Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Uto Maj 15, 2018 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Притисни синусе прстима, па ако се болови појачају онда су веровано они у питању. Нисам имао баш неких проблема са зубима па не знам како може да се помеша бол у горњем зубу са болом у синусима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Sre Maj 16, 2018 8:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2005 7:59 pm
Postovi: 28
Cao,
Hvala puno na odgovoru. Juce sam bila kod 4.zubara, ova zena zna svoj posao definitivno i nije sinus u pitanju (mada su moji dosta spusteni pa leceni zub stvarno moze jako da reaguje) vec infekcija koja je iz korena presla u vilicu.
Ona me ubedjuje da radim operaciju i sacuvam zub jos koju godinu, a jedna dr u penziji mi kaze da su to strasne muke posle operacije i da ne vredi tih muka za jos koju godinu zuba. Da dodam jos i da imam bebu kod kuce i da ne mogu da dozvolim da budem bas potpuno nedostupna za nju.
Kakva su iskustva sa ovom vrstom operacije i postoperativnim bolovima? Strugao bi se koren zuba koji ulazi u vilicu, ocistila cela ta sredina i zasile desni.
Moja zubarka tvrdi da to uopste nisu jaki bolovi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Sre Maj 16, 2018 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам бар две особе које су радиле операцију зуба тако што су им десни расекли па чистили корене, ваљда. Није наивно али није било проблема. Ради се у локалној анестезији.

Пошаљи Дабру приватну поруку.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Čet Maj 24, 2018 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 9:03 pm
Postovi: 40
Operacija se zove apikotomija i imala sam je dva puta, tj na dva zuba. Nisu to toliko strasne muke a i zub moze nakon toga da ti opstane jos dugi niz godina tako da mislim da vredi pokusati spasiti zub na taj nacin. Prvi put mi se zakomplikovalo i jesam imala jake bolove ali to je zato sto mi oralni hirurg nije dao antibiotik nakon operacije. Ali kada sam popila antibiotik sve to je proslo i i dalje imam taj zub a proslo je skoro 10 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Pet Maj 25, 2018 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пуф, антибиотик је обавезан. Операција не само да се ради у нестерилним условима (у зубарској ординацији) већ су и сама уста пуна бактерија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Čet Dec 13, 2018 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2018 3:54 pm
Postovi: 1
Tražim drugo mišljenje.. stručno,naravno. Radi se gornjoj lijevoj šestici čiji su kanali dva puta čišćeni i punjeni (prije cca 4 godine i prije cca 1 godinu). Prije 5 mjeseci dobila sam antibiotik radi izrazite boli tog zuba (rtg nisam mogla napraviti jer sam bila trudna). Bol se sada lagano opet vraća, kontinuirana je, pulsirajuća, osjećaj kao da je nabijen zub, nekakav pritisak (uzimam analgetike). Imam novi ortopan (šaljem sliku).. Moj stomatolog predlaže vađenje jer nema garancije da bi nakon treće sanacije bilo bolje i kao da je dosta blizu sinusa. Nakon prvog punjenja stvorio se granulom. Vaditi ili opet liječiti ili ima još neka opcija?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Čet Dec 13, 2018 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ja na rentgenskom snimku vidim tvoju desnu stranu a i tekst se SAMO delimichno vidi. pokusaj PONOVO da postavis snimak i pitanja koja imas.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Čet Jul 25, 2019 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2015 2:36 pm
Postovi: 2
Postovani molila bih z pomoc. Gornja leva petica me boli a zivac je izvadjen. Na snimku se nista ne vidi. A ja imam bolove na pritisak i osecaj utrnutosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Čet Jul 25, 2019 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2015 2:36 pm
Postovi: 2
[img]C:\Users\Sanja\Downloads\Ikic_Sanja_24072019_161527.png[/img]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Sub Jul 27, 2019 4:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ikicsanja je napisao:
Postovani molila bih z pomoc. Gornja leva petica me boli a zivac je izvadjen. Na snimku se nista ne vidi. A ja imam bolove na pritisak i osecaj utrnutosti.
*** na zalost nisam u stanju da otvorim ni ovaj drugi link sto si ostavila. ovakva vrsta snimka (ortopantomografski snimak) nema NIKAKVU dijagnosticku vrednost. zovi ordinaciju gde je radjeno vadjenje zivca i pitaj ih da li imaju PA snimak ili kazi "periapikal/ne snimke posle zavrsenog punjenaj zuba ... to bi MORALI da imaju i trazi da ti ih posalju na email i onda ih ili ovde ostavi ili me privatno kontaktiraj da ih ga pogledam. drugo, da ne ulazim u detalje zasto je tako ALI urbana legenda je da zubi kod kojih je izvadjen zivac NIKADA ne bole ... ti zubi i te kako mogu da bole jer mogu PONOVO da se reinficiraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mrtav zub boli
PostPoslato: Sub Jul 27, 2019 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Слика не може да се отвори јер није ни постављена. Постављена је њена локална путања на персоналном рачунару што нема везе са интернетом.

Слику је потребно поставити на неки услужни сајт који томе служи, а онда овде поставити њен линк који се добије на том сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: