Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 460 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Opeklina od vode.
PostPoslato: Ned Nov 24, 2019 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 7:02 pm
Postovi: 6
Juce sam prolio vreelu vodu po nozi po predjelu cijevanice i otislo na gornji dio stopala.Voda nije otisla preko gole koze vec sam imao trenerku i cipele,odma sam skinuo carape i cipele ali je na stopalu dio koze vec otpao,a kod misica cjevanice nista strasno samo manje crvenilo i ne boli,odma sam stavio cijelo jaje preko opekotine i nakon nekih pola sata bivacin i omotao zavojem.
Imao sam posla napolju kod kuce pa sam ceo dan bio na nogama i u pokretu ali ne pretjeranom.Navece dok sam skidao zavoj primjetio sam bas velik plik pun tekucine,probio sam ga iglom i polako cijedio tekucinu,kasnije tokom veceri me je taj dio gdje plik na vanjskom dijelu zgloba bas bolio,morao sam sepati i oslanjati se na nesto prilikom hodanja,a ujutru i tokom dana je bilo prilicno dobro,bez pretjerane boli.
Deo gdje je koza spala sam namazao sa domacom kremom/masti od melema,i tokom dana taj dio opekotine gdje je otvorena rana je polako poceo dobijati kao one mekane "ljige" ne znam strucan naziv :D,nesto sam toga skinuo,a nesto je i ostalo,pa me zanima da li to pokusam sve skinuti,te "ljige" (kao ljigavu kozu) ili da ostavim i opet samo premazem kremom preko toga?
A pre nego sto sam krenuo mazati opekotinu,i juce jutros mi je ta rana gdje nema koze bila izrazito crvene boje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pon Nov 25, 2019 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
С обзиром на то да си све наопако урадио можда је најбоље да одеш код лекара на хитну помоћ.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pon Nov 25, 2019 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 7:02 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
С обзиром на то да си све наопако урадио можда је најбоље да одеш код лекара на хитну помоћ.
Mozes mi reci sta sam naopako uradio,tj.sta sam trebao uraditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Uto Nov 26, 2019 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Погрешно: јаје, Бивацин, завој, немировање, бушење плиха, ходање.

Треба: хладан јогурт али боље масно кисело млеко, може и хладна павлака. Држати сатима и мењати чим се угреје увек са хладним. Када престане да пече онда Јекодермом дебело мазати и држати на ваздуху без завоја...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Uto Nov 26, 2019 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 7:02 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Погрешно: јаје, Бивацин, завој, немировање, бушење плиха, ходање.

Треба: хладан јогурт али боље масно кисело млеко, може и хладна павлака. Држати сатима и мењати чим се угреје увек са хладним. Када престане да пече онда Јекодермом дебело мазати и држати на ваздуху без завоја...
Hladan jogurt sam uvjek stavljao kod opekotina od sunca,ne znam sada za to i mlijeko kod ovakve vrste opekotine...Cuo sam i za jestivo ulje da moze posluziti kao prva pomoc,ne vidim razlog zasto je jaje pogresan izbor?citao sam kasnije da ide samo umuceno bijelance ali bez znanja sam stavio cijelo jaje.
Ali zar ne bi i u hitnoj isto uradili,probili plik,sklonili visak koze i premazali necim...
Opet hvala na savjetu :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 11:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам спомињавао млеко. А уље, јаје и тако даље... Па могу они да измишљају и пишу по интернету свакакве глупости. Исто можеш да питаш зашто не би могао брашно да користиш? Или зашто не би краставце.

Проучи то мало боље.

А у хитној помоћи немају времена да се замајавају и брину се сатима о пацијентима. И заболе их уво за пацијенте. Они превијају опекотине а то никако НЕ сме да се ради. То и у школи уче али ипак раде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 7:02 pm
Postovi: 6
Isao sam ipak u bolnicu juce,raspitao sam se,i rekli su da nisam trebao busiti plik jer se tesko nova koza ispod formira,a svu staru kozu su skinuli tako da je ostala rana svjeza.Pazljivo je skinula stari visak koze tako da nisam nista skoro ni osjetio i skoro stalno posipala tecnoscu,ocistila ranu,stavila jod i zavila mi to,jutros otisao opet na previjanje i ocistila opet ranu...
Tako da neko zadobije tezu opekotinu kao i ja (2 stepen),najbolje odma ili sledeci dan otici doktoru,jer ipak oni to fino ociste i previju,a kucno lijecenje po mom misljenju jedino ako su manje,povrsinske opektoine,tj.ako je samo crvenilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да си одмах ставио хладно кисело млеко или масан јогурт, плих се не би ни створио. Једна мени блиска особа се својевремено залила врелим уљем. Сатима је шаку држала у хладном киселом млеку и све је лепо прошло.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 7:02 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Да си одмах ставио хладно кисело млеко или масан јогурт, плих се не би ни створио. Једна мени блиска особа се својевремено залила врелим уљем. Сатима је шаку држала у хладном киселом млеку и све је лепо прошло.
Nisam znao za to,u suprotnom bi uradio kako si rekao,ali opet je najbolje otici doktoru ukoliko je opekotina teza i ozbiljnija,finfo ce tamo sve ocistiti i srediti.Ko zna,moze se navuci i neka infekcija,zaprljati rana ako se odluci kuci lijeciti,a kasnije i jos neke komplikacije....
Usput hvala za savjete jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Поента је што нема ране. Нема ни мехура. Али мора одмах да се реагује.

Узгред, док дођеш до лекара и док те прегледају прођу сати, а за то време бићеш као нов ако користиш хладно кисело млеко.

И сада кажеш да треба отићи код лекара а претходно си се потрудио да све наопако урадиш. Чудно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Ned Dec 01, 2019 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 7:02 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Поента је што нема ране. Нема ни мехура. Али мора одмах да се реагује.

Узгред, док дођеш до лекара и док те прегледају прођу сати, а за то време бићеш као нов ако користиш хладно кисело млеко.

И сада кажеш да треба отићи код лекара а претходно си се потрудио да све наопако урадиш. Чудно.
Da sam znao za kiselo mlijeko uradio bih tako odma,a ukoliko nekome bude ista stvar kao u mene,naravno da bi trebalo otici doktoru.
Ali i opet ne moze se racunati da ce svakome kiselo mlijeko ili ostali domaci recepti pomoci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opeklina od vode.
PostPoslato: Pon Dec 02, 2019 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може се рачунати да ће хладно и масно кисело млеко помоћи код сваке опекотине ако се одмах примени.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 460 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: