Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 3:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
Ne znam ko je ovo pisao, ali sramota za njega, da nastavnik uceniku 5. razreda osnovne skole nadje ovoliko gresaka u sastavu ocenio bi ga jedinicom.
xab je napisao:
U skolu se ne ide dzabe

Da, slazem se, ali autor ovih postova kao da je preskocio osnovnu i srednju skolu i direktno se upisao na medicinu ( pod uslovom da je pisala doktorka)


xab je napisao:
Obavljajuci pregled

pregledajuci
xab je napisao:
ne postojanje

nepostojanje
xab je napisao:
ne postojanja

nepostojanja
xab je napisao:
adekvatnog skolovanog

adekvatno skolovanog
xab je napisao:
skolovanog ocnog lekara

Postoji li neskolovan lekar ? Ova stilska figura naziva se oksimoron.
Evo, i softver odbija saradnju :P
xab je napisao:
Ali, ono sto se ovom temom zelelo reci

ova fraza vapi za preformulacijom
xab je napisao:
vrse kontrolu

kontrolisu
xab je napisao:
rade ocne preglede

pregladaju oci
xab je napisao:
poverio nam lecenje

poverio nam da ga lecimo
ili
poverio nam svoje zdravlje

Da dodam da nisam mi lekar, ni opticar, a ni profesorka jezika, ujedno se izvinjavam sto 2 puta pisem zaredom, ali proslo mi je 10 minuta za editovanje, a trebalo je ispraviti ovaj "sastav".

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

nasa poslednja poruka pismenoj Lady iz BG je citat iz naseg posta koji iskazuje ukupnu poentu teme:

,,A cak i da neke nase kolege lekari i imaju te cene koje je opticar pomenuo, ja bih kao obican pacijent ipak pre svoje zdravlje poverila njima, nego Vama koji vrsite ,,besplatne preglede'',,

PR TIM OCNOG CENTRA RADNOVIC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
xab je napisao:
Postovani,

nasa poslednja poruka pismenoj Lady iz BG je citat iz naseg posta koji iskazuje ukupnu poentu teme:

,,A cak i da neke nase kolege lekari i imaju te cene koje je opticar pomenuo, ja bih kao obican pacijent ipak pre svoje zdravlje poverila njima, nego Vama koji vrsite ,,besplatne preglede'',,

PR TIM OCNOG CENTRA RADNOVIC


Odgovorila bi samo mi treba prevodilac za frazu "koji iskazuje ukupnu poentu teme".
Prijavila sam vas administratoru i kao sto mogu da vidim nema vise onog sramnog reklamiranja u potpisu, sa adresom i brojevima telefona.
Tako ce biti svaki put kada ugledam nesto slicno, bilo da se radi o vasoj ili nekoj drugoj ordinaciji, a apelujem i na druge forumase da tako urade, nije tesko, samo obavestite administraciju pisuci na adresu [email protected] .
Pozdrav

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
ja izvinjavam strucnom timu, pa smo pitam par pitanja...
ja sam radio jednoj ocnoj kuci nije vazno kojoj, sta da opticari rade kad pojedini lekari u domu zdravlja u novom sadu neizdaju RP pacijentu nego natreraju i vode kod njega u optiku?
drugo mi smo i dan danas imao oftamolga na platnom spisku!
sto neobjasnite ljudima kako se meri dioptrija za naocare ? i zasto taj lekarski pregled za dzabe a ne kao kod vas sto se placa...jel jedina razlika izmedju ocne kuce i Vas lekara jeste da vi osim pregleda uradite merenje ocnog pritiska i sirenje zenica i nista drugo pod milim Bogom, nemoj te se zavlacimo, jel kad opticari nebudu alavi kao sto su sad, pocnu kupuju instrumente i BUDU DALJE DRZALI BESPLATAN PREGLED Vi na nazalost ostace te bez posla osim za komplikovane slucaje, nemoj te pljujete po opticarima jel ja sam prvi slao moje pacijente koji kod nas nisu mogli zavrse posao slao sam ih privatnim oftamolozima, nemoj te pricamo o gospodji koja pregleda za sociva u bolnici i vrlo zanimljivo kako svi pacijenti nose istu marku sociva i to za nista ni manje 100 evra po kutiji...a uz recept se dobije vizit karta optike ! opet kazem nemoj te da pljujete po opticarima, jel svako se snalazi na svoj nacin kako privuce klijenta, neko besplatnim pregledom neko prodajom na rate neko nizim cenama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
gago je napisao:
Upravo tako ali kod nas se sada sve izmesalo. Lekari-oftamolozi otvaraju "ocne kuce" ili kako li ih vec nazivaju i tu rade preglede sto je u redu ali pojedini bez dana obuke ili radnog iskustva samouvereno i samostalno pristupaju i izradi naocara sto je apsolutno posao za opticara. Vidjao sam par puta da su ljudima koji su bili na takvim pregledima debelo naplacivate gotove kineske naocare za jednokratnu upotrebu i sad kako objasniti tim ljudima da nisu dobili ono sto treba kad im je lekar propisao i izdao takve naocare. To se cesto desava i u slucajevima kad u preduzeca uskoce takve ekipe preko sindikata, ili kako li vec, pregled besplatan, ponesu gotovih naocara i odmah isporucuju, cena masna, a za tacnost dioptrije ko te pita. Ni pojedini opticari nisu bas savesni u svom radu, kao sto je vec napisano." Kompjuterski pregled" koji uzgred budi receno treba da posluzi samo kao orijentaciona vrednost za dioptriju a sto bi trebalo proveriti tako sto stranka stavi ram za probu sa staklima propisane dioptrije i u realnom pogledu isproba da li je to sto je propisano odgovarajuce, pecat ocnog lekara, minut dva pregleda i to je to. Ili recimo opticar angazuje ocnog lekara i iz takve radnje tesko da ce te izaci da vam bar nesto ne uvale. Usluga "sve na jednom mestu" jeste prakticna ali uvek postoji rizik za situacije tipa - dioptrija + ili - 0,25, moze i bez dioptrije, ali obavezno foto-grey, anti-reflex ili tako nesto, moze i malo cilindricnih stakala, pozeljno CR da bude laganije, realno je pomisliti da tu lekar samo stancuje dioptrije kako odgovara da proda onome kod koga radi, pacijentu nece da steti a za gazdu zarada dobra. To i nekako, ali se desava da u startu cepnu vecu dioptriju, i onda nije cudo kad se kod nosenja takvih naocara javljaju glavobolja, simptomi tipa "nesto me zanosi" i slicne gravitacione pojave. Ili recimo smanje dioptriju u odnosu na stare naocare, zamene dioptriju na levom-desnom oku a to sto ce sa takvim naocarima slabije da se vidi nikoga nije briga, pregled obavezno svakih tri do sest meseci ( sto je previse cesto ako nije nastao neki tezi poremecaj sa vidom) i tako sve u krug. Kod ocnog lekara-oftamologa na pregled to je u redu, u opticarsku radnju za naocare koje se izradjuju po lekarskom receptu ili zahtevu stranke i to je u redu ali mesanje te dve struke mi se bas i ne dopada jer to onda prerasta u cistu trku za sto vecim profitom. Ne treba nikome dozvoliti da bude navalentan i ako zelite da proverite dioptriju kod lekara ne treba se zamajavati "besplatnim kompjuterskim pregledima" koji cesto dopunski rade lekari po opticarskim radnjama kao dopunu za platu koju dobijaju na drzavnom poslu vec pravac kod oftamologa koji posteno i nezavisno radi svoj posao. Isto tako ne treba dozvoliti da vam lekar iz fioke izvuce nekakve naocare,kaze to je to ono sto vama treba i bez mogucnosti ikakvog izbora modela/cene uzme vam velike pare. Nije mi jasno ni ovo novo zanimanje optometrista koji koliko shvatam u opisu posla moze da vrsi i odredjivanje dioptrije i izradu naocara. Cini mi se da u medicinskoj-oftamoloskoj struci postoji defektolog koji vrsi preglede za dioptriju a ne bavi se bolestima oka vec za to salje kod oftamologa ili mozda gresim?


1.ja sam radio sindikate nismo imali gotove naocare to rade optike koje se igaraju optike
2.ako sto kazu promase za 0.25 nije strasno oko se adaptira ali kad dodje pacijent kod mene u ex firmu pa mesto minusa -2 ima ugradjen -2.75 ili -3 to je vec bilo onako i sa clidrima pod uglom koji nije imao veze sa vezom
3.komp sluzi samo oftamologu ili tifologu kao smernica kako vas pregleda, noviji aparati imaju opciju utvrdjivanja dioptrije 99% tacnosti i merenja za sociva li opet moras imati spalt lampu vidis jel to to, i opet moras imati redovan klasican pregled za naocare i pored kompjutera
4.vrsta stakla je ostavljena bar u mom slucaju na izbor pacijentu jel neko nije imao da kupi ni obicna mineralna (obicno staklo) stakla
5.tifolozi mogu da pregledavaju za naocare i sociva, ali ako nisu sto posto sigurno oni sto su radili pod mojim okriljem dok sam ja radio u toj firmi slali smo u domove zdravlja i privatnim lekarima
6.imas napisano kako pojedini lekari u novom sadu, salju svoje pacijente i gde ih salju.Nemam nista protiv zdrave konkurencije, ali ne na ovaj nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PREGLED OCIJU KOD OCNIH LEKARA - NE KOD OPTICARA
PostPoslato: Uto Jan 30, 2018 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2017 11:18 pm
Postovi: 57
Nisam znao da ima ova tema pa sam otvorio novu.
Elem i ja bih trebao da uradim oftalmoloski pregled.
Mene takodje interesuje da uradim oftalmoloski pregled a ne da me neko uslovljava da tu moram i da kupim dioptrijski okvir.
Razmisljam se cak da odem i u Sveti Vid mada su utisci o njima razliciti.
Znaci interesuje me neki dobar oftalmolog ali bez uslovljavanja kupovinom ramova i stakala. Iz Beograda sam inace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PREGLED OCIJU KOD OCNIH LEKARA - NE KOD OPTICARA
PostPoslato: Pon Okt 07, 2019 8:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Zakazao sam pregled kod oftalmologa u Domu zdravlja da mi proveri dioptriju i pritisak (imao sam oko 18-19) i uskoro istice 2 meseca cekanja.

Obicno mi pogleda oci na nekom aparatu, pa mi ukapa kapi i drzim minut-2 pa mi na drugom aparatu meri pritisak.
Neko je pisao da se zenice sire 20 minuta, da li je u mom slucaju previse ubrzano?

Drugo nikad mi nije odredjivana dioptrija sa prosirenim zenicama.
Otisao bih i na jedan od ovih akcijskih pregleda, da li su ok?


Citiraj:
Šta uključuje ponuda
Kompletan oftlmološki pregled
Pregled očnog dna, merenje očnog pritiska i provera i određivanje dioptrije, pregled na biomikroskopu (špalt), izveštaj lekara I konsultacije sa lekarom

Ovo je 1900din


Citiraj:
Šta uključuje ponuda
Oftalmološki pregled:
- Utvrđivanje dioptrije (blizina, srednja distanca, daljina) - po potrebi širenje zenica, pregled očnog dna, pregled zadnjeg i prednjeg segmenta oka

890din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PREGLED OCIJU KOD OCNIH LEKARA - NE KOD OPTICARA
PostPoslato: Uto Okt 08, 2019 2:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тренутно немам никога да ти препоручим.

С обзиром на то како одређују диоптрију и како израђују диоптријска стакла потпуно је небитно како ти одређују диоптрију. Све раде офрље.

Најважније је да знаш да нема такозваног привикавања на наочаре. Када их ставиш на главу треба да видуш супер и не сме да ти се манта у глави.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: