Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebno objasnjenje, ureaplasma urealyticum i hpv
PostPoslato: Sre Mar 04, 2020 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2020 5:47 pm
Postovi: 2
Sa devojkom sam nesto vise od godinu dana, ali zbog razdaljine, vidjamo se svakih mesec i po do dva. Ginekolog joj je skoro rekao da se na papa testu pojavio hpv a da ga ne proslom testu od pre gosinu dana nije bilo (prethodni je radjen par dana pre naseg lrvog odnosa) a ovaj sada u decembru. Videli smo se pocetkom januara pa pre neki dan ponovo i cim smo se videli odmah ujutru smo otisli kod urologa na genotipizaciju polnoprenosivih bolesti i devojci je uradjena hpv genotipizacija. Hpv je tip 66. Meni je genotipizacija na polne bolesti cista, nema nicega dok kje kod nje pronadjena ureaplasma urealyticum. Na internetu sam procitao da se prenosi iskljucivo seksualnim odnosima pa mi nije jasno kako to da ona ima a ja nemam, osim ako je dobila izmedju januara i sadasnjeg vidjenja i da li je moguce dobiti drugim nacinom osim seksom? Ako mi je sad nalaz bio uredan, posto sno imali odnose u tih par dana dok isu stigli rezultati, da li sam u medjuvremenu dobio i ja? Isto je i sa hpv, moguce da ga je dobila od mene, nisam ranije se testirao pa ne znam a nemam kondilome i nista slicno. Zanima me i sada lecenje, dok se ona leci od ureaplasma urealyticum da li je moguce da ja "pokupim" od nje pa sledeci put kada se vidimo da joj " vratim" iako ona u medjuvremenu se izleci ili zaleci, jer sledeci put cemo se videti opet tek za mesec-mesec i po. Urolog koji nam je radio analize nije bas umeo a nije ni bio voljan da objasni, vise nam je rekao sve je super, ona ce da dobije terapiju a ti si miran, kod tebe je sve ok... Mene zanima kako je ok kada imamo odnose i da li odnosi mogu da produze ili otezaju lecenje. Nadam se da sam dao dovoljno informacija, ako treba jos nesto, na raspolaganju sam. Hvala unapred i izvinjavam se na dugom tekstu ali sam hteo da sto bolje lredstavim situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebno objasnjenje, ureaplasma urealyticum i hpv
PostPoslato: Sre Mar 04, 2020 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Oko lecenja i ovih kompleksnijih pitanja ne znam nista...samo sam htela da napomenem da se prenosi i moze dobiti na mnogo nacina a ne samo seksualnim putem....moze na bazenu, u salonu za depilaciju, kod nehigijenskih uslova kod ginekologa.....razumes ....
Dve osobe koje znam su razvile kondilome posle dobijanja ovog virusa pretpostavlja se na bazenu jer obe treniraju plivanje....u pitanju su maloletne devojcice...
Neki kazu moze i u javnom toaletu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebno objasnjenje, ureaplasma urealyticum i hpv
PostPoslato: Čet Mar 05, 2020 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
tunks, је лепо рекла а само бих додао да можеш да се заразиш док се она не излечи и да јој после вратиш инфекцију. Тестирај се, јбг.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebno objasnjenje, ureaplasma urealyticum i hpv
PostPoslato: Čet Mar 05, 2020 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ja sam jutros bila kod ginekologa, pa rekoh da ga malo pitam oko ovoga...
Da, mozes da se zarazis dok se ona leci i posle da joj vratis infekciju.
Stepen rizika prenosa genitalnim i oralno genitalnim putem je gotovo isti, znaci najbolje sve izbegavati...
Kada god se ima neki problem, najbolje je odnose izbegavati jer npr. kondom sa spermicidom utice na efikasnost nekih vaginaleta, a sa druge strane neke vaginalete ostecuju kondom...
I da, kondom uopste nije 100 % siguran kod ovog virusa....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebno objasnjenje, ureaplasma urealyticum i hpv
PostPoslato: Čet Mar 05, 2020 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2020 5:47 pm
Postovi: 2
Hvala vam mnogo na odgovorima. To mi nije bilo jasno, jer nismo se videli skoro 2 meseca i sada ona ima a ja nemam, znaci pokupila u medjuvremenu, nebitno kako, a sad na testovima nemam njsta verovatno jer smo samo 12h pre testa imali odnos prvi pit nakon ta dva meseca pa se nije jos razvilo a posto smo imali odnose izmedju testa i rezultata, znaci sledeci test da uradim za mesec dana iako se do tada necemo videti, bice najverovatnije pozitivan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebno objasnjenje, ureaplasma urealyticum i hpv
PostPoslato: Pet Mar 06, 2020 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Све ти је то врзино коло. Морате да будете упорни и доследни иначе ће лечење да траје годинама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: