Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 460 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Ned Sep 22, 2019 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2019 9:24 pm
Postovi: 7
]Imam problem sa devojcicom od 14 godina. Pre godinu i po dana pojavile su se crvene fleke po stomaku ,dr su rekli da je to pitirijaza i da ce nestati. Pocelo je da se siri na prepone,pazuh i ledja i da iz crvene prelazi i b ,braon boju,razlicitog su oblika i velicine,ne svrbi je niti perutaju se. Uglavnom odvela sam dete na vma i uradjena je biopsija ,rezultati za 3 nedelje a ja sam u strahu sta ovo moze da bude. Ne znam kako da dodam sliku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Ned Sep 22, 2019 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2019 9:24 pm
Postovi: 7
[img][urlhttps://drive.google.com/file/d/10Sc_0UUpAtiHIC4E2i5X_Zvv1ibZFN5_/view?usp=drivesdk/url][/img]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Pon Sep 23, 2019 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли одређена флека нестане после неког времена или је увек присутна?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Pon Sep 23, 2019 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2019 9:24 pm
Postovi: 7
Dobar dan,u principu ne nestaju. Sada su pocele nekako da se tackaju,ne znam da li ste uspeli da otvorite sliku. Pre godinu i po dana pojavile su se kao crvenkaste od kreme elocan su nestale da bi se opet pojavile i pocele da se sire. Dete nema nikakve simptome sto se tice umora,malaksalosti.... jedino joj se vrat peruta i svrbi je ali to povezuju sa suvom kozom. Prosirile su se do butina ali su bledje. Ima ih i po ledjima i na nadlakticama. Treba da uradimo i strugotinu koze. Posle svih ispitivanja doci cemo do dijagnoze ali ja iskreno mislim da nije u pitanju pitirijaza,ne znam... i dr na vma je samo rekla da nije,da ne moze toliko dugo da traje bez nestajanja a sa sirenjem. Nigde na netu nisam nasla slicne fleke .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Uto Sep 24, 2019 2:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Успео сам да видим фотографију.

Треба прво да елиминишете све могуће спољне узроке и да истрајете у томе: детерџент, недовољно испирање веша, врста веша тј. материјал, сушење веша у загађеној атмосфери, животиње у кући, биљке и слично.

Реци ми како се иначе храни, шта једе и пије? Да ли пије неке лекове? Има ли проблема са цревима или нечим другим?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Sep 25, 2019 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2019 9:24 pm
Postovi: 7
E ovako. Ona je krajem 2017. Operisala hronicno zapaljenje slepog creva,sa kojim smo imali problem jos od njene 6te godine. Zasto ovo pisem,zato jer je tada na institutu za majku i dete ispitana maksimalno,prvo na gastroentrologiji 20 dana ,znaci i imunoloski i pila barijum(zracena je vise puta i to me isto brine)i ginekoloski,i sve moguce rezultate su joj radili da bi se posle ustanovilo da je hronicno zapaljenje slepog creva i imale su priraslice na debelom crevu koje je doktor odstranio. Sto se toga tice sve je u redu,operisana je u novembru 2017 a fleke se pojavljuju u maju 2018. U pocetku sam mislila da je pitirijaza jer recimo po buticima isprobava raznu garderobu,sto se tice njene garderobe uvek joj operem i popeglam svaku novu stvar i sve ostale stvari,posteljinu i slicno. Sto se tice hrane jeste da malo vise jede picu,ali jede i kivano,supe,grasak ,voce.... u svim pregledima pre operacije godinama je ispitivana od strane raznih lekara.... u to vreme kad se pojavljuju fleke krece joj i privi ciklus menstruacije,rekli su mi da nema veze sa hormonima. Nije nesto ni bila izlozena suncu od pojave fleka....jeste pre par godina na moru malo vise pocrvenela ali to je bilo tada sanirano,nista strasno . Ne znam sta moze da bude. Opet smatram da je neka alergija na hranu ili na sta vec da bi imala jos neke simptome. Bukvalno je ne svrbi,jedino na vratu ima perutanje i svrab,ali nema takvih fleka po vratu nego samo neko crvenilo i malo tamnija koza na nekim mestima....izvinite na dugom postu....i hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Sep 25, 2019 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2019 9:24 pm
Postovi: 7
Ima jos,al verovatno je to i nebitno. Nakon te operacije pocinje da je boli glava i povraca uz tu bol,ispitana i na decijoj neurologiji u Uzicu sa svim mogucim rez,magnetom glave ,psihologom,i ostalo....da bi se ispostavilo da su tenzione glavobolje,verovatno stres zbog dugog izostajanja iz skole,to smo resili ... normalno je dete,opustena,komunikativna,drustvena...da li moze i od nekog stresa,mada smo normalna porodica bez nekih problema,ona je drugo od troje dece i jedina devojcica. Uglavnom,odradjena je ta biopsija koze,treba i na viruse i gljivice da uradimo i ja se nadam da ce biti postavljena dijagnoza i da ce se poceti adekvatno lecenje. Ili moze da se desi da se sa ovim sto je odradjeno ne dodje do dijagnoze? Ja sam sada u velikom strahu,inace nisam panicar i pozitivno razmisljam...bar do sada,sad sam se uplasila i ne znam zasto mislim da nesto tu nije bad dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Sep 25, 2019 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2019 9:24 pm
Postovi: 7
Ne pije nikakve lekove...u jednom periodu je pila magnezijum iz kesica,direkt zbog tih glavobolja jos tada. Posle toga nista. Godinama sam pratila njenu ishranu zbog problema koji je imala. Bukvalno je jedna tacka u stomaku bolela,nije to nista bilo alarmantno,normalno je funkcionisala. Bol se mozda tromesecno pojavljivao i trajao 6,7 dana... verovatno sam pisala i nebitne stvari,ali sam celu njenu anamnezu ispisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitirijaza ili nesto drugo?
PostPoslato: Čet Sep 26, 2019 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Принцип је следећи. Ако узрок кожних проблема није спољашњи, тада је узрок у неком од унутрашњих органа. Најчешће је у питању јетра.

Анализе коже ће вероватно бити негативне али проблем је што могу бити и позитивне а да то буде последица оштећене коже. Хоћу да кажем да узрок оштећене коже може да буде нешто друго а да се ту онда населе бактерије или гљивице.

С обзиром на дуготрајне упале унутрашњих органа сигуран сам да у њима лежи узрок проблема са кожом. Тако мало дете не може да има прираслице на цревима сем ако је имала јаке упале, као што се на крају и показало тачним.

Вероватно је и јетра страдала због тако дуготрајне упале црева.

Дакле преостаје само ригорозна контрола уноса хране и пића али не онако како саветују савремени и надобудни нутриционисти. Мора да једе храну без хемије, а ако не знате шта то значи онда примените исхрану као пре стотину година. Имаш о томе и на мом сајту http://www.aca.rs.

И тако мора да се храни бар десетак година да би дала шансу јетри да се опорави.

С обзиром на то да је она превише млада, ти ћеш морати да почнеш да се бавиш проучавањем здравог живота и да то примењујеш. Ако се будеш ослањала само на фармаколошке лекаре биће лоше.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 460 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: