Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO!
PostPoslato: Čet Jul 04, 2019 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2019 11:03 am
Postovi: 3
Ocuvan mi je govor i kretanje pa me ni lekari u urgentnom nisu shvatili ozbiljno a i lakse mi je da sklopim recenicu preko slova... Inace imam anksioznost sto otezava da me ljudi shvate ozbiljno.. pre oko tri nedelje ili cetiri sam se samo probudio neznajuci ko sam gde sam, znao sam povrsno, osecao sam se nesvesno skroz, mrtvo... i tako u pocetku je popustalo uvece malo, a dan pre toga ja mislim su me noge pekle i oduzimale se i evo od tad su mi ruke i noge oduzete, celo telo se oduzelo doslovno, nekad ga vise osecam a nekad manje... onda posle par dana vise uopste nisam znao sta se desava jer sam izgubio moc razmisljanja koju i dalje tek delimicno vracam, na kraju sam zavrsio u krevetu naprezajuci se da se setim ko sam bio i sta se desava ali ja sam bio ubedjen da se nisam nikad ni rodio i nisam bio u stanju uopste da mislim, sad mogu delom ali ni 20% od onoga sto sam mogao i misli su totalno tihe.. dok sam lezao secanja koja su nailazila su se cinila kao da su u buducnosti a ne proslosti, jos uvek nemam osecaj za vreme... osecam da nemam identitet i da nemam slobodnu volju jer meni se cepao identitet i bukvalno preko podsvesti sam hodao i to mi je dodatno pogorsalo spoznaju o tome ko sam... otkucaje srca ne osecam, kad pipnem srce cini se sporije nego ono sto izmerim, kad prodje dan i legnem da spavam osecam da je proslo sat vremena a mozda ni toliko, nemam uopste jasna secanja da mi daju osecaj za vreme... nemam emocije, ne mogu se ispoljim, kao robot... ovo bukvalno pisem iz dubine sebe u nadi da cu biti opet onaj stari... prvih par dana sam gubio i vid pa je to prestalo, pre svega toga sam primetio da mi se na desnom oku vid pogorsao i nedeljama nisam imao fokus... napadi panike koje sam imao su bili tolko jaki pre dve godine da sam se krivio sav zavrsavao na podu zgrcen sa iskrivljenim prstima i nisam mogao da govorim od stezanja u grudima... zato sam pio bromazepam godinu i nesto i sad bensedin par meseci... na kraju sam samo dobio napad panike (verujte nije psihicki vec mi hormoni to rade godinama a niko me ne vodi kod lekara a ni nemam overenu knjizicu niti sam bio u stanju da overim) napad panike sam dobio koji je okoncao ovim stanjem, pregoreo u glavi, secam se da sam osetio neko gasenje i rekao majci da je gotovo da je kasno za mene, u tom trenu sam totalno izgubio identitet i od tad ga nemam... iz ocaja sam dve nedelje pio ksalol koji je svega tri puta uspeo da mi vrati osecaj tela, sluh u normalu, vid, cak sam i igrao uz muziku... a onda je prestao da deluje pa sam se vratio bensedinu koji sad pijem samo uvece, ja osetim da moj mozak pokusava brdo informacija spontano da odradi, ali nailazi na blokade neke, sve sto osetim tad je golicanje u temenu i kao slon da mi sedi na glavi sve vreme.... inace godinama mi je vrat kao kamen pa mislim da sam prelezao ili mozdani udar zbog manjka krvotoka do mozga ili su tablete ovo uradile, dok sam pio tablete vec mi se jednom ili dvaput desilo da se pogubim skroz da ne mogu razmisljati i slicno... ali ovo je 50 puta jace, ovde mi se doslovno pocepao identitet, u jednom trenu sam odjednom osetio celo telo, svaki milimetar tela, video kristalno jasno sve oko sebe kao sto nikad nisam, ali misli su i dalje bile ostecene kao i identitet i imaginacija... prosao sam kroz vise takvih promena svesti, nemam dovoljno kognitivne funkcije ni fizicku i mentalnu snagu da ovo resim, niko od bliznjih ne shvata ozbiljno jer se ne vidi spolja posto sam preinteligentan da bih dopustio da zaboravim ko sam, osecaj je kao neka praznina u glavi kao kad bih bio robot sa kratkim spojem, kome da se obratim? Iz hitne kazu da idem u Ludnicu u Lazu, a ja osecam da je ovo zdravstveno, kako u Lazu ako znam sta govorim, jel su ljudi toliko glupi i retardirani?! Meni se trese desna ruka konstantno nekontrolisano, obe ruke i noge osecam svega 20% i glavobolju na temenu glave hronicnu kadgod mi se vrate senzacije u telu... ljudi pomagajte, nekako sam dogurao do ovde, ali dalje ne mogu sam, nece telo izdrzati, imam 41kg a drzava ni niko nista ne preduzima cak ni krv da mi izvade...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!
PostPoslato: Pet Jul 05, 2019 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2019 11:03 am
Postovi: 3
Ako mozete obrisite ovo, skidam se sa bensedina pa ponekad pobrljavim jer pio sam ga dve godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!
PostPoslato: Pet Jul 05, 2019 12:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чиме се бавиш, од чега живиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!
PostPoslato: Pet Jul 05, 2019 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2019 11:03 am
Postovi: 3
Ma druze cime da se bavim sa anksioznoscu... evo polako dolazim sebi iz dana u dan, tablete su me unistile... ovo dok sam pisao bas sam bio van sebe, jos dolazim sebi ali dobro je dok ima napretka... nek obrisu administratori ovu temu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!
PostPoslato: Pet Jul 05, 2019 9:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро је што ти је боље. Само напред!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: