Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Posledice dijabetesa ili anksioznosti
PostPoslato: Ned Maj 05, 2019 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Pozdrav, imam 19 godina i vec skoro 9 godina imam dijabetes tip 1. Od pre 2 meseca kada sam prelezao laksu virozu poceli su da mi se javljaju neki za mene do sad neuobicajeni simptomi. Naime, nedelju dana pre nego sto sam dobio temperaturu desilo mi se da sam uvece osecao drhtavicu, vrtoglavicu (bez povisene temperature) i sa prisutnom mucninom pri cemu mi ie bio blago povisen krvni pritisak 150/90 sa povisenim otkucajima oko 100. Ujutro kada sam se probudio isto mi se desilo i tada sam otisao odma u ambulantu gde me je lekar opste prakse prosledio kod interniste koji je nakon detaljnog pregleda sa ultrazvukom i kasnije nalazom krvne slike ustanovio da je sve uredu. Nedelju dana nakon toga isao sam na redovnu kontrolu kod endokrinologa i HbA1c je bio 7.4, lekar je bio zadovoljan jer je sve ispod 7.5 zadovoljavajuce i rekao je da ne brinem sto je visi nego inace s obzirom na simptome koje sam imao neposredno pre vadjenja krvi da je to sve okej. Par dana nakon toga sam dobio temperaturu sa upalom grla i to sam prelezao posle 5 dana. Nakon sto sam prelezao tu virozu nastavio sam normalno da funkcionisem, ali mi se nedelju dana nakon viroze desavalo da konstantno osecam puls u celom telu grudima, stomku i glavi i tada sam poceo stalno da merim pritisak koji je sve vreme bio normalan, ali je puls uvek prelazio preko 100. Ponovo sam otisao kod interniste koji me je ponovo detaljno pregledao sa ultra zvukom i ekg nalazom i pored kompletne krvne slike uradio jos neke dodatne analize nekih enzima jetre i srca koliko sam shvatio koji ukoliko su poviseni ukazuju na pocetne komplikacije dijabetesa i tada su svi ti nalazi bili uredu nakon cega je i meni bilo lakse. Par dana posle puls mi je i dalje bio blago povisen, nakon cega se vratio u normalu. Medjutim i posle toga, pa sve do danas kod mene su se sporadicno javljali razliciti simpotomi, prvo gubitak apetita i osecaj blage mucnine nakon jela, nakon sto me je to proslo poceo sam da osecam kratkotrajne blage bolove u grudima i ramenim sto je pocelo dodatno da me uznemirava i stvara osecaj pritiska i nelagode u grudima koji je znao da traje dugo skoro u toku celog dana, i uvek u stanju mirovanja. Nakon toga sam privatno odradio pregled kod kardiologa sa ultrazvukom srca gde sam mu ispricao sve tegobe koje sam osecao, ultrazvuk srca je bio uredu, predlozen mi je presolol 2x25mg dnevno za otkucaje koji sam pio par dana i prestao jer su mi otkucaji pali ispod 50 i pri kretanju sam imao osecaj naglog pada pritiska i vrtoglavicu. Kardiolog nije rekao da sumnja na neke komplikacije koje nije mogao da ustanovi preko ultrazvuka kao sto su angina pektoris, sto je meni prvo palo na pamet s obzirom na simptome koje sam imao, ali je predlozio da se urade hormoni stitne zlezde, test opterecenja i holter ekg. E sada posto znam da je to praksa u privatnim ordinacijama da se predlazu dodatne analize, jer moraju i oni od neceg da zarade, posto sam na kraju krajeva prosle godine bio na preventivnom pregledu kod kardiologa (privatnog) gde je sve bilo uredu, ali su mi tek tako uvalili holter koji sam nosio i ciji je nalaz takodje bio uredu, zanima me misljenje ljudi sa foruma ili nekog strucnog da li je stvarno neophodno raditi dalje analize s obzirom da sam ja u medjuvremenu bio i kod psihologa koji je ustanovio da kod mene postoji neki oblik anksioznog poremecaja obzirom da sam u poslednjih pola godine pod stresom i pritiskom kako zbog zdravlja tako i zbog prijemnog ispita na medicinskom fakultetu za koji se spremam od septembra. Ja se trenutno osecam okej, pritisak psiholoski postoji zbog tog prijemnog, osecam ponekad te neke kratkotrajne bolove u grudima i blagi pritisak koji potraje po nekoliko sati i prodje. Dakle, konacno zanima me misljenje ljudi da li je moguce da su svu ovi simpotomi posledica anksioznosti ili nekih problema fizicke prirode, posto sam ja po simptomima koje imam odmah pomislio na anginu pektoris jer su anksiozni i anginozni slicni po prirodi, i da li sam mlad za anginu sa 19 godina i dobro regulisanim dijabetesom kojeg imam vec skoro 9 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posledice dijabetesa ili anksioznosti
PostPoslato: Ned Maj 05, 2019 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта пијеш од течности и коју количину у току дана?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posledice dijabetesa ili anksioznosti
PostPoslato: Ned Maj 05, 2019 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Pa u poslednjih par meseci skoro svako vece pijem cajeve kamilicu, glog, kantarion jer imaju opustajuce dejstvo, vodu pijem u bas malim kolicinama, sto znam da je lose, alkohol uopste ne, sokove retko zbog dijabetesa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posledice dijabetesa ili anksioznosti
PostPoslato: Ned Maj 05, 2019 4:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Срце убрзано ради код дехидратације. Дакле повећај унос чисте воде.

Глог је веома незгодна биљка. Ако се претера може да направи озбиљне проблеме са срцем. Избаци га из употребе па види шта ће се дешавати. Ко ти је уопште рекао да глог опушта?!?!

Ако хоћеш да се опустиш узми тинктуру валеријане коју прави институт Јосиф Панчић.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: