Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nesanica
PostPoslato: Uto Dec 10, 2019 7:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2019 7:18 am
Postovi: 3
Pozdrav, druga sam godina fakulteta i povremeno imam dane kad uopste ne mogu da zaspem.
Lakse ucim nocu i uvek sam to praktikovao. Od oko 9 uvece do recimo 3-4 i sve je bilo normalno. Medjutim, stvari pocinju da se menjaju pre 2 meseca, u oktobarakom roku. Ostao mi je jedan ispit za oktobar i sa njim sam se puno mucio i tad su pocele nesanice. Zatim su nestale i evo opet sad oko ovih decembarskih kolokvijuma.
Bukvalno sam zamenio dan za noc i ne mogu da se povratim.
Subotu na nedelju uopste nisam spavao do podne u nedelju, i to svega 2 sata jer sam u 3 morao da krenem od kuce. Legao sam u nedelju uvece oko 9 i probudio se u 2 ujutru i nisam spavao do 8 ujutru i tad sam konacno zaspao i ustao u ponedeljak u 3 popodne, jedva. Ponedeljak uvece tj sinoc sam legao malo posle ponoci, oko 1 ujutru i probudio se oko 4 i ne mogu da zapsem. Sad je 6.30 a ustajem u 9 za faks.

Ne znam od cega je ovo, da li stres oko ispita ili sta vec, ali ne mogu ovako vise, izludecu. Da naponem i da sam stalno nervozan i sve me nervira.
Ne znam da li da pocnen da pijem lekove za spavanje, tipa melatonin ili sta vec.
Ima li neko resenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica
PostPoslato: Uto Dec 10, 2019 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не можеш да се понашаш према свом организму како хоћеш и да очекујеш да он функционише како ти падне на памет. Избаци ноћно учење и све ће се постепено нормализовати. Можеш да пробаш да пијеш тинктуру валеријане коју прави Институт Јосиф Панчић.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica
PostPoslato: Čet Dec 12, 2019 5:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2019 7:18 am
Postovi: 3
Kad sam napisao prvi post, u utorak, pre dva dana, bilo je 6.30 i zaspao sam oko 9 i spavao do 11, bio na faksu i onda opet spavao od 14 do 17. Utorak uvece sam legao u 23 i probudio se nakon svega 3h, u 2 ujutru. Nisam mogao da zaspem pa sam se vrteo po krevetu i na kraju otisao i da prosetam. Doslo je 8 ujutru a ja i dalje nisam zaspao. Pa sam odlucio da uopste ne spavam i probam da izdrzim ceo dan i legnem uvece da se vratim u normalu.
Izdrzim ja nekako do 9 uvece i legnem da spavam. A pola sata ranije sam popio melatonin 1mg. I ubrzo sam zaspao jer sam bio izmoren ili od leka, ne znam.
Medjutim moja sreca je bila kratkog roka, probudio sam se u 2.15 posle 5 sati sna. Sad je 4, 2 sata sam vec budan i ne mogu da zaspem ponovo.
Ne znan sta da radim, malo me boli glava u predelu cela i kao da osecam neki pritisak.
Izbacio sam ucenje skroz dok se ne unormalizujem, nisam ucio 3 dana uopste, vec samo gledam da stabilizujem spavanje.
Nista mi ne pomaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica
PostPoslato: Čet Dec 12, 2019 12:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти би за један дан ра дешиш проблем? Е па неће моћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica
PostPoslato: Čet Feb 06, 2020 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Pozdrav,
kao što ACA kaže, trebaće ti dosta vremena da se stanje poćne popravljati, ali ti moraš raditi više na sebi.
Pominješ samo učenje , a radiš li ti išta osim toga, baviš li se nekim sportom, imaš li neku zabavu.
Sve to uvedi u svoj život ako nemaš, a ako ti se ne da, bogami si možda i za dr.
Pozdrav i srećno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: