Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prostatitis?
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 4:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Pozdrav.
Ovako ukratko...
- Februar 2018, bol u vidu nelagode u skrptumu ili testisu, pretrage do ljeta, više puta ponavljani su ultrazvuk abdomena, krvna slika, urin, 24h urin zbog proteina koji su se pokazivali na normalnom urinu a na 24h su od nekoliko analiza samo jednom prešli za 4mg. Zatim ultrazvuk testisa.
- Ljeto 2018 počinje učestalo mokrenje i peckanje nakon mokrenja, noćno mokrenje sa erekcijom do 2-3 puta. Zbog ovoga opet pretrage iste, urin, krv, crp, kreatinin, abdominalni ultrazvuk i opet ništa i prepiše se da je infekcija. Ciprox par dana nije pomagao. Odem opet urologu, nisam imao odnose ali mi svejedno prepiše azitromicin kaze kako unistava dosta bakterija. Ja sam to popio i bio ok sve do prije mjesec dana.
- Septembar 2019 haos boli dok mokrim, stalno tjera, boli između anala i skrotuma, kao neka tupa bol i neka topla nelagoda, pritisak u donjem dijelu trbuha. Opet doktoru, internisti, ultrazvuk abdomena, krv, urin, crp i opet sve ok i opet liječi infekciju, nolicin i ciprox ništa pomogli za sedam dana. Opet urologu, pita šta ti je pomoglo prošli put, kažem kako mi se čini azitromicin, prepiše mi, pio, bio super, evo nakon 15 dana ponovo učestalo mokrenje.

Pitao doktora da li bi bilo dobro uraditi urinokulturu i šta je meni ustvari?
Odmah ne rukom na urinokulturu, pretpostavljam jer se bakterije znaju sakrit a on već pokušava ih riješit, i kaže mi da je 2018 već napisao hronično prostatitis.
Nije mi pipao prostatu preko rektuma, jednostavno nakon što je potrajalo duze napisao je dijagnozu CH. Prostatitis.

Juče sam ga pitao šta sad opet se vratilo, kaže probaj sa dixocyclin (nešto tako), uglavnom neki moderniji antibiotik od ciproxa.

Imam 31 godinu, možda zbog toga urolog nije pregledao prostatu osim preko trbuha ultrazvukom, te po simptomima zaključio da je prostatitis.

Popio sam 2l Coca Cole i dosta kafe u dva dana i evo simptoma nazad.

Glavni mi je problem što stalno moram tupkat nogom da zaboravim osjećaj kao da mi bešika nije prazna, i peckanje u uretri u vidu potrebe za mokrenjem, nekako ostale simptome grča u donjem dijelu trbuha i to u perineumu mogu trpit, al brate ovo sa stalnim mokrenjem smori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 2:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако се не решиш инфекције биће ти све горе. То што сваки час мокриш није никакав проблем у односу на оно шта те чека.

Прочешљај форум и мој сајт http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/prostata. Имаш доста о лечењу простате: грејање, Луголов раствор, алкализација организма...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2019 4:46 pm
Postovi: 5
Prijatelju, imamo slican problem. Dakle ucestalo mokrenje, osecaj nepotpunog praznjenja besike. Na sve to mi urolog rece da mi se cini i da je sve to psihicki. No kod mene je izazvalo i problem sa erekcijom? Ne znam da li i toga imas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Hvala, Aco, budem pogledao.

Slim, nemam problem da dobijem erekciju, ali da održim imam.

Pitao sam doktora i za tumor, rekao mi je da je jedino teoretski moguć, a nije nikad vidio ispod 45 godina.
Tako da je jedino ostala opcija prostatitis.

Slim, ja sam se na slušao doktora o psihi, čak i imam dg da sam anksiozan, ma daj molim te, to što se brinemo za vlastito zdravlje nas prave ludim.
Kad nešto ne valja meni, valjda znam šta me muči.

Razmišljam jedino da uradim mri karlice da se uvjerim da je sve ok, pa onda da koristim prirodne lijekove.
Mri, zato jer koliko god se oni trudili predstaviti druge testove kao dobre za pregled prostate, niti jedan nije ni blizu da je dobar test.
PSA raste kod uvećane bešike, prostatitis i tumora.
Digirektalno se napipa da li je tvrda prostata i to s jedne strane, ništa od tog.
Ultrazvuk prostate najbolji je od tri ali ni on nije pouzdan.
Urinokultura, niko ti ne garantuje da se bakterije nisu začahurile u prostatu i pored negativnih nalaza.
Itd.

Dakle moji simptomi su stalno tup osjećaj između skrotuma i anala, ruzan osjecaj u uretri a nakon mokrenja kao da treba još malo ozić u wc, ali koliko god otišao, iritacija postaje jača pa trpim, Donji dio trbuha drži grč nekakav, slabost u slabi nama, jeza u testisom ili sličan osjećaj, erekciju imam ali ne baš dobru, poslije ejakulacije simptomi se moraju promijenit, ili su gori i pecka vise, ili se poprave, nikad nisu ostali isti tog momenta. I od svega najgori, svijet propada, sve je nezanimljivo, tmurno, sje*ano, jer prostata utiče i na psihu, a ne obrnuto.

Što se tiče dijagnostičara o psihi kada im se neko žali na simptome, ja bih njima dao ludačku dijagnozu.
Ili su ludi ili nemarni, treće nema, a od nas niko nije lud.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да, психички како да не, а када се после пар година ситуација знатно закомпликује питају "где сте до сада". Нажалост, 80% лекара а и осталих занимања, нема појма о свом послу. Убадају као ћорава кокош. Имајте то у виду. Од преосталих 20% половина је покварена а само последњих 10% су људи и стручњаци.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
aaaca je napisao:
Да, психички како да не, а када се после пар година ситуација знатно закомпликује питају "где сте до сада". Нажалост, 80% лекара а и осталих занимања, нема појма о свом послу. Убадају као ћорава кокош. Имајте то у виду. Од преосталих 20% половина је покварена а само последњих 10% су људи и стручњаци.


U potpunosti se slažem.
Dobro je pa danas ima svako net pa može sam sebi odlučit koju pretragu da radi.
Ovjasnio sam gore navedene testove, i jedino mri pokaže ako ima neki problem u tom dijelu.
Ne znači da je prostata, ima drugih čimbenika, i ne znači da se na mri traži samo tumor, može biti zorzija testisa, pritisak na prostatu, upale sjemenika, problem sa nervima u tom dijelu, svejedno i ne očekujem da će mi nać bilo šta bitno, jer u mojim godinama nikakve su šanse za tumor ili uvećanu prostatu, vjerovatno je da je prostatitis, ali šta ako je recimo sjemenki a ja antibiotike pijem onako bez veze i rušim crijevu floru.
Vadio sam i CRP i sedimentacija, sedimentacija je bila 20/40 i to je pokazatelj neke upale, dok je crp bio normalan.
I opet ni ovi na izgled dobri rezultati ne znače ništa, ništa dok me vidiš organ crno na bijelo, isključi mehanički problem, i tek onda sumnjaš na upalne procese, a kod nas se radi obrnuto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Sub Okt 12, 2019 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Evo me nazad nakon detaljnog guglanja o bolestima prostate.
Šta sam otkrio...
- PSA može biti povišen kod prostatitisa i tumora.
- Rektalni pregled ne mora da nađe manje tumore, a ako se napipa tvrda prostata može biti jedno ili drugo.
- Ultrazvuk može pokazati ako je povećana, ali opet su tri razloga iza, povećana prostata i dva gore navedena.
- MRI na moju žalost nerijetko pobrka sva tri stanja.

Jedino je izgleda biopsija pravilna opcija.

Sad ne znam da li da uopšte da radim MRI, a mislio se naručit.
Vjerovatno zbog zamršeno sti oko prostate dijagnoza mlađima od 45-50 je prostatitis.
Ispravite me ako griješim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Sub Okt 12, 2019 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2019 4:46 pm
Postovi: 5
A da li znas kako je doslo do svega toga? Kod mladjih najcesce prostatitis nastaje od neke od polno prenosivih bolesti kada bakterija iz uretre predje u prostati (uto su uglavnom Chlamydia, Gonococ, Ureaplasma i Mycoplasma). Da li ti radio test na ove bolesti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Sub Okt 12, 2019 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба имати у виду да је на интернету 80% нетачних информација. Мора мозак добро да се ангажује да би открио истину.

Код ПСА је важна његова промена у времену а сам по себи не значи много сем ако је превише висок.

Биопсија уопште није поуздана јер промене у ткиву никада нису хомогене. Постоји велика шанса да се промаши оболело ткиво, а постоји и шанса од додатне инфекције или повреде.

Да ли се сећаш шта је претходило првобитним проблемима? Да ниси седео на хладном или се смрзао?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Ned Okt 13, 2019 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Pozdrav društvo.
Nisam radio test na spolno prenosive bakterije jer nisam nikad imao seks.
U mom slučaju je moguće da je do prehlada ili učestale masturbacija, mada nigdje nema povezanosti s time na netu.

Mislim da je sigurnije da je od prehlada, tada su jedno vrijeme bili i bubrezi problem, a bio je mjesec februar, i nekoliko dana smo išli u školu za učenje arapskog pisma, to je bilo petkom, a nije se grijalo, smrznuli se, od tad je krenulo nizbrdo.

Al traje dugi vremenski period, više od godinu dana.

Uradio sam PSA i pored toga što doktor nije insistirao, čekam rezultat pa vam javim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Ned Okt 13, 2019 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Evo me nakon testa.
PSA 0,500ng/ml
FPSA 0,144 ng/ml

Rezultat odličan.
Skinuo brigu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Ned Okt 13, 2019 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
% free psa
0,144x100/0,500=28,8%
0,144:0,500=0,288


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Ned Okt 13, 2019 3:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако је смрзавање претходило проблемима онда је узрок очигледан. Треба што пре да пошнеш са грејањем простате да ти се даље не закомпликује. Да ли ћеш уз то да узимаш антибиотик као што је Ципроцинал или Луголов раствор или нешто треће, на теби је да одлучиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostatitis?
PostPoslato: Ned Nov 17, 2019 9:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Поздрав и теби!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: