Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hronicni gastritis
PostPoslato: Pon Apr 04, 2011 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 5:23 pm
Postovi: 2
Poštovani,
Unazad nekoliko meseci imao sam često podrigivanje nakon jela uz bol i gorušicu. Tegobe nisu vezane za odredjene namirnice. Nemam mucninu, povracanje niti nadimanje a apetit mi je ocuvan. Zbog tih tegoba posetio sam gastroenterologa koji mi je uradio gastroskopiju. Nakon toga data mi je terapija u trajanju od 12 nedelja, sledeca:
Nexium 20mg 2x1 pre jela uz Gastroperidon 2x1 pre jela tokom 4 nedelje,
Nexium 20 mg 1x1 ujutro pre jela uz Gastroperidon tabl 2x1 pre jela još 4 nedelje pa
Gastroperidon tabl 2x1 pre jela 4 nedelje.
Ova terapija je značajno smanjila tegobe, posle dorucka i rucka su uglavnom i nestale, uvece sam podrigivao ali dosta manje nego pre terapije. Problem je nastao kada sam prestao uzimati Nexium, posle 8. nedelje! Vec posle par dana pocele su se postepeno vracati tegobe! To me jako muci! Molio bih nekog za savet sta dalje da radim! Helico test je negativan. Prilazem nalaz i misljenje gastroenterologa koji je radio EGDS:

"Jednjak očuvanog lumena i peristaltike, sivkaste sluznice koja je hiperemična iznad EK spoja bez defekata uz Z liniju narušenog kontinuiteta i jednu plažu metapl. sluznice promera 3 mm.
EK spoj sa malom aksijalnom HIHe.
Želudac bez sadržaja Fundus i corpus simetričnih nabora i sluznice bez defekata i promena.
Distalni corpus i antrum sitno granulirane hiperemične sluznice po difuznom tipu bez defekata.
Pilorus b.o.
Uzeta biopsija anatruma - ureaza helico test
Dg NERB HIHe axialis
Gastroduodenitis"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni gastritis
PostPoslato: Ned Jun 30, 2019 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 13, 2019 7:36 pm
Postovi: 1
nonebre je napisao:
Poštovani,
Unazad nekoliko meseci imao sam često podrigivanje nakon jela uz bol i gorušicu. Tegobe nisu vezane za odredjene namirnice. Nemam mucninu, povracanje niti nadimanje a apetit mi je ocuvan. Zbog tih tegoba posetio sam gastroenterologa koji mi je uradio gastroskopiju. Nakon toga data mi je terapija u trajanju od 12 nedelja, sledeca:
Nexium 20mg 2x1 pre jela uz Gastroperidon 2x1 pre jela tokom 4 nedelje,
Nexium 20 mg 1x1 ujutro pre jela uz Gastroperidon tabl 2x1 pre jela još 4 nedelje pa
Gastroperidon tabl 2x1 pre jela 4 nedelje.
Ova terapija je značajno smanjila tegobe, posle dorucka i rucka su uglavnom i nestale, uvece sam podrigivao ali dosta manje nego pre terapije. Problem je nastao kada sam prestao uzimati Nexium, posle 8. nedelje! Vec posle par dana pocele su se postepeno vracati tegobe! To me jako muci! Molio bih nekog za savet sta dalje da radim! Helico test je negativan. Prilazem nalaz i misljenje gastroenterologa koji je radio EGDS:

"Jednjak očuvanog lumena i peristaltike, sivkaste sluznice koja je hiperemična iznad EK spoja bez defekata uz Z liniju narušenog kontinuiteta i jednu plažu metapl. sluznice promera 3 mm.
EK spoj sa malom aksijalnom HIHe.
Želudac bez sadržaja Fundus i corpus simetričnih nabora i sluznice bez defekata i promena.
Distalni corpus i antrum sitno granulirane hiperemične sluznice po difuznom tipu bez defekata.
Pilorus b.o.
Uzeta biopsija anatruma - ureaza helico test
Dg NERB HIHe axialis
Gastroduodenitis"


Pozdrav Nonebre,
te tegobe imam i ja od zeludacne kile. Ni meni nexium ni gastrperidon nisu pomogli. Kljukala se lekovima za dzabe. Kila je fizicki problem. Neko nema nikakce tegobe od kile ili ima male, ali zato ima i ljudi loji imaju ogromne probleme od kile nezavisno od njene velicine.

Da li si resio ovaj problem? I kako?

Da li si radio neke vezbe ili isao na namestanje zeluca?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: