Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pojacan sekret
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 4:40 pm
Postovi: 7
Ginekolog mi je ustanovio pojacan sekret i III grupu VS,za koju kaze da je to uredan nalaz (tj.da je to normalno).Sta vi mislite o tome?Inace trenutno pijem antibiotike, pa pretpostavljam da su oni razlog pojacanog VS. Na nalazu jos pise
Masa Le ,celije gornjih slojeva bez znakova atipije.Molim vas da mi objasnite o cemu je rec! Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Treca grupa vaginalnog sekreta smatra se normalnom.

Antibiotici mogu izazvati pojavu gljivica, ali i to je individualno, jer kod dve razlicite osobe isti antibiotik ce jednoj izazvati gljivice, a drugoj nece.

Gljivice spadaju u sestu grupu VS.

Vise o grupama VS ima na postu
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... og+sekreta

Pozdrav

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 4:40 pm
Postovi: 7
Hvala na odgovoru,ali jos uvek je neka mala doza straha u meni.
Izmedju ostalog zbog prvog posta na Krstarici,tema ginekologija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 02, 2007 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Da citiram obgyn:

Citiraj:
Sto se tice Klomida, progesterona i antibiotika za " vaginalne i cervikalne infekcije "...to se na podrucju bivse Yu, dijeli kao zvakaca guma !!! cesto bez ikakvog naucnog razloga i opravdanosti. Mislim da Srbija, BiH, Hrvatska i ostale juznije republike...pardon drzave...vode nesumnjivo u broju dijagnostikovanih vaginalnih i cervikalni infekcija !!!
iako znamo da VAGINA NIJE STERILNA !!!
I DA SVAKI PUT KADA URADITE BRIS ISTE CETE SIGURNO DOBITI POZITIVNI REZULTAT !!!
AKO JE PACIJENTKINJA BEZ SIMPTOMA, OSTAVITE NJENU VAGINALNU MIKROBIOLOSKU RAVNOTEZU NA MIRU !!!
SVAKI PUT KADA NJENOJ VAGINI PREDSTAVITE NEKI ANTIBIOTIK, POBICETE SVE NORMALNE BAKTERIJE KOJE ZIVE TAMO I NARUSITI PH RAVNOTEZU I POSLIJE TO POSTAJE ZACARANI KRUG KOJI JE CESTO NEMOGUCE PREKINUTI, I KOJI TRAJE GODINAMA, GINEKOLOG IMA HRONICNOG PACIJENTA, A PACIJENT HRONICNI SEKRET KOJI POCINJE DA SVRBI, PECE, SMETA I NA KRAJU POSLIJE 2-3 GODINE PRESTANE DA IDE KOD GINEKOLOGA !!! STO JE POTPUNO ISPRAVNO !!!
Ne dajte da Vam odredjuju ikakve briseve ako nemate nikakve tegobe !!! jedino sto je potrebno jeste bris na Hlamidiju i Gonoreju.


Znači, trebalo bi svakako uraditi bris na hlamidiju (gonoreja je IV grupa, dakle ako je već nisu izolovali u grupi sekreta onda nije ni prisutna) čak i ako nemaš tegobe, a ako imaš onda preporučujem da poslušaš dr sa Krstarice.

Ne znam zašto obgyn nije spomenula ureaplazmu i mikoplazmu; ja sam trenutno malo zbunjena, neko tvrdi da su opasne, neko da nisu a one često ne daju simptome pa se mogu otkriti samo brisom.

Teoretski bi trebalo svaki put kad se jave tegobe raditi pobrojane briseve ali oni nisu baš jeftini a kod III grupe često je u pitanju infekcija crevnim bakterijama (koje "zalutaju" zbog blizine analnog otvora) koja se leči lokalno, vaginaletama. Tako se uglavnom uzmu vaginalete pa ako one ne pomognu rade se brisevi.

Ja sam se svojevremeno baš namučila jer sam imala problema sa sekretom a nisam imala pojma da postoje tamo neki brisevi: čim sam saznala i našla ginekologa koji je hteo da sarađuje :roll: otkrila sam ešerihiju u cervikalnom brisu, popila terapiju i gle čuda, na kontroli bila druga grupa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Cat, da li mozes da mi objasnis: uvek sam III grupa VS, ponekad IIIa, ali mi je i bakterioloski i cervikalni bris uvek uredan? :o

Hvala i pozdrav!

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 1:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Kod III grupe trebalo bi da se rade: vaginalni i cervikalni bris (koji se testiraju na bakterije i gljivice), a posebno se rade brisevi na hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, bakterijsku vaginozu i trihomonas (ovaj poslednji jeste V grupa sekreta ali navodno se ponekad ne otkrije tako).

Iskreno ja sam radila samo vaginalni & cervikalni bris & bris na hlamidiju. Nije baš po proceduri ali jedva sam i to izdejstvovala. Hlamidiju nisu našli a posle terapije za ešerihiju sam kako već rekoh bila druga grupa tako da nije bilo potrebno raditi druge briseve.

Ako su brisevi negativni a ti imaš neke simptome onda ti se samo malo poremetila normalna vaginalna flora i to se "leči" tamponom umočenim u acidofilni jogurt :) ili npr. vaginaletama Lactovag ili vaginaletama sa kantarionom, u svakom slučaju nisu potrebni antibiotici. Ako nemaš tegobe onda je III grupa prosto tvoja prirodna flora. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 2:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Puno hvala na odgovoru. Bice da je ipak...
Cat je napisao:
III grupa prosto tvoja prirodna flora.
...jer ja apsolutno nikakvih tegoba nemam, a III sam grupa od kako radim analize VS.

Jos jednom hvala i pozdrav! :wink:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: intimna higijena
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2006 10:53 am
Postovi: 48
Meni se pojačan sekret vraćao dok nisam počela redovna ispiranja sanosilom super 25. super je

_________________
Probala skoro SVE na nasem i evropskiom trzistu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: