Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Pozdrav! Izgleda da imam hipertrofiran oziljak, iako sam mislio da je rijec o keloidu kao sto sam naveo u ovoj temi

dermatologija/sta-oziljcima-t5580-15.html

izgleda otprilike ovako:
Slika

Pretpostavljam da se hipertrofija razvila zbog opterecenja, tj. jer sam dizao u teretani odredjene tezine nedugo nakon uklanjanja mladeza. Da li mislite da je to razlog, i da li treba da se plasim da se ovaj oziljak ne pretvori u keloidni ako nastavim sa opterecivanjem ruke i da li uopste da nastavim sa treninzima.

Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sub Feb 20, 2010 6:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:38 pm
Postovi: 14
Da li laseri mogu da razbiju keloid?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Ova slika koju sam postova je prije/poslije lasera, tako da je odgovor da:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:28 pm
Postovi: 4
Ukoliko koristite CICA CARE silikonske flastere evo dva saveta:
Prvi je da flaster kao i mesto na kome je keloid operete MERIMINIM decijim sapunom (izvinjavam se na reklami) posto recimo ako operete DOVE sapunom (izvinjavam se na ANTI reklami) flaster ce se odlepljivati jer kao da ostane neki tanak sloj sapuna koji ne moze da se opre... doduse tim sapunom koza ce biti glatkija... ali to vam ne radi posao tako da...
Drugi je da flaster (kada god ga ne koristite) vracate na podlugu na kojoj je originalno i bio ili barem zalepite na nesto, ja posto nisam imao podlogu preklopio bih ga i tako "samozalepio"... trajace vam duze... lepice se bolje.

E sad, poceo sam da koristim neku novu kremu koja je za rezultat imala da su se keloidi nekako smeksali i postali elasticniji. Krema je ringelblumensalbe regina i uopste nije skupa i ima da se kupi cini mi se cak i u maxiju. Evo linka da vidite kako izgleda pakovanje... http://www.hygi.de/regina_ringelblumens ... 10441.html
E sad krema bi trebalo da je oko 300 dindzi. Da li bi neko da proba pa da uporedimo misljenje? Efekat se postize vrlo brzo, meni je evo posle 3 dana primetna razlika u elasticnosti koze... Ako neko proba bilo bi lepo da javi kakve rezutate je dobio

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 19, 2013 10:54 pm
Postovi: 1
pa, evo i mene :) već duže vreme istražujem na netu i raznim knjigama o bolestima i zdravlju, naravno većina ovde je u pravu što se tiče operacije keloidnog ožiljka-NIKAKO! biće ok nekih mesec dana i onda će početi opet da raste i da se širi oko ožiljka, tako da možete da napravite veći haos nego što već jeste, govorim iz iskustva. Doktori kao doktori, jedan kaže jedno, drugi nešto sasvim drugo i tako sve u krug... Za keloid (moraću da vas razočaram, ali na žalost tako je) ne postoji lek koji će ga u potpunosti izlečiti i uništiti. Injekicije koje se primaju samo sprečavaju rast i širenje keloida, ali ga ne leče. Od injekcija keloid mekša i uz pomoc CICA-CARE (ili nekih drugih, ali cica-care su mi sasvim ok) flastera se sravnava sa kožom. Naravno flastere morate redovno prati, ne bilo kojim sapunom, najbolji su dečiji sapuni sa najmanje masnoće, koji nece ostavljati sloj na falsteru, zbog čega kasnije više neće da se lepi.
p.s- budimo srećni i sa ovim keloidima, jer kakve sve bolesti postoje koje su čak i smrtonosne za razliku od keloida (mene to jedino teši), mi smo pravi srećkovići... ;) pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 4:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:28 pm
Postovi: 4
Zna li neko, da li osoba koja ima keloid moze preneti ovu boljku genetski na svoje dete?
pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 9:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Moze se govoriti o sklonosti prema stvaranju keloidnih oziljaka ali pravilnost u nasledjivanju istih jos uvek nije dokazana. Uglavnom, ako se Vase dete eventualno priprema za neku hirusku intervenciju o tome treba obavestiti lekara ili se cak konsultovati sa plasticnim hirurgom i odmah pristupiti brizljivoj nezi oziljka i aplikaciji odredjenih preparata da bi se mogucnost nastanka keloida svela na minimum a da bi oziljak bio sto boljeg izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Čet Jul 04, 2019 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2019 8:05 am
Postovi: 6
Krema za ožiljke - https://aliexpress.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pon Jul 15, 2019 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2018 5:54 pm
Postovi: 104
Najbitnije je obratiti se specijalisti plasticn, rekonstruktivne i estetske hirurgije radi pravovremenog i ispravnog tretmana i lecenja hipertroficnih i keloidnih oziljaka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: