Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Česte stolice normalne konzistencije
PostPoslato: Pon Apr 15, 2019 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 15, 2019 2:10 pm
Postovi: 2
Ukratko ću opisati moj problem.
Iako već godinama imam problema sa nervoznim crevima, u smislu da sam zbog treme i nervoze trčkala na wc, sve se intenziviralo prošle godine. Do tada je bilo podnošljivo i nije mi bitno narušavalo kvalitet života.
Prošle godine sam imala prilično stresan period zbog zdravstvenih razloga gde se na kraju ispostavilo da nije ništa strašno. U tom periodu sam u jednom navratu pila hemomicin zbog sinusa i u jeku polenske alergije neki antihistaminik (mislim da je cetirizin) i tada se sve aktiviralo. Počinju česte stolice 2-3 pa i više puta dnevno normalne ili retke konzistencije. Posle mikrobioloških labaratorijskih analiza gde mi je jedino pronađena helikobakterija, opet sam dobila turu antibiotika i nolpazu. Od tada imam skoro svaki dan 2-3-4 stolice, ali su normalne, jako retko tečne, često hitne, praćene grčevima u donjem stomaku. U tom periodu sam opet pila antibiotik zbog grla i dva puta sam imala stomačni virus. Nakon toga se odlučujem za kolonoskopiju gde je nalaz uredan i dobijam kao terapiju probiotik i rudakol. Stanje je i dalje nepromenjeno, tj. nemam utisak da se od ove terapije nešto poboljšalo. Inače, zbog svega ovoga sam postala jako nervozna i razdražljiva, jer se osećam kao da se vrtim u nekom krugu, a kvalitet života mi je bitno narušen, stalno moram da razmišljam da li će me strefiti da trčim na wc kada negde izađem.
Molim Vas za savet da li bi trebala da uradim još nešto od analiza i da li postoji neki lek koji bih eventualno mogla da probam?
Da napomenem, radila sam u februaru sistematski, sve je bilo aposlutno savršeno što se tiče krvne slike, uz stomaka, nemam gubljenja težine, imam hašimoto koji je kontrolisan, redovno uzimam terapije i idem na kontrole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Česte stolice normalne konzistencije
PostPoslato: Uto Apr 16, 2019 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је последица тога када се такозвана нервозна црева не решавају на време. Лекари на то не обраћају пажњу јер су им потребни болеснији пацијенти.

Који пробиотик пијеш и коју количину?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Česte stolice normalne konzistencije
PostPoslato: Uto Apr 16, 2019 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 15, 2019 2:10 pm
Postovi: 2
Duobiotik sam pila 4 nedelje od kolonoskopije po preporuci dr, pre neki dan sam ispila poslednji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Česte stolice normalne konzistencije
PostPoslato: Sre Apr 17, 2019 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Препоручио бих ти Мултилак и Натрол Ацидофилус. Било би корисно користити и ацидофилно млеко које прави Завод за млекарство из Земуна и домаћи кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: