Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jun 15, 2019 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2018 1:31 am
Postovi: 8
...samo jos par stvari da dodam za koje sam primetio da se ljudi interesuju.
Otok mi je splasnuo u potpunosti nekih 10-12 dana nakon operacije.
Kao sto rekoh u prethodnom komentaru, isto toliko je otprilike potrebno da se vratitu poslu uz minimalne smetnje, a jos nekih 5 dodatnih dana da sve neprijatnosti nestanu.
Sto se seksualnih odnosa tice, lekar mi je na kontroli prilikom skidanja zavoja (sto je 5 dana nakon operacije) rekao da mogu odmah da nabacim gumu i "bacim se na posao". Suzdrzavao sam se od masturbacije jos par dana dok nisam imao "wet dream".
Koliko je potrebno da bi imali odnose bez nelagodnosti i neometano, nazalost ne znam posto i sam jos uvek cekam na to : (.

Jasno je da su ovo samo moja individualna iskustva, a ne neki ocekivani standardi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 16, 2019 1:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Posto si jedan od retkih koji se javi vise godina nakon operacije, napisi kakav ti je osecaj na penisu ovako na dodir, kod seksa, odnosa, (bilo kog tipa), kako je sa orgazmom, itd... Sveukupno baci osvrt na taj aspekt


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 30, 2019 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2018 1:31 am
Postovi: 8
Dejanbg je napisao:
Posto si jedan od retkih koji se javi vise godina nakon operacije, napisi kakav ti je osecaj na penisu ovako na dodir, kod seksa, odnosa, (bilo kog tipa), kako je sa orgazmom, itd... Sveukupno baci osvrt na taj aspekt


Mislim da sam rekao sve sto sam imao.
Posle 2-4 nedelje sam prestao da osecam bilo kakvu nelagodnost prilikom dodira ili orgazma.
Sto se seksa tice, nisam nista navodio jer nikad nisam ni imao seks.
Da, imam 31 godinu...jbg, ima nas svakakvih : (


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jul 05, 2019 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 05, 2019 9:57 pm
Postovi: 2
je l se ovde pise o fimozi? onaj topik sa 86 strana zakljucan

da li neko zna neko privatnog lekara u kragujevcu da radi operaciju fimoze? moze na pm odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Jul 23, 2019 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 23, 2019 8:11 pm
Postovi: 1
Pozz ljudi danas sam se obrezao i posteno boli bem mu sve,citao sam dosta komentra ovde ali opet me zanima jbg morao sam da vozim kola pa mi po malo krvari, da li je to normalno? I da li treba da ga drzim ispravno ili spusteno u gacama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Sep 11, 2019 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 11, 2019 2:19 am
Postovi: 2
Pozdrav svima. Operisao sam fimozu prije 7 dana. Operacija je prosla super a imao sam i kontrolu u ponedjljak. Doktor mi je prepisao bornu kiselinu da previjam i da ispiram kamilicom. E sada primjetio sam da na jednom mjestu ima gnoja a i ponekad krvarita rana. Moze li neko da odgovori da li je gnoj opasan i zasto i dalje krvari? Unaprijed hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Sep 12, 2019 7:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Djuro123 je napisao:
Pozdrav svima. Operisao sam fimozu prije 7 dana. Operacija je prosla super a imao sam i kontrolu u ponedjljak. Doktor mi je prepisao bornu kiselinu da previjam i da ispiram kamilicom. E sada primjetio sam da na jednom mjestu ima gnoja a i ponekad krvarita rana. Moze li neko da odgovori da li je gnoj opasan i zasto i dalje krvari? Unaprijed hvala.


Idi na vanrednu kontrolu. Malo krvi ne mora biti strasno, a gnoj me treba da bude, al idi da dr vidi da li je to gnoj uopste


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Sep 12, 2019 8:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 11, 2019 2:19 am
Postovi: 2
Dejanbg je napisao:
Djuro123 je napisao:
Pozdrav svima. Operisao sam fimozu prije 7 dana. Operacija je prosla super a imao sam i kontrolu u ponedjljak. Doktor mi je prepisao bornu kiselinu da previjam i da ispiram kamilicom. E sada primjetio sam da na jednom mjestu ima gnoja a i ponekad krvarita rana. Moze li neko da odgovori da li je gnoj opasan i zasto i dalje krvari? Unaprijed hvala.


Idi na vanrednu kontrolu. Malo krvi ne mora biti strasno, a gnoj me treba da bude, al idi da dr vidi da li je to gnoj uopste


Ima nesto zute boje iza konaca ali ne ostaje na gazi, a ima i ispod jednog konca gdje malo ostaje n gazi i
mislim da je to gnoj a z ovo ostalo nisam siguran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Okt 26, 2019 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2019 10:57 pm
Postovi: 1
Pozdrav, evo i ja da podelim iskustvo. Inace imam 30 godina i imao sam delimicnu fimozu, u opustenom stanju je ok ali u erekciji je kao omca oko vrata. Pravilo mi je probleme u sexu tako da vi klinci koji imate ovaj problem sto vise cekate vise cete se kajati. Inace iz Kragujevca sam, uradio kod privatnika sa pregledima i analizama 350e jbg jeste mnogo ali zavrsis sve za 2 sata. Strah od igle u penis je bio najgori i verujte kad su me uboli taj bol cu pamtiti do kraja zivota, ali sama operacija neverovatno bez ikakvog bola i za 20 min gotovo. Onda lezanje pola sata u sobi i napisao neku terapiju antibiotika i da dodjem sutradan na previjanje. Dosao sutradan da mi skinu taj zavoj misleci da je najgore proslo... ali kako su oni previli mog malog nekom trakom dok su odlepljivali ja sam urlao kao da mi kozu gule, naravno za 60 sekundi sam bio mokar od znoja cak je i doktor rekao sestri u fazonu moramo da menjamo ove zavoje tesko se skidaju a ja u sebi NO SHIT SHERLOK. Od celog iskustva najgore mi je bilo previjanje. Kaze dodji za 10 dana da skidamo konce, e sad ovi nisu razgradivi i sad razmisljam koliko ce da boli vadjenje konaca, inace sad je 4ti dan od operacije. Ako moze neko da opise vadjenje konaca i koliko boli bilo bi ok. Krvarenje nisam imao sam menjam zavoj posle svake nuzde, imam prsten izmedju glavica i tela penisa a ispod sa donje strane bas veliku oteklinu kao covek sa ogromnim pivskim stomakom valkda ce se povici. Uvece uzmem jedan bromazepam ali erekcije me bude svako vece. Plasim se samo infekcije i da rane presporo zarastu, jer se nadam da mogu da imam odnos mesec dana posle seckanja. Pisacu opet posle vadjenja konaca nadam se da ce otok do tad da bar malo splasne sad je bas frankendick.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Dec 10, 2019 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2019 7:05 pm
Postovi: 1
Kolege, pitao bih za savet. Razmišljam o obrezivanju već duže vreme ali ne iz medicinskih razloga već drugih, brat mi je obrezan pa bih i ja. Planiram privatno, jedino me zanima kako se kod nas to radi, da li su estetski rezultati dobri i da li ti posle utiče na erekcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Dec 30, 2019 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 29, 2019 11:57 pm
Postovi: 2
Evo i ja, post operativno da ispricam i pitam. Imam tridesetak godina, a manje vise sam imao delimicnu fimozu (pod manje, ubrajam da je koza mogla da se prevuce oralnom pripremom kada sam imao devojku na duze vreme), koja se pogorsala u zadnjih par godina (cak su mi se pruzile vene i napravile pravu omcu oko glave) tako da je sex bilo koje vrste trajao minut, dva i bez nekog zadovoljstva...ali u spustenom stanju sam mogao da prevucem kozicu...
Elem,da predjem na sam postupak. Odradio sam u drzavnoj bolnici, primio inekciju u koren penisa (ubod, dva, tri...i ne boli toliko), ali sam bio dosta nervozan i ukocen, a i oni su gotovo odmah poceli operaciju i zbog svega toga sam nazalost dosta toga osecao...i malo vise krvario, pa je meni operacija trajala 35,40 min. I to je najgore proslo. Posle, dok je u zavoju umotan sledecih pet dana je dosta normalan osecaj jer je umotan i fiksiran. Otoci na korenu penisa su od anestezije (potamni koza) i prodju kada skinu zavoje. Sad mozda je kod mene i bila greska sto sam i posle skidanja zavoja uvek gledao da ga malo i umotam u neku maramicu, pa onda u gace. Ali izgovor je bio da su me cvorovi samorazgradjujuceg konca iritirali. Nije da mi osetljivost glansa nije opala, ali eto, mozda ce mi trebati vise vremena. Velicina penisa sa koncima u erekciji je manja nego inace, ali pobogu, pa uvezan je u omcu. Inace, ne vazim za nekog ko se cesto tusira, mozda dva, tri puta sedmicno...i moguce da su mi zato konci malo duze ostali, tj ti cvorovi su svi otpali. I doktor mi je na poslednjoj kontroli rekao da su se konci apsorbovali i da ce me izranjavati ako ih sam bude vadio, ili je najbolje da sam cekam da se razgrade. Tad, tj sad mi je mesec i po dana posle operacije i vidim ja male crtice tog konca ispod koze i interesuju me iskustva ili saznanja drugih, kako da se ona sto brze razgrade? Tj kako da im "pomognem". PS. Vise i ne umotavam penis u maramicu, ali nesto ipak stavim tkaniju u gace, jer me sam dodir njega sa gacama malo svrbi/golica pa...I da, kad je maximalna erekcija prilikom masturbacije (nisam u prvih mesec) desi se i da me zaboli glavic, ali kontam da je to jer mi ni konci sa frenuma nisu skroz nestali, pa protok krvi "zapinje"...Uglavnom, ako sam nekom pomogao, super...ako neko zna malo vise o ovim potkoznim delovima konca, jos bolje za mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Dec 31, 2019 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 31, 2019 10:09 am
Postovi: 1
Dobar dan forumaši, potrebna mi je vaša pomoć.

Imam 37 godina i 12.12. sam uradio obrezivanje u jednoj privatnoj klinici. Razlog je bila kombinacija skraćenog frenuluma usled ponovljenih urinarnih infekcija i tesnije kožice u erekciji. Mogao sam da prevučem kožicu ispod glavića ali se nije normalno vraćala, već sam morao da je navlačim sa obe ruke.
Do sada sve protiče u najboljem redu, rana je lepo zarasla, nije bilo krvarenja i gnoja samo bolnih noćnih erekcija, konci ispali posle 2 nedelje ( uz moju malu pomoć :D ), glans se lepo navikao na otvorenu sredinu, od pre 3 dana nosim farmerke bez problema.
Ožiljak je primetan sa blagim otokom, sa naborima gde su bili spojevi od konaca što mislim da je normalno u ovom stadijumu, deo kod frenuluma je odlično zarastao. E sad dolazimo do mog problema.

U erekciji mi se penis učinio vidno manjim nego ranije.Moja veličina penisa je bila 14 cm, u punoj napaljenosti 15 cm. Ono što mi je čudno jeste da je sada, posle intervencije penis na 11 cm, u ponoj erekciji do 12 cm. Imam utisak da osećam punu erekciju kao i ranije ali da "nema mesta" da se ta erekcija ostvari. Takođe mi se čini kao da koren penisa upada u abdomen, ta koža kod korena mi se povlači ka gore i testisi kao da idu ka gore,ka unutra, što ranije nije bio slučaj.Veličina glavića i obim su isti kao i ranije.

Pročitao sam da jedan od rizika cirkumcizije jeste sindrom stidljivog penisa koji upada u abdomen. Takođe sam pročitao da može da se desi da je odstranjeno više kože nego što je trebalo.Obe stvari se rešavaju ponovnom intervencijom.
Da li treba da paničim, da li imate iskustva da se taj deo kože kod ožiljka vremenom razvukao? Razmišljam i da se vremenom razvlači, koliko je realno da se razvuče za tih nedostajućih 2 do 3 cm? Svestan sam da ljudi žive i sa 12 cm veličine ali sam blago očajan, jer nisam uradio obrezivanje da bih smanjio veličinu penisa, već iz opravdanih razloga. Pritom dosta iskustava pokazuje da se čak dobije na dužini, a neki i na obimu.

Ako je neko imao slično iskustvo molim za savet.Ne bih odmah da dižemdževu kod doktora. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jan 08, 2020 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 29, 2019 11:57 pm
Postovi: 2
mirijevo1982 je napisao:
Dobar dan forumaši, potrebna mi je vaša pomoć.

Imam 37 godina i 12.12. sam uradio obrezivanje...
...U erekciji mi se penis učinio vidno manjim nego ranije.Moja veličina penisa je bila 14 cm, u punoj napaljenosti 15 cm. Ono što mi je čudno jeste da je sada, posle intervencije penis na 11 cm, u ponoj erekciji do 12 cm. Imam utisak da osećam punu erekciju kao i ranije ali da "nema mesta" da se ta erekcija ostvari. Takođe mi se čini kao da koren penisa upada u abdomen, ta koža kod korena mi se povlači ka gore i testisi kao da idu ka gore,ka unutra, što ranije nije bio slučaj.Veličina glavića i obim su isti kao i ranije.

Pročitao sam da jedan od rizika cirkumcizije jeste sindrom stidljivog penisa koji upada u abdomen. Takođe sam pročitao da može da se desi da je odstranjeno više kože nego što je trebalo.Obe stvari se rešavaju ponovnom intervencijom.
Da li treba da paničim, da li imate iskustva da se taj deo kože kod ožiljka vremenom razvukao? Razmišljam i da se vremenom razvlači, koliko je realno da se razvuče za tih nedostajućih 2 do 3 cm? Svestan sam da ljudi žive i sa 12 cm veličine ali sam blago očajan, jer nisam uradio obrezivanje da bih smanjio veličinu penisa, već iz opravdanih razloga. Pritom dosta iskustava pokazuje da se čak dobije na dužini, a neki i na obimu.

Ako je neko imao slično iskustvo molim za savet.Ne bih odmah da dižemdževu kod doktora. Pozdrav


Pa eto, tek si mesec dana post operativno, ja cu uskoro da napunim dva meseca i meni se cinilo da mi je manji, ali evo od skora je u erekciji veci, tako da ne panici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 06, 2020 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 06, 2020 9:37 pm
Postovi: 2
Здраво на сите ( не знам српски ).
Треба да правам циркумцизија и многу ми е страв ВЕ МОЛАМ за помош :cry: . Бев на преглед во болница во Скопје пред 3 недели и требаше тогаш да правам али се случи ова со корона вирус и нема да можам. Имам 2 проблеми. Првиот проблем ми е локалната анестезија , дали боли? Некои велат дека многу боли и сакам да бидам целосно успиен односно со општа анестезија а не локална бидејќи ми е страв а и не сакам да бидам свесен дур ме сечат.Вториот проблем ми е оселтивоста на главата после операцијата. Дали треба да ја допирам постојано за да ја снема осетливоста ? Дали треба да носам гаќи? Некои ми викаат нема да носиш некои ми викаат носи тесни гаќи ... осетливоста на главата е многу лошо и непријатно чувство , како ќе спијам кога нема да можам ништо да допирам поради осетливоста на главата?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 07, 2020 11:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Општа анестезија није здрава и треба је избегавати када год је могуће.

Локална анестезија боли док се даје - због убадања игле.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: