Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 457 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Folikulitis ili nešto drugo?
PostPoslato: Pet Avg 02, 2019 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 02, 2019 11:09 am
Postovi: 3
Imam 23 godine i mučim muku već nekih 6-7 godina. Na koži glave, zadnjem dijelu vrata i praktično svuda gdje imam dlaka (mada dosta manje, najviše po glavi) iskaču mi gnojne bubuljice koje često znaju da bole. Ranije je to bilo dosta izraženo, a kako godine prolaze sve manje. Dešava se da i žlijezde na zadnjem dijelu vrata nabubre po malo. Išao sam kod dermatologa nekoliko puta i ona mi kaže da je to folikulitis, da pijem antibiotike i stvarno kada pijem antibiotik Cefaleksin dovoljna je jedna kutija da mi se sve povuče i bude mi skroz čista koža, ali se uvijek to posle nekih mjesec dana vrati. Radio sam i bris gnojnog dijela i ništa ne pokazuje. Probao sam i razne domaće proizvode ali ništa ne pomaže da trajno ukloni problem. E sad me zanima da li neko ima neko rešenje, volio bih da se otarasim ovog problema? Interesantno je to da samo posle jedne kutije antibiotika Cefaleksin sve prođe, ali se vrati nakon nekih mjesec dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Folikulitis ili nešto drugo?
PostPoslato: Sub Avg 03, 2019 7:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Антибиотик поремети функцију јетре па се деси то што се деси.

Исхрана је у питању, а у ретким случајевима јетра има проблем. Ако хоћеш, напиши детаљно шта једеш и пијеш, па да ти напишем шта да промениш. Прочитај и ово што сам писао на мом сајту:
http://aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/koza_problemi
http://aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Folikulitis ili nešto drugo?
PostPoslato: Pon Avg 05, 2019 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 02, 2019 11:09 am
Postovi: 3
Pozdrav aca, evo da ti se javim što se tiče moje ishrane. Uglavnom jedem sve, od domaćih i kupovnih proizvoda. Pokušaću da ti nabrojim šta sve jedem. Što se tiče mliječnih proizvoda tu spadaju: sir, mlijeko, kajmak, jogurt, pavlaka. Od mesa:svinjsko, teleće, jagnjeće, piletina, riba. Sokovi i stvari iz prodavnice kao što su čips, smoki itd dosta slabo jedem i pijem. Pijem vodu, kisjelu vodu. Slatko jedem iz prodavnice u manjim količinama, jedem domaći med. Pijem kafu kuvanu, jedna do dvije šolje dnevno. Alkohol konzumiram pa recimo jednom nedeljno u većim količinama. Cigare ne pušim skoro pa nikako. Jedem majonez, kečap, jaja. Suvo meso: pršuta, čajna, slanina itd. Od povrća: parajz, krastavac, kupus, šargarepu, luk crni i po malo bijeli itd.Voće: jabuke, šljive, pomorandže, limun, banane, lubenica itd. Uglavnom su svi proizvodi kupljeni u supermarktima. Fizičkih aktivnosti imam umjereno, zapošljen sam, pa otprilike 3 puta nedeljno treniram. Skoro sva hrana se sprema na suncokretovom ulju iz marketa. Od začina tu su: so, biber, origano, kurkuma, peršun, lovorov list itd. Eto onako što sam mogao da se sjetim da ti napišem, kao što vidis dosta raznovrsna ishrana, svega tu ima. :D Hvala unaprijed, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Folikulitis ili nešto drugo?
PostPoslato: Uto Avg 06, 2019 11:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ау бре, уф, уф. По мојој одокативној процени треба из исхране да избациш око 80% производа. Погледај на мом сајту оне линкове што сам ти поставио. Пише шта ја једем и шта не једем, а то и теби препоручујем.

Свакако треба да избациш сву фабричку храну, за почетак. И киселу воду избаци. Нађи неку обичну воду која ти прија.

Проблем је што треба радикално да промениш исхрану и питање је да ли то хоћеш и можеш. А она је сигурно узрок проблема са кожом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Folikulitis ili nešto drugo?
PostPoslato: Uto Avg 06, 2019 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 02, 2019 11:09 am
Postovi: 3
E hvala aca, potrudiću se da ispoštujem koliko budem mogao ove tvoje preporuke, pa ću vidjeti rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Folikulitis ili nešto drugo?
PostPoslato: Sre Avg 07, 2019 11:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да будеш упоран. На пример, мени треба више од месец дана потпуно чисте исхране да би се кожа очистила иако минимално једем лошу храну. Теби ће можда бити потребно и пола године.

Избаци све фабричко што не мораш да једеш. Оно што мораш да једеш пробај да замениш домаћом. На пример фабрички хлебови су убиство. Пошто хлеб мораш да једеш, направи га сам. Наравно да се подразумева да не користиш прашак за пециво или соду бикарбону.

Знаш оно кад људи једу само домаће палачинке? А користе прашак за пециво, крш млеко и зејтин! А филују их Нутелом! Или домаћи пудинг из кесице! Којешта. :roll:

Ако не знаш шта ћеш, а ти гледај шта су радили пре сто година.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 457 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: