Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa laktovima
PostPoslato: Čet Avg 29, 2019 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2019 12:14 pm
Postovi: 5
Bok

Ovako imam 47 godina i prije 3 godine sam počeo malo trčati ( 2-3 km) i onda sam još doma radio trbušnjake i sklekove (40 kom) zgibove ( mogao sam ih 3 kom) 3x na tjedan.
Pošto sam radio samo jedne te iste vježbe prije dva mjeseca sam dobio teniski lakat na desnoj ruci, koji još i sad imam, mažem sa kremama, ali to traje do 6 mj dok ne prođe, tak vele.

Problem je u tome da kako ne radim više sklekove 2 mjeseca počeli su mi jedan i drugi lakat jako pucketati (pogotovo u jutro nakon buđenja) bez bolova ( prije nisu nikada 100 %) i mogu sve pokrete.
To se čuje samo kad dignem ruke i slobodno ih u laktu pregibam, znaći bez korištenja mišića, nego ih lagano savijam u laktovima, kao da radim vježbu za triceps.

Naručen sam ortopedu dugi tjedan, ali me toliko strah da nisam nešto oštetio hrskavicu u laktovima ili nešto drugo, pa ako neko ima slično iskustvo da mi veli šta bi moglo biti otprilike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Pet Avg 30, 2019 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није то од вежби, нема шансе. Можда су вежбе биле само једна кап у препуној чаши.

Вежбе за трицепс су у принципу незгодне за лакат и морају веома прецизно и лагано да се раде.

Можда си се некако повредио, ишчашио, али тениски лакат сигурно не може да се добије од тога што си радио. Може од целодневне употребе рачунарског миша али од 120 склекова седмично не може.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Pet Avg 30, 2019 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2019 12:14 pm
Postovi: 5
Hvala na odgovoru za teniski lakat, možda je od nečeg drugog, a ne od vježbanja.

Za ovo škljocanje odnosno kao da se nešto drobi, da li je to oštečena hrskavica ili je nešto drugo.

Ako možda znate, molim Vas da odgovorite jer me strah da nisam uništio hrskavice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Pet Avg 30, 2019 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ни хрскавице ниси могао да уништиш таквим темпом вежбања.

Крцкање кажу да долази због структуре саме хрскавице. Детаље не знам. Можда је од лигамената.

Вожња бицикла на пример, одлична је за колена и хрскавице. Међутим професионална вожња бицикла уништава хрскавицу јер је троши више него што се регенерише.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Sub Avg 31, 2019 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2019 12:14 pm
Postovi: 5
Hvala,
razumijem te u vezi trčanja i koljena sa tim nemam problema nego sa laktovima i sad sa ramenima.Postoji li mogučnost da sam oštetio tetive, zglobove ili ne znam šta sa tim sklekovima, jer su me sad počela boljeti (peći) ramena, na pokrete ramena npr. dizanja ruke iznad glave ili neke druge pokrete ne osječam dodatnu bol u ramenu.

Znaći prije dva mjeseca prekinem vježbati (sklekove, zgibove) a trčim dalje 3x na tjedan, i sad me sve boli, užasno me strah da nisam oštetio zglobove i kosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Sub Avg 31, 2019 10:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Рекао сам ти да ниси на тај начин могао ништа да оштетиш јер је то ниво обичне рекреације.

Опиши ми све проблеме које имаш. Како и где те пече и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Sub Avg 31, 2019 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2019 12:14 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Рекао сам ти да ниси на тај начин могао ништа да оштетиш јер је то ниво обичне рекреације.

Опиши ми све проблеме које имаш. Како и где те пече и слично.


Problem je u oba ramena na istom mjestu, znaći prednje rame, gdje se spaja nadlaktična kost. Kad stavim prste na taj dio i ruku mićem prema nazad (znaći kao kad trčiš pa ruka ide napred nazad) nešto škljoca i preskače. Kad to radim nemam bol, nisam primijetio bol ni kad ruke stavim vodoravno, okomito iznad glave ili odručenje, ali u mirovanju stalno osječam to lagano pečenje, grijanje ne znam kako bi drugačije to opisao.
Znam da je teško Vama ovako nešto dijagnosticirati, ali toliko se bojim da nisam nešto jače oštetio.
Lječniku sam naručen drugi tjedan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Ned Sep 01, 2019 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прескакање је од лигамената и тетива.

Иначе рамена су најмање проблематична код склекова. Више могу да страдају лактови и шаке.

То печење можда би могло да дође од киселине која се ослобађа приликом вежбања. Превише је има код неправилне исхране и недовољног уноса чисте воде.

Радиш ли обичне гимнастичке вежбе?

Колико пијеш течности и шта пијеш у току дана?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Ned Sep 01, 2019 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2019 12:14 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Прескакање је од лигамената и тетива.

Иначе рамена су најмање проблематична код склекова. Више могу да страдају лактови и шаке.

То печење можда би могло да дође од киселине која се ослобађа приликом вежбања. Превише је има код неправилне исхране и недовољног уноса чисте воде.

Радиш ли обичне гимнастичке вежбе?

Колико пијеш течности и шта пијеш у току дана?


Nisam radio nikakve druge vježbe osim 120 trbušnjaka u serijama po 20 kom, sklekove isto u serijama po 10-15 kom (dok ih nebi napravio 40-50 kom) i zgibove koje sam isto radio u tri serije 3-2-2 s pauzama od 1 minute.
Što se tiće vode pijem je dosta svaki dan, sigurno dvije litre, alkohol ne pijem nikada i ne pušim.
Danas je još gore, trnu mi ruke, bol se počela širiti prema lopaticama na leđima, u glavi mi nije baš najbolje, osječam kao neku slabost, neravnotežu. Sve na meni od ruku, ramena, a sad i vrata pucketa i škljoca.
Totalno sam u depresiji, jer ovo mora da je nešto ozbiljno.

Ne znam, obaviču preglede, kojom to brzinom bude išlo ne znam, jer kod nas se sve čeka po par mjeseci, jedino ako budem išao privatno.

U svakom slučaju ću se javiti i napisati kako je prošlo.

Hvala na trudu i odgovirima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa laktovima
PostPoslato: Pon Sep 02, 2019 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако имаш проблем око лопатица, онда прочитај ове текстове:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja_2
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari

Није ништа озбиљно и немој да паничиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: