Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kolaps organizma ili psiha
PostPoslato: Pon Jan 20, 2020 1:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2020 12:57 am
Postovi: 2
Pozdrav, imam 24 godine, do sada nisam imao nikakvih zdravstvenih problema u zivotu. Moj problem pocinje pre 2 ipo meseca. Mogu reci za sebe da sam prethodin godinu ili vise dana vodio dosta nezdrav zivot, ovde pre svega mislim na zivot vikendom, izasci, alkohol, cigare, malo spavanja, ali isto tako i dosta treniranja i dobra kondicija. Naime, pre 2 ipo meseca na nekoj zurci sam uzeo metamfetamin, pre toga sam ga uzeo jos mozda 6,7 puta u vremenskom periodu od godinu dana, takodje i kokain nekoliko puta, u proseku 1 mesecno sam uzimao nesto od ta dva u periodu od godinu, godinu ipo dana. Nakon tog posledjeg uzimanja metamfetamina pre 2 ipo meseca dosao sam kuci, legao u krevet i za nekoliko sati kad sam ustao pocelo je da mi se pada u nesvest, da skoz trnem i imam osecaj kao da cu se srusiti istog momenta, na hitnu sam stigao sa pulsom 150 i pritiskom 180 sa 90. Odmah su mi uradili EKG koji je bio u redu, dali su mi neku injekciju i rekli mi da malo sednem i sacekam, pritisak mi se nije spustio kroz pola sata i napisali su mi nalaz za bolnicu, u koju nisam otisao na sopstvenu odgovornost. Da skratim pricu, preziveo sam taj dan, preziveo i sledeci, i polako sam poceo da se vracam u normalu. Mislio sam da sam se izvukao i da mi je ovo bila poslednja opomena ali moji problemi tek tada ustvari pocinju. Nekoliko dana od tog nemilog dogadja, sedeo sam kuci na krevetu i odjednom su poceli da mi se desavaju napadi panike, znaci srce mi se ubrza, pocnem da trnem, uspanicim se, uplasim se. Do tada mi se to nikada nije desavalo i smatram za sebe da sam vrlo realna i psihicki stabilna licnost. To mi se desavalo jos nekoliko puta ali vise mi se ne desava. Moj problem je druge prirode. Naime, od tog nemilog dogadja meni su poceli da se desavaju raznorazni simptomi, pa ja mislim sigurno preko 20 simptoma koja nikad do tada u zivotu nisam iskusio.
Moram napomenuti da sam bio kod doktora, uradio sam komplet krvnu sliku kao i masnoce u krvi i stitnu zledu, ekg nekoliko puta, sve je apsolutno uredu, njihova jedina dijagnoza je povisen krvni pritisak, oko 150, i tahikardija. Terapija je monopril i bisoprolol svaki dan. Problema sa tahikardijom vise nemam, puls mi je oko 60 i to nije problem, nego je problem sto se ja i dalje osecam uzasno lose. Pokusacu da navedem neke simptome koje osecam sa obzirom da ih ima jako puno. Prvo i prvo, konstantno zujanje u glavi, od jutra do sutra, desavalo mi se milion neprospavanih noci zbog toga, to zujanje prati i kao neka blaga nesvestica, kad zatvorim oci i naslonim glavu na jastuk imam osecaj kao da mi neko rukom gura glavu u zemlju, to sve prati kao neki pritisak u predelu potiljka, koji se siri na usi, i na celu glavu, ponekad mi se jezi glava, imam utisak kao da mozak nema prostora i hoce da iskoci napolje, takodje ponekad mi se desi kao da je neko uzeo kocku leda i prislonio mi 1cm od cela, grcenje misica po celom telu, najvise u predelu nogu, kao da se misic zgrci i opusti u jednoj sekudni, nelagodnost u grudima, peckanje ispod levog pazuha ali duboko u unutrasnjosti tela, osecaj kao da mi se nesto grci u predelu od nekoliko cm ispod levog pazuha ali duboko u unutrasnjosti tela. Stalno zevanje, stalna potreba da duboko udahnem, i kad to uradim imam osecaj kao da nisam uzeo dovoljno vazduha. Kod tog stalnog zevanje, nekad mi se desi kao da ne mogu redovno da zevam, a nekada kao da mi se pluca otvore i redovno lepo udje vazduh. Imam osecaj kao da mi je neko nakacio teg od 30 kila na mozak i glavu i da se tako krecem, ili kao da me je neko nokautirao, kada naslonim glavu na jastuk osecam kako mi pulsira glava, osecam otkucaje srca u telu, tada je doktor rekao da mi srce kuca malo jace, ne brze nego jace, i ja to svake noci osecam, ne mogu da zaspim od tih otkucaja, kao da kuca toliko jako da mi se celo telo trese, povremeni napadi toplote u nogama, kao sto vidite to su desetine i desetine simptoma za koje ja stvarno nemam objasnjenje.
Jednostavno zivot mi se pretvorio u prezivljavanje svakog dana, osecaj je uzasan.
Moram napomenuti da sam cigare i alkohol konzumirao jednom nedeljno u prethodnih godinu ipo dana, trenirao sam, bio u kondiciji, nikad nikakvih problema.
Moje glavno pitanje je da li je moguce da je problem psihicke prirode ili je taj metamfetamin uradio nesto uzasno mom organizmu. Ne mogu reci da stresa u zivotu nisam imao, fakultet, porodicni problemi itd, ali ovu kolicinu stresa koji ja sada dozivljavam svaki dan zbog svega ovoga je nemoguce opisati. Pa sigurno bi se i zdrav covek razboleo od ovoliko stresa. Mene samo zanima, kome da se obratim, sta da radim, odakle da pocnem, sta da ispitam, a najvise me zanima da li sve ovo stvarno moze da bude samo na psihickoj bazi, jer to meni stvarno deluje fascinantno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolaps organizma ili psiha
PostPoslato: Uto Jan 21, 2020 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш среће што си преживео лекове за снижавање притиска а лекарима ниси рекао да си се надрогирао.

Сада пијеш лекове против повишеног притиска? Мериш ли га редовно и колики је?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolaps organizma ili psiha
PostPoslato: Uto Jan 21, 2020 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2020 12:57 am
Postovi: 2
Rekao sam im sve
Da pijem, pritisak mi je povisen, varira od 140 do 150, donji oko 75
Mada mislim da mi je pritisak bio povisen i pre svih ovih desavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolaps organizma ili psiha
PostPoslato: Sre Jan 22, 2020 1:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ништа онда. Врати се здравом животу и вероватно ћеш се регенерисати за годину дана: спавање, рекреација на ваздуху, доста чисте воде за пиће, витамини, минерали...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: