Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Čet Jun 20, 2019 9:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 7:48 pm
Postovi: 12
Molim da neko odgovori.
Sasvim mi je jasno da imam hronicni pankreatitis, jer to bi i budala do sada skontala a ne ljekar s obzirom na patnje i nalaze krvi i urina.
Moje pitanje, koliko vremena treba jednom CT, UZV, MR i EUS da otkrije promene na pankreasu i organima dr?
Jer ja sam po pitanju svega pobrojanog zdrav i to jako zdrav.
Hajde ovako, kolonoskopija colitis, gaatroskopija blagi gastritis, enterografija bo i sve gore pobrojano.
A kod mene visok bilirubin i amilaze u mokraci i masti u stolici?
Kakve su to uopste imidzin pretrage kad niko nista ne vidi? Ko to radi i kakvi su to aparati?
Imam IGG i ANA poviseno a igg4 nizak, glukoza ne valja il je preniska il tesko pada debljam se a ne jedem nista visoka inzulinemija...sve to a zuc cista i MRCP cist?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Čet Jun 20, 2019 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Слепи код очију, о томе се ради.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Čet Jun 20, 2019 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 7:48 pm
Postovi: 12
Nisam usamljen slucaj, to je ono.
Odgovaraonsi ti ma forumu coveku nick mame "Shone 80" i ne mogu da ga nadjem vise. 2016 godina. Ista prica, dali mu Creon a nista ne vide.
Sve je isto, ja sam spoetista godinama, " stakleno zvono" sa hranom. Ali, je***a, ne mogu da nadju uzrok. Mada sam ga ja nanjusio, jer mi je ANA povisena i Igg. To govori u prilog autoimunom procesu, ili virusnoj infekciji. Samo mi nije jasno ako je virus, ne moze dvw godine trajati.
Ali ja ne mogu na tu temu sa ljekarom, ipak je "om zavrsio fakultete", ko zna kako i na koji macin.
Nije mi jasno da ne mogu diskutovati o svom zdravlju na ravne casti s dr koji o meni odlucuje tako olako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Čet Jun 20, 2019 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 7:48 pm
Postovi: 12
Nedi2 je napisao:
Nisam usamljen slucaj.
Odgovarao si ti na forumu coveku nick mame "Shone 80" i ne mogu da ga nadjem vise. 2016 godina. Ista prica, dali mu Creon a nista ne vide.
Sve je isto, ja sam sportista godinama, " stakleno zvono" sa hranom. Ali, sta ces, ne mogu da nadju uzrok. Mada sam ga ja nanjusio, jer mi je ANA povisena i Igg. To govori u prilog autoimunom procesu, ili virusnoj infekciji. Samo mi nije jasno ako je virus, ne moze dve godine trajati.
Ali ja ne mogu na tu temu sa ljekarom, ipak je "on zavrsio fakultete", ko zna kako i na koji nacin.
Nije mi jasno da ne mogu diskutovati o svom zdravlju na ravne casti s dr koji o meni odlucuje tako olako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Čet Jun 20, 2019 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Покушај да га пронађеш тако што ћеш му послати приватну поруку преко форума.

Са лекарима не можемо да разговарамо јер су они виша раса. Ваљда мисле да нико други не може да прочита књиге које су они читали.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Čet Jun 20, 2019 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 7:48 pm
Postovi: 12
Pokusao.
Nema coveka nit se javlja. Dragi Shone80, ako ovo gdje citas i ako si ziv, javi se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Pet Jun 21, 2019 10:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Штета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Pet Nov 01, 2019 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 7:48 pm
Postovi: 12
Aco aco, ako znas ko je administrator da mi da mail podatke od ovih na forumu - shone 80
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Pet Nov 01, 2019 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 01, 2019 11:56 am
Postovi: 3
Nisam lekar, ali imam majku koja ima autoimunu bolest (Reumatoidni artritis), pa znam dosta o ovome. Zapravo ... verovatno znam jako malo, ali znam mnogo više od prosečnog pacijenta.

Moja majka punih 10 godina ima RA, od kojih 8 godina ima dijagnozu. Prve dve godine su je šetali po lekarima i pitali se šta joj je, dok nije platila pregled i otišla na VMA. Onda su je pozvali da legne kod njih na dve nedelje na ispitivanja i tada je dijagnostikovano (dobila je uput sa overom komisije, nismo morali da platimo sve to). Tokom tog ispitivanja su joj bar 10 puta uzeli krv i ispitivali na sve živo, snimana magnetnom rezonancom, sintigrafijom, ultrazvuk stomaka, zgolobova ... sve živo. A na stotine lab analiza krvi, urina i stolice.

ANA antitela koja ti imaš, su specifična za reumatoidni artritis i lupus. Kada se postavlja dijgnoza seropozitivnog reumatoidnog artritisa, ili je ANA povišena ili ANTI CCP (ANCA). Mojoj majci je bilo povišeno ovo drugo. Ima slučajeva da ljudi imaju i jedno i drugo povišeno.

Ne bi bilo loše da odradiš Reuma faktor, ANCA i ASTO (da bi mogla da se isključi reumatska groznica kao dijagnoza).

U originalnom postu nisi naveo kakav kolitis imaš. Ulcerozni kolitis? Kron? Nespecifični kolitis?

Amilaze u urinu definitivno ukazuju na pankreatitis, a s obzirom da imaš i kolitis koji je često autoimunog porekla, sve mi miriše na lupus, nažalost.

To što ti nisu dali terapiju je normalno. I mojoj majci tokom ispitivanja nisu davali ništa osim lekova protiv bolova jer lekovi modifikuju tok bolesti i utiču na dijagnostiku. Ali je sramno da dijagnostika traje dve godine, pankreatitis nije uopšte naivan.

Ja bih sa svim papirima otišla kod svog izabranog lekara i tražila hitan uputu za imunologa. Svaki zdravestveni centar ima bar jednog imunologa (makar pri infektologiji).

Moja prijateljica ima lupus već 10 godina, u startu je bilo strašno zaista .. ali sada je lekovima drže pod kontrolom, odlično se oseća. Nadam se da ćeš uskoro dobiti dijagnozu i lekove koji će pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Pet Nov 01, 2019 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 01, 2019 11:56 am
Postovi: 3
ASTO i ne mora pošto ovo traje 2 godine ... nije reumatska groznica sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Pet Nov 01, 2019 4:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам ко је администратор али имаш контакт негде на почетној страни па покушај тако.

Nedi2 je napisao:
Aco aco, ako znas ko je administrator da mi da mail podatke od ovih na forumu - shone 80
Hvala

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pankreatitis hronicni
PostPoslato: Sub Nov 02, 2019 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 7:48 pm
Postovi: 12
Matela je napisao:
ASTO i ne mora pošto ovo traje 2 godine ... nije reumatska groznica sigurno.

Lupus ne verujem. Izasuo bih se ispod ociju valjda. A sada je ANA pala na 0
9 dok su c3 i c4 uvek negativni. Kolitis je nespecificni i vode ga pod ibs jucerasnji kalprotektin je 0.4 bez lekova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: