Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Promene na jeziku
PostPoslato: Sub Apr 27, 2019 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:51 pm
Postovi: 19
Od početka 2019. godine muku mučim sa ustima. Na početku godine mi se javilo crvenilo i bol u grlu i ždrelu, bio 10 puta kod 3 ORL doktora, koristio sam sve i svašta, od antibiotika do čajeva, bol je prošao, crvenilo i danas dan je tu, nekad manje nekad više. Imao sam bol u vratu i 2 natečena limfna čvora, koja su se sada povukla. Bol u uvu povremeno. Imam jako često od počekta godine afte. Pre mesec dana mi se pojavila jedna na jeziku, evo sada druga. Kada gutam imam bol u jeziku, bol u uvetu i bol u žlezdi ispod levog uveta koja kao da je malo natekla. Taj bol traje 2-3 sekunde i prestane. Iznad ove afte što mi je iskočila na jeziku, kao da se dešava neka promena, nisam ni ja siguran šta je to. Da li je neka infekcija, šta već. Takođe na grudima postoje 2 mesta koja me malko bole, mislim da su to limfni čvorovi. Praznici su, niko ne radi, a ja sam očajan jer ovo stanje ne prolazi već čitava 4 meseca. Sva 3 ORL doktora koja sam posetio su rekli da je sve ok. Nisam siguran više šta da radim, u čemu je problem sa mojim ustima. Takođe se jako brinem jer mi je baka pre 2 godine preminula od karcinoma usne duplje.

>>>>>>>>>>>>>>>Slika jezika 1<<<<<<<<<<<<<<<
>>>>>>>>>>>>>>>Slika jezika 2<<<<<<<<<<<<<<<

Kog ORL/stomatologa posetiti, kako podići nivo higijene usta na još veći nivo, šta raditi za imunitet, koje analize i preglede zahtevati da mi se uradi?Hoću da budem siguran, a ne da živim u problemu i strahu šta bi moglo biti i da li je ono najgore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promene na jeziku
PostPoslato: Ned Apr 28, 2019 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може свашта да буде али су мале шансе. Веровано је само у питању јака гљивична инфекција која се проширила.

Узми "Ц" соду бикарбону од пола кила, па свакоднавно прави јаке водене растворе и испирај уста и грло а можеш и нос. Мислим да је довољна пуна мала кашика соде на два деци млаке воде. Добро размути, узми гутњај и мућкај и гргући бар минут и наравно пљуни. И тако бар десетак пута дневно. После гргутања немој ништа да једеш ни пијеш бар пет минута.

То би требало да поправи ситуацију у устима већ за неколико дана. Ако су проблеми са жлездама последица те инфекције онда ће ти за решавање целокупног стања бити потребно бар месец-два.

Реци ми још да ли ти је бака имала обичај да нешто дуготрајно држи у устима као што су жваке, дуван и слично?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promene na jeziku
PostPoslato: Pon Apr 29, 2019 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:51 pm
Postovi: 19
Baka je koristila cigare i alkohol, nivo higijene usta joj nije bio baš najbolji, verovatno joj je to bio razlog, ali ne znam da li postoji i genetska predispozicija za takve stvari.

Takođe sam zaboravio i da napomenem da u istom trenutku kada mi se pojavila ova afta u ustima, pojavio mi se na donjoj strani jezika mali plik koji je nestao u roku od 1.5 dana. Nisam ga dirao. Bio je većinom providan a pre nego što će nestati je bio beo.

Mene ovo muči od početka godine, krajnici su se uvećali, jedan od ORL doktora je rekao da su u lošem stanju ali ništa nije predložio za njih da se radi. Higijena usta mi je na zavidnom nivou, pranje zuba posle svakog obroka, povremeno korištenje pantenol tableta, kao i tantum verde rastvor za grgutanje za smirivanje upale kad grlo počne da boli.

Ovo što si rekao za gljivičnu infekciju, to može biti, pošto su mi se na spoljašnjim strana šaka javile bele naslage, prvo sam mislio da su ruke popucale od hladnoće a pošto ne prolazi već dugo vremena, skontao sam da su gljivice, oprao sam par puta ruke mycoseb šamponom i mazao mycofin kremom, evo skoro prošlo. Ali, radio sam bris grla, jezika i ždrela više puta, nikakve gljivice nisu nađene.

Hvala za savet, odmah počinjem sa ispiranjem usta, a ORL-a zovem već danas ili sutra, valjda će me poslati na neko pošteno testiranje (biopsija, krv) i preglede, da se konačno utvrdi razlog i krene sa rešavanjem istog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promene na jeziku
PostPoslato: Pon Apr 29, 2019 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да се зезаш са биопсијом. То се ради само када се заиста МОРА. Сада не петљај.

Већ за неколико дана ћеш знати да ли имаш ефекта од соде бикарбоне. Иначе афте су сигуран знак гљивичне инфекције без обзира на њихове слепачки узете брисеве.

И још нешто, рак нема везе са генима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: