili cedite limun i koliko peche ako sluchajno imate povredjenu zanokticu ili sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
rajci je napisao:
Najverovatnije cu uzeti tu EXFOLIAC kremu.
neno, koliko dugo ti mazes tu kremu? Posle koliko su bili vidni rezultati? Je l' deluje i na crvene tackice od akni?


Exfoliac krema neće epohalno da utiče na smanjenje mašćenja kože, kod mene je trenutno situacija pod kontrolom, ali sigurna sam da čim budem prestala da je mažem, lice će da se masti istim intenzitetom kao i pre nego što sam počela da je koristim.
Na osnovu dosadašnjeg (bogatog) iskustva, sve kreme ovog tipa daju rezultat u vidu regulisanja rada lojnih žlezdi SAMO tokom mazanja, dakle, nisu trajno rešenje.

Ali, s druge strane, fleke se, pretpostavljam, trajno izbeljuju, kao i sitnji ožiljci od ručnog rada i ten postaje mnogo lepši.

Limun nikako direktno na lice !! možda par kapi u okviru neke ručno spremljene maske s medom ili kvascem, ali samostalno nikako !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 10:41 am
Postovi: 28
Lokacija: serbia
Trenutno najbolja krema,sa "BAKARNIM PEPTIDIMA ",iz kolekcije "NEIGE".Može se nabaviti kod članova MLM sistema ,firme "NEONET".Proizvod je domaći 100%,a slični se proizvode u Americi i još par zemalja.Jedna moja prijateljica je imala prave kratere po licu,a posle upotrebe ove kreme desilo se čudo.Doduše, sada koristi tu kremu ali po posebnoj formuli.Znači može krema po potrebi da se "doradi".Uz tu kremu ,kao dnevna ,koristi se krema na bazi voćnih kiselina od istog prizvodjača.Svi koji su zainteresovani i žele dodatne informacije (sastav,namena,upotreba,cena...)mogu da mi se jave ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
:-? zar opet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
Iksa je napisao:
:-? zar opet
:evil: Uzas! j......... posto poto da se bogate na nasim mukama :evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 10:41 am
Postovi: 28
Lokacija: serbia
Razumem vas potpuno ali ovo je zaista istina štosam napisao.Svašta se prodaje i reklamira,pa razumem vaš skepticizam ali ja nemam drugi način da vam pomognem osim ove informacije.Ako hoćete da verujete -verujte,ako nećete-problem ostaje i to VAŠ!Treba, prvo da znate da se peptidi normalno stvaraju razgradnjom belančevina(prilikom povrede kože) i tada prenose "signal" do mozga,da je neophodna pomoć.Mozak tada luči neophodne materije da bi se koža regenerisala.Kada nanesemo ovu kremu mi slažemo mozak i on luči one materije koje su neophodne da bi se koža oporavila.Pročitajte malo literature,pa se javite,a ne odmah "evo ga još jedan","drž´te novčanike"... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: