Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bruh (Kila) ili Slepo Crevo?
PostPoslato: Ned Avg 18, 2019 6:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 7:04 am
Postovi: 27
Zdravo imam jedan problem i treba mi savet.. pre nekih 25 dana imao sam jedan fizicki tezak posao.. i nakon toga 2-3 dana dobio sam bol u desnom delu prepona, bol je bila od 0 do 10 nekih 2-3 ali onaj tup bol dosadan.. boli nekoliko dana i onda prestane sve do pre 3 dana kad je oteklo mesto aktivirala mi se neka zlezda i pocelo da me boli bas i oteklo pocela i noga po malo da mi se koci.. otisao sam odma kod lekara, uradio sam eho i rekao mi je da sumnja na bruh (kilu) jer mi je ta neka mrezica malo oslabila i da sumnja isto kao druga opcija slepo crevo.. uradio sam kontrolu onaj test krvi i mokrace rezultati su bili svi u granici normale.. na ehu je video da imam takodje malo peska u bubrezima.. pored tog bola u desnom delu prepuna takodje, imam i bolova u donjem delu kicme, sa desne strane slabine i malo ispod pupka stomaka.. javljala mi se malo i mucnina u zeljudcu ali za njega znam da mi je na nervnoj bazi kad se puno iznerviram meni se to desi.. u wc idem normalno nema promena ni u mokraci ni u velikoj nuzdi.. sta da uradim dalje sta mi preporucujute da bi bio 100% siguran dali je bruh ili slepo crevo? Meni su dali tablete da pijem 3 dana za bolove u prepunu i antibiotik da prodje taj otok evo nakon 3 dana bol u prepunu je popustio za nekih 90% i otok je splanuo za nekih 80%.. sta mi preporucujete da uradim..postoji li neko snimanje da bi saznao dal je slepo crevo ili nije da iskljucim tu opciju? Pozdrav i hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh (Kila) ili Slepo Crevo?
PostPoslato: Ned Avg 18, 2019 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Због проблема са цревуљком не јавља се оток. Иначе код упале цревуљка то се најчешће види у крвној слици.

Треба да одеш код хирурга да те прегледа да се не би десило да ти се црева уштину у тој кили а онда би било гадних проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh (Kila) ili Slepo Crevo?
PostPoslato: Pon Avg 19, 2019 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 7:04 am
Postovi: 27
Ipak nije ni bruh ni kila..ispitovao sam i krv i mokracu u mokraci se vidi da imam neku infekciju dali su mi antibiotik da pijem u medju vremenu doktor mi je radio eho i kaze da imam infekciju neki virus ili bakteriju.. kaze idi na infektivno nek ti uzmu bris grlo i nos i krv nek ispitaju.. jutros sam otisao kaze doktorka nisi to za ovde ali okej ajde ispitacemo za 2 dana uzimam rezultate.. pricao sam i sa opstim doktorom kaze ne bi trebalo da je opasno jer ti je krvna slika sve u granici normale.. e sad ja sam imao pre 2 meseca ne zasticen oralni sex (devojka je meni pruzila oralni seks) pitao sam opstog lekara dali je nesto povezano kaze da ako je imala bakteriju neku i da mi je prenela ja bi imao i druge simptome i reakcije a takodje i neke simptome na penisu .. sta vi mislite? Prilikom vaginalnog seksa sam koristio kondom ali za oralni nisam.. zanima me vise mislenja zato i pitam .. hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh (Kila) ili Slepo Crevo?
PostPoslato: Pon Avg 19, 2019 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма онај бол и оток је карактеристичан за брух. Можда си повукао неку инфекцију невезано за то, али због отока треба да одеш код хирурга.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh (Kila) ili Slepo Crevo?
PostPoslato: Uto Avg 20, 2019 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 7:04 am
Postovi: 27
Hirurg me je pregledao a uradio sam i eho.. nije bruh(kila) nego je infekcija i zato su mi se te zlezde izduvale na prepunima i su bolne.. pijem amoksiklav 5 dana bolovi su prestali ali jos uvek te zlezde nisu se smirile jos se mogu napipati rukom ali vise nisu bolni na dodir.. e sad ja sam malo sto se ovih stvari tice plasljiv.. jer sam imao ne zasticen oralni seks sa jednom devojkom koju sam 2puta u zivotu video.. imao sam i klasicni seks u vaginu ali sam koristio kondom.. i sad odjednom infekcija pocele ove zlezde uplasio sam se i odma sam otisao na svoju ruku uradio HIV Test .. on je negativan.. postoji li neki test da trazim klasicni test za spolno prenosivih bolesti opsto za sve opasne? I dali su 9-10 nedelja nakon seksa dovoljne da bi se uradio hiv test? I plus u toku testiranja sam koristio amoksiklav?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bruh (Kila) ili Slepo Crevo?
PostPoslato: Sre Avg 21, 2019 10:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кочење ноге и оно што си све добио као проблеме указује на килу и/или кичму евентуално. То ниси могао да добијеш од неке инфекције дан-два старе.

За неке врсте инфекција потребно је да прође и више месеци да би се видело стање организма, али слабо шта знам из те области па ти не могу помоћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: