Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Sep 03, 2019 12:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Situacija_ je napisao:
Jako sam uplašen , pojavilo mi se crvenilo po dlanovima , onaj Palmarni Eritem , kažu da je to znak teškog oštećenja , zapravo ciroze, jako sam pod stresom i anksiozan zbog toga , još ova terapija ...


Situacija, tko kaze da je to tesko ostecenje?
Jesi bio kod lekara? Sta su rekli?

I kako se ti osecas?

Jao, bas mi je krivo. Dur ja stignem da pisem da se radujem da ti PCR pada, kad ovako.
Molim te izvestuj nas kako si i sta dalje.
Zelim ti da sve bude dobro

Ja idem na kontrolu uskoro. Kad ima sta novo, izvesti cu vas

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Sep 03, 2019 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao društvo , danas sam bio na kontroli , i vadio krv , KKS mi je dole , doktorka kaže da je to normalno kod Pegasys-a , kaže da nisam normalan i da sam paranoican , i da se opustim , ja joj kažem da imam ginekomastiju , a ona kaže da sam se ugojio , i da uglavnom ljudi smrsaju na interferonu a eto ja sam uspeo da se ugojim i to toliko da su mi grudi pale , i kaže da prestanem da se gledam u ogledalo dok ne ispričam th:D ...
Alt i AST su mi još uvek visoki , dakle čekamo PCR sledeće nedelje da vidimo šta kaže ...držite mi pesnice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Sep 03, 2019 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Taman sam htela da ti kazem Situacija ,da se smiris i da ne panicis,odmah ti dajes dijagnozu ciroze.Kakva bre ciroza,ne dolazi se tako brzo od fibroze II do ciroze,plus na terapiji si,i hvala Bogu ide na bolje.Sto ti Kaze doktor,to je sad ta paranoja,zagledas se,itd.Drzim pesnice za nalaze.E nego nisam te razumela za to hbs ag ako je na pola terapije manji od 2000 to znaci da je dobra predispozicija za negativnost ako te razumeh?To pretpostavljam da vazi samo za pegazis,jer ja sam pre bilo kakve terapije imala hbs ag 3000.Sad ne znam koliki je,al nije negativan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Sep 03, 2019 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Tj manji od 20 000.Tako si posle napisao.Inace alt i ast su mi spale na oko 19,20 od kad sam PCR negativna.Mada kod tebe sa fibrozom II moze ostati alt i ast visi zbog fibroze al da si ipak negativan.Koliki su ti alt i ast? Svakako drzim pesnice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 04, 2019 8:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao Narode, da jako sam se bio uspanicio, ne znam sta mi je bilo, samo neka odjednom anksioznost, valjda je i sve to pomalo zbog Pegasysa. Doktorka mi je bila na godisnjem , vreme mi je prolazilo kao da je ceo vek bila odsutna, posle 12-e doze Hbs mi je bio 1800, jucerasnji nalaz je bio Alt-180 ast-85 , talasaju mi enzimi, u uputstvu za Pegasys pise da je to cesta pojava kod Hbv-a i da je odraz imunoklirensa, Uzeo sam malo da pijem lagosu , Cordyceps sinensis, i neku mesavinu Maticni mlec, jedem dosta voca,pijem mnogo tecnosti i malo sam poveo racuna vezano za ishranu, cak sam citao negde da Fibroscan i nije tako pouzdan kao recimo biopsija jetre ili Fibromax, u smislu da pokaze uvecan rezultat, pa ako je nalaz recimo fibroza 2, realno bi bilo Fibroza 1. U svakom slucaju 7,0 KPa se tolerise kao bez fibroze, meni je nalaz bio 8,3 KPa . Ali i to sto ti Kristina kazes sad i nije to toliko bitno. Cekam rezultat tog PCR-a i nadam se nekom cudu, izvadicu Hbs kvantitativni posle 24-e doze, da vidimo gde smo . Doktora je rezervisana, u smislu da ne zeli da mi garantuje nista, ali da su prognoze za sada dobre. Mislio sam da idem da odem u inostranstvo da malo radim, rekla mi je da ne dolazi u obzir dokle god primam Peg, da zaboravim na izlazak iz Srbije :(. Kristina blago tebi, tebi Viread radi radnju :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Sep 07, 2019 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 12:41 am
Postovi: 6
Ljudi,koliko dugo posle akutne faze ostaju poviseni jetreni enzimi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Sep 13, 2019 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Zavisi koliko je jetra pretrpela u toku akutne faze,i koliko je ostecenja ili nije.Mom decku je od 3-4000 alt ,ast spalo do Alt 260 ,(otprilike govorim parametre u roku od mesec dana,kad je i odpusten iz bolnice sa alt 260.Virus je izbacio jos u bolnici ranije ali je ostao duze zbog njegovog stanja i jetre,visokih alt i ast.Od izlaska iz bolnice pa do dovodjenja Alt i Ast u normalu,proslo je Jos otprilike 2 meseca.Spadali su al sporije.Vodio je racuna bas o ishrani tada,da se jetra oporavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 02, 2019 7:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Pozdrav , stigao mi je Pcr , sa 114 miliona , spao je na 16 miliona posle dvanaeste inekcije Pegasys-a , držite palčeve da sledeci bude negativan ☺️


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2019 4:29 pm
Postovi: 2
Pozdrav, imam par pitanja u vezi hepatitisa B posto imam jednu situaciju.
Pre 3 meseca imao sam oralni sex pa sam naravno poceo da sumnjam i preispitujem sve simptome i od stresa sam dobijao svasta i sto imam i sto nemam i nedavno sam uradio test gde mi je hepatitis B bio na granicnoj vrednost.

HBs AG* = 0.9 ref neg < 0.9 , granicna 0.9 - 1 , pozitivno > 1.0

Da li to znaci da je moguce da sam inficiran i da li treba nesto da uradim da bih telu pomogao da bi ocistilo infekciju?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 11, 2019 8:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Nemaš , to znaci da si negativan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 01, 2019 8:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo zdravo zdravo.
Ja danas nosim novini o meni
Bila na klinici pred 10 dana. Uradzena siroka laboratorija, eho abdomena i PCR DNA. Kks je super, eho nije najsjajno ali ocekivano stanje pored hepatitisa, preporuka dieta. I tacno, zbog poremecenje stitnjaca isla sam sa kg u + i to gushi jetra. Srecu na ovo mogu da delujem, sa ishrana i voce i povrce.
I... Pcr dna, nakon 1 godina i 1 mesec nakon prestanok interferonskoj terapij, koja umesto 48, primila sam 35... Rezultati su negativni. Znaci nema replikacije.
Zaista sam sretna.
Znam da na Hbsag mozda bi bila pozitvna, uskoro radi cu i antiHbsag i znam da neve biti antitela.
Ali, ali... Mislam da je ovo pun pogodak.
Pozdtav svim
Zelim vam svako dobro
Da cujemo dobri vesti od svih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 05, 2019 9:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Pozdrav Filia, za tebe nema zime , odlicno sto ti je Pcr negativan, Ja sam danas vadio KKS i transaminaze, pa cekam nalaze oko ponoci, poslednji put kada sam vadio, ALT- mi je bio 110, svakako nizi od onih 180 pre toga, videcemo, za 2 nedelje treba da izvadim Pcr :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 05, 2019 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Filia, jesi li se brzo oporavila od interferona? Ja iskreno jedva cekam da ga isprimam, u poslednje vreme imam neki hronican umor, jedva funkcionisem, malo sam i izgubio kilazu , pokupio sam bio neki stomacni virus, i obzirom da mi je krvna slika katastrofa, jedva sam ga preziveo, mucnine, bolovi, temperatura, uzas jedan ....sad sam okej, uzimam Liv52 i Cordyceps, a trenutno sam na 22 dozi interferona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 05, 2019 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Transaminaze konacno , posle skoro godinu ipo dana manje od 80...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 10, 2019 9:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Odlicno Filia.Super situacija,ide na bolje.Ja treba sad da radim fibrosken,nikad nisam radila pa mi dala uput.Pcr je negativan i dalje.Videcu kakav ce biti nalaz fibroskena,a u februaru tek novi PCR radim .Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: