Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nesvestica na treningu
PostPoslato: Pon Okt 14, 2019 6:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 11:09 am
Postovi: 69
Poštovani,
Evo nakon 20ak dana treninga u teretani (posle dugogodišnje pauze), umalo se ne onesvestih.
Ručao, odmorio malo i posle toga na trening.
Zagrevao sam se 10ak minuta, i legao na klupu da radim potisak (za one koji ne znaju kako izgleda vežba, mogu pogledati na fotografiji iz linka - https://www.menshealth.rs/wp-content/uploads/2019/01/shutterstock_420962470.jpg )
Nakon nekoliko spuštanja i izbačaja osetio sam naglo malaksalost i gubljenje svesti.
Bio sam priseban da tegove spustim pored sebe.
U glavi sam osećao jaku konfuziju, pokušavao sam da ustanem sa klupe, međutim kao da sam blokirao ceo. Ostao sam u tom ležećem položaju još 30ak sekundi, i kada sam domogao snage - ustao sam.
Nakon par minuta pokušao sam istu vežbu ali na kosoj klupi ( https://hr.the-nutrition.com/portal_data/graphics/articles/181_main_image_952364.png ).
Ponovo je počelo matanje, ali sam lagano uspeo da odradim do kraja.
Međutim dešava mi se danima, da kada ustajem iz ležećeg položaja sa neke sprave, osetim mantanje i pritisak u glavi, a uglavnom praćeno mučninom.

Imam 26 godina, ne koristim nikakve suplemente i preparate za trening (krenuo sam čisto rekreativno da se malo aktiviram), skoro sam radio pregled krvne slike jer sam i pre mesec dana osećao ponekad vrtoglavicu, međutim krv je potpuno u redu, izmerio sam pritisak pre treninga (osećao sam se po malo umorno nakon posla), ali i pritisak je bio u redu, takođe izmerio sam čim sam došao kod kuće, i ponovo izmerio normalan pritisak.
Ne znam šta tu može biti problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesvestica na treningu
PostPoslato: Uto Okt 15, 2019 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш много проблема а најгори је онај што нешто радиш а не знаш како је правилно.

Прво, загревање од 10 минута је прекратко. Друго, ниси радио истезање. Треће, узео си најтежу вежбу да радиш на почетку тренинга.

Што се тиче несвестице могуће је да имаш проблема са крвотоком у горњем делу тела. Можда неправилно дишеш, а можда ти је гвожђе прениско.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesvestica na treningu
PostPoslato: Uto Okt 15, 2019 9:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 11:09 am
Postovi: 69
Nikada se nisam ni zagrevao duže od 10ak minuta ( a trenirao sam godinama ranije ).
Najteže vežbe se uglavnom i rade prve, dok organizam ima snage...
Problem je u tome što je ovo bila posle istezanja i zagrevanja, prva zagrevna serija potiska, nikakva kilaža, nikakvo opterećenje... Trening krećem laganom kilažom koja se postepeno povećava kroz serije.

Evo i danas mi se manta, osećam umor. Proverio pritisak, potpuno je u redu.
To mantanje sam osetio još pre par nedelja, pa sam odlučio da odem do doma zdravlja i uradim osnovne analize. I to je sve u redu, a sa gvožđem nikada nisam imao problem (čak mi je u gornjim granicama - blizu 30 jedinica).

Ovde ima nekog "mehaničkog" problema, pretpostavljam.
Boli me i steže kičma između plećki (primetio sam da je to i od krivog sedenja, stalno se uvijam, ne držim leđa pravo). Imam i zujanje u ušima koje traje već par godina (nije primetno tokom dana, ali uveče kada se ušuškam u krevet - tada čujem da zuji).
Proveravali su mi vid i sluh pre nekih 2 godine, međutim tu apsolutno nema nikakvih problema.
Hoće ponekad da me steže i u grudima, kao da imam neku ciglu... Mada je to od napetosti, stresa, imao sam problema i sa anksioznošću, verovatno i sada me to malo muči (stres na poslu, napetost i drugo).

Međutim, ova nesvestica na treningu je nešto totalno drugačije, nešto što nikada nisam u životu osetio. 20ak dana sam trenirao bez nekih problema, i ovo juče od jednom.

Za vikend ću se videti sa jednim iskusnim i poznatim neurologom, pa ću čuti i njegovo mišljenje... Najverovatnije će biti potrebno to da se snimi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesvestica na treningu
PostPoslato: Sre Okt 16, 2019 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Веома је тешко без кристалне кугле погодити о чему се ради само на основу нечијег текста а то је немогуће извести ако текст није у сагласности са самим собом. Прво си написао да си се само загревао а сада пишеш да си се загревао, истезао и лагано кренуо у вежбање. Поставља се питање и какво је истезање.

Нешто озбиљно погрешно радиш јер особа која редовно иде у теретану или се редовно бави неком другом физичком активношћу може да буде анксиозна само у смислу теоретског разматрања. Нарочито не долази у обзир да криво седиш и увијаш се јер правилно увежбани мишићи држе тело у правилном положају.

Надам се да ме разумеш шта хоћу да кажем. Као када би електричар све правилно и по пропису урадио а ипак га ударила струја - немогуће.

Значи због неправилног вежбања имаш спазам мишића раменог појаса а можда и неки поремећај кичме или врата. Због тога дође до наглог поремећаја крвотока и до несвестице па и вртоглавице.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: