Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Metatarzalna kost
PostPoslato: Uto Mar 10, 2020 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2016 3:02 pm
Postovi: 6
Pre nekoliko nedelja na poslu palo mi je metalno jezgro sto ide u kalup za betonske stubove i slomilo metatarzalnu kost na levom stopalu.

https://imgur.com/a/icVRsSb

Receno mi je da uzimam Midol od 100mg, da nosim gips cetri nedelje i da drzim nogu podignutu i da se ne oslanjam na nogu.

Kada spustim nogu na dole dok se krecem po kuci sa stakama prsti mi na levom stopalu poplave a kada podignem nogu vrati se normalna boja prstiju.

Zanima me da li tako treba da bude da mi poplave prsti kad spustim nogu i da li imam razloga za brigu odnosno da li treba da se javim svom doktoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metatarzalna kost
PostPoslato: Sre Mar 11, 2020 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нормално је да поплаве јер је циркулација поремећена због гипса.

Да ли је могуће да на послу не користиш обућу са гвозденом капом?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metatarzalna kost
PostPoslato: Čet Mar 12, 2020 6:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2016 3:02 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Да ли је могуће да на послу не користиш обућу са гвозденом капом?!


Koristimo cipele sa gvozdenom kapom nego kad je jezgro spalo sa cekrka pao me je sami vrh jezgra tik iznad te gvozdene kape a da je palo na tu gvozdenu kapu ne bi mi nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metatarzalna kost
PostPoslato: Čet Mar 12, 2020 11:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е јбг.

Него, пази, теби није пало нешто што ниси видео него нешто поприлично велико. Верујем да имаш проблема са рефлексима и/или опажањем. То је најчешћа последица недовољно сна. Могу бити у питању и неки витамини али најчешће је у питању недовољна количина ноћног сна.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metatarzalna kost
PostPoslato: Sub Mar 14, 2020 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2016 3:02 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Верујем да имаш проблема са рефлексима и/или опажањем. То је најчешћа последица недовољно сна. Могу бити у питању и неки витамини али најчешће је у питању недовољна количина ноћног сна.


Pre ove povrede imao sam tri dana za redom temperaturu od 37 stepeni, plus uzimam Zoloft od 50mg ( imam socijalnu anksioznost ) ali bez obzira na uzimanje Zolofta i temperature moj posao je visoko rizican jer su potencijale povrede veoma su teske a mali pad koncentracije moze skupo da kosta.

E sad me zanima da li mozes/te da mi preporucite neke vitamine za koncetraciju da ublazi uticaj Zolofta a plus ako se dobro ne naspavam ne mogu nikako da se skoncetrisem na poslu.

P.S Ne bih voleo opet da se povredim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metatarzalna kost
PostPoslato: Sub Mar 14, 2020 4:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам каква тај Золофт има дејства па не могу да га коментарише сем да кажем генерално да сва та срања која су измислили за модерне измишљене болести су прилично отровна. Каква бре социјална анксиозност?! Анксиозност је глупост сама по себи, па још када се дода "социјална" добије се гранде глупост. Вероватно си имао неку трауму као мали па се то пресликало на твој карактер. То се другачије решава.

Нажалост спавање апсолутно ништа не може да замени. Лично се кљукам којекаквим суплементима због различитих разлога тако да знам да нема замене за спавање.

Ако већ радиш тако ризичан посао онда све мораш њему да подредиш. Значи мораш да спаваш бар осам часова - наравно у току ноћи. Глава је у питању.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: