Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Atipični simptomi..
PostPoslato: Sub Feb 01, 2020 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 01, 2020 9:55 pm
Postovi: 3
Pre nekoliko dana sam imao visok pritisak (160/95). Tada sam popio zorkaptil od 25mg i krenuo svakog dana da uzimam Prilindu od 2,5 mg jednom ujutru.
Od tada se ne osećam dobro, često sam zadihan, čak i dok ležim, javljaju se kratkotrajni bolovi na levoj strani grudi, a nekada i na desnoj strani. Česta je i tahikardija i osećaj sličan palpitacijama, osećam lupanje srca čak i kada nema tahikardije. Pored umora osećam i drhtanje u rukama i nogama, takodje često. Nekad osećam i nesvesticu. Pritisak je uglavnom u granicama normale ali opšte stanje me zabrinjava.
U poslednjih godinu dana sam 4 puta posetio kardiologa zbog sličnih tegoba i ni na jednom pregledu nije ustanovljen neki problem sa srcem, pritiskom ili aritmijama. Svi nalazi su uredni, od EKGa i ultrazvuka srca do pritiska i disanja. Jednom prilikom mi je kardiolog predložio ekg holter i test opterećenja ali to nisam uradio jer se stanje spontano popravilo.
Da li je moguće da se u periodu od poslednjeg pregleda mogao javiti neki problem sa samim srcem, da li je od tada ( pre 6 meseci) mogla da se razvije neka kardiomiopatija koja izaziva ove probleme?
Nalazi krvi su u redu, mada su neke vrednosti na donjoj granici. Kardiolog mi je preporučio da uradim i hormone štitne žlezde.
Tegobe su različitog intenziteta tolom dana a uveče gotovo da ih nema.
Ne pijem i ne pušim, nisam gojazan. Otac mi je prošle godine preminuo od srca, imao je hipertenziju i zakrčenje krvnih sudova.
Da li je moguće da se neki problemi sa srcem, bilo u strukturi mišića ili problemi sa ritmom mogu "sakriti", tj da se ne vide da pregledu ultrazvuka i onom kratkom EKGu, a da daju ovakve simptome? Malo mi je čudno to drhtanje koje ume da bude baš intenzivno, a opšti neki osećaj je da nemam snage da dišem kako treba, ponekad i me glavobolja muči, onda taj probadajući oštar bol umerenog intenziteta ali ne onaj klasični angiozni... Ima li ko kakav savet i ideju?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atipični simptomi..
PostPoslato: Ned Feb 02, 2020 6:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Волео бих да ти дам пар идеја али не разумем хронологију догађаја. Прво сам разумео да су проблеми почели пре неки дан после узимања лека за снижавање притиска. А онда испада да су проблеми почели много раније. Хронолошки поређај догађаје и гледај да буде прегледно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atipični simptomi..
PostPoslato: Ned Feb 02, 2020 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 01, 2020 9:55 pm
Postovi: 3
Izvini što nisam bio baš razumljiv.

Tegobe koje sam opisao su se javljale u toku prošle godine, trajale su oko 7 dana, slične ovome o čemu sam pisao, palpitacije, ubrzan puls, malaksalost, osećaj da se celo telo trese. Kad sam otišao kod kardiologa, bukvalno taj dan tegobe jenjavaju i prestaju, na pregledu je sve bilo super, EKG, ultrazvuk srca, pritisak, čak se i puls baš tada spustio na normalu, oko 72 je bio :) I od tada do pre neki dan nikakve tegobe.
Onda pre par dana osećam da nisam OK, izmerim pritisak, 160+ sa oko 95 koliko se sećam. Popijem zorkaptil, on se spusti i od tada rešim da ujutru uzimam Prilindu od 2,5mg i pritisak se u toku par dana stabilizuje. Medjutim od tog istog dana opet imam ove tegobe. Sve do danas, kad je izgleda sve Hvala dragom Bogu počelo da jenjava. Danas sam uspeo da sednem na bajs i provozam se malo, već lakše dišem, osećam se bolje u principu i to dosta.
Bio sam sve ukupno 4 puta kod kardiologa prošle godine, prvi put zbog porasta pritiska, otac mi je preminuo u januaru i onda sam rešio da uradim sve te preglede pošto sam bio pod stresom i kardiolog je rekao da je sve u redu i rekao da jedno mesec dana pijem Prilindu da se to vrati u normalu.
Drugi put odlazim jedno 10 dana posle prvog puta jer sam hteo mišljenje i drugog lekara, sve mi je isto rekao kao i prvi :)
Treći put isto, par dana nisam bio Ok i na pregledu sve bude super.
Četvrti put odem zbog ovih tegoba o kojima sam pisao, lekar predloži holter i test opterećenja i kaže ako se desi opet nešto slično da uzmem 0.25 propranolola čisto da se smiri puls. Pošto su oba pregleda skupa (kod privatnika) nisam ništa radio jer sam se osetio bolje.

Meni to više liči na štitnu žlezdu nego na srce, ali uplaši me baš. Ali već danas sam dosta bolje, Bogu hvala.
Eto, nadam se da sam lepo opisao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atipični simptomi..
PostPoslato: Uto Feb 04, 2020 7:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Са штитном жлездом обично се не дешава да се симптоми тако брзо мењају и нестају.

Лако може бити да ти недостаје неки од минерала везаних за мишиће и рад срца: магнезијум, натријум, калцијум и калијум. Понекад поједеш нешто са вишком онога што ти недостаје па ти буде боље. Требао би да пробаш. Не вреди да провераваш крв јер није меродавно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atipični simptomi..
PostPoslato: Uto Feb 04, 2020 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 01, 2020 9:55 pm
Postovi: 3
Radio sam elektrolite u situaciji kad sam imao slične tegobe, sve u granicama normala. Prvo mi je na pamet pao kalijum zbog tahikardije ali sve je ok bilo.
Primetio sam da je stres okidač u velikom broju slučajeva, bude mi bolje, pa mi se neki simptomi jave kad se nešto iznerviram ili nasekiram. Nisam pametan, a ne daju mi se pare opet za pregled, razmišljam se za holter EKG samoinicijativno.
Jel se beše isključuje mogućnost neke aritmije ako nema tahikardije, samo preskakanja srca? Otkucaji su mi sada super, a ponekad osetim kao da srce preskoči...

Može li da bude withdrawal sindrom? :) Pre oko mesec dana sam prestao sa Xanaxom (imam dijagnostifikovan anksiozni poremećaj sa napadima panike), a sad sam opet počeo da ga uzimam, 0.5mg dnevno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atipični simptomi..
PostPoslato: Uto Feb 04, 2020 10:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Као што рекох електролити из крви нису меродавни за стварно и потребно стање у организму.

За остало што си питао не знам одговор. Можда се јави још неко.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: