Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim savjet
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 12:29 am
Postovi: 3
Imam 30 godina.
Nalaz specijaliste radiologije:RTg torakalne kičmeDekstrokonveksna skolioza, uz suženja IV prostora te laku...subhomdralnu sklerozu pokrovnih ploha
Rtg L/S kičme Nagfasena fiziološka lordoza, uz suženje IV prostora L5-S1.
Ma šta ovo značilo molim da mi pojasnite.
Već duži period bolujem od posljedica iskrivljene kičme. Od avgusta mjeseca 2006 godine sam imala jak bol u grudnom i slabinskom djelu kičme pračen ograničenim pokretima.Dijagnosticirano mi je DG/Sy.thoracolumbalis acuta
Sy.lumbosacralis acuta
Ne znam šta to znači.
Liječenje je bilo Ambene amp No III na II dan i.m
Dexomen 25mg 2x1
Masaža led bolni dio potom Deep Relief gel 3xdnevno
Fizikalna terapija.
U januaru su mi se pojavili slični simptomi pa sam otišla ljekaru i konstatovano mi je Dg:Lumboischialgia lat.sin.
Scoliosis vert T/L sinistroconvexa
Th: Diklofenak,amp.2x1 i.m. tri dana
Dexason,amp 1x1 i.m. tri dana
OHB 12,amp a 2500 gama gama i.m. na II dan
Fizikalna terapija
Po kontrolnom pregledu konstatovano je Dg:Scoliosis vert.Y/L sinistroconvexa.
a Th: Nastaviti naučene vježbe kući.
Moram napomenuti i to da me konstantno boli u predjelu ispod lijevog i desnog prsnog rebra te se bol proteže u visinu plećki, više ne znam šta da radim. Redovno radim vjžbe, čak sam išla kod specijaliste za unutrašnje organe i rekao mi je da mogu bilo šta jesti ali da ovaj bol o kome sam vam pisala je posljedica krive kičme.
Tačnije moje pogoršanje zdravstvenog stanja je počelo poslije poroda sa drugim djetetom 2003 godine....
Kod prijateljice sam gledala slike sa pregleda magnetne rezonancije gdje se može sve vidjeti... Dal i ja mogu napraviti takav snimak svoje kičme jer ovo stanje nikako ne mogu podnijeti...
Puno pozdrava i nadam se da ce te imati odgovore na moja pitanja, šta da radim ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Nazalost sve sto mozete je da se pomirite sa cinjenicom da imate krivu kicmu. To je hronicno stanje, ne prolazi, naprotiv, moze samo da se pogorsava. Najbolji lek za ublazavanje tegoba je vezbanje paravertebralne muskulature (misici uz sam kicmeni stub) i plivanje. Vezbe i savet potrazite od fizijatra. Nista drugo nece pomoci. Naravno, sve zavisi i od stepena iskrivljenja, te u nekim tezim slucajevima se stavlja mider za nosenje, a u najekstremnijim, kada je kompromitovan rad srca ili disanje, radi se korektivna operacija.
Magnetna rezonanca koju ste pomenuli tu nema nikakvog efekta jer se sve vidi i na obicnim RTG snimcima i to jos i bolje nego na magnetu, a pomoci Vam nece nikako.
Iz Vase price vidim da je bilo i dosta lutanja u dijagnozi, pa te desnostrana te levostrana skolioza... Bilo bi dobro da posaljete svoje snimke kako bi mogli da izmerimo krivinu Vase kicme i preporucimo optimalni tretman za ublazavanje tegoba. Napominjem jos jednom UBLAZAVANJE, a NE i OTKLANJANJE!!!

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 12:29 am
Postovi: 3
miodrage je napisao:

Iz Vase price vidim da je bilo i dosta lutanja u dijagnozi, pa te desnostrana te levostrana skolioza... Bilo bi dobro da posaljete svoje snimke kako bi mogli da izmerimo krivinu Vase kicme i preporucimo optimalni tretman za ublazavanje tegoba. Napominjem jos jednom UBLAZAVANJE, a NE i OTKLANJANJE!!!


Postovani doktore zivim u Istocnom Sarajevu i molim vas da i ako imate nekog ljekara da mi preporucite da bi mu odnijela moje nalaze i snimke te da mi se uspostavi pravilna dijagnoza...
I ako mozete da mi odgovorite na jos nekoliko pitanja vjerovatno sam vec dosadna ali vjrujte da nemam vise kome da se obratim...
1. Da li ja sa ovakvom dijagnozom ili "dijagnozama" trebam svoje dnevne aktivnosti smanjiti ili povecati (ne radim fizicke poslove nego sam profesor u skoli i puno putujem).
2. Da li bi mi banja pomogla obzirom da sam vec 5 dana pod bolovima i da ne mogu uraditi svoje vjezbe sto mi se cesto desava.
3. Vac neko vrijeme koristim vitafon, voljela bih da mi kazete sta mislite o tome...
Jos jednom Vam hvala na brzom odgovoru
Pozdravljam Vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 1:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Tamo nazalost nikog nemam da Vam preporucim, tumacenje snimaka mogu i ja preko interneta da Vam uradim, samo mi ih posaljite, Najbolje da ih slikate na negatoskopu digitalnim fotoaparatom i te slike posaljete na mail, ili okacite ovde na forumu. Takodje mozete da ih i skenirate.

Da predjemo na odgovore na Vasa pitanja:

1. Sto vise vezbi ce Vam samo dobro ciniti, znachi i fizicka aktivnost, najbolje plivanje.
2. ako mozete da priustite sebi banju, samo idite, da skodi ne moze, a da pomogne i te kako.
3. ne znam sta je vitafon, nadam se da cete da me upotpunite po ovom pitanju

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 9:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 12:29 am
Postovi: 3
Postovani doktore hvala vam na brzim odgovorima. Cim svoje snimke pretvorim u digitalni oblik ja cu da vam se javim. A sto se tice vitafona pogledajte ovaj link www.vitafon.ru
ili www.vitafon.co.yu
Pozdravljam vas..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: