Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: da li je to samo spondiloza?
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 11:27 am
Postovi: 4
vec godinu i nesto dana imam bolove u vratu i glavobolje. posle ko zna koliko raznih snimanja i pregleda sam u privatnoj ordinaciji tek dobila dijagnozu- spondiloza i cervikobrahijalni sindrom, koju fizijatar u domu zdravlja nije zeleo da prizna. jedino sto su mi napisali je da imam fibriomialgiju. u medjuvremenu mi se sve kosti na telu pocele kriviti. nesvestice su pocele pre 3-4 meseca i bile vrlo retke, ali je utisak da ce se glava raspasti od pritiska stalan. medjutim, poslednje vreme mi se svakodnevno javljaju vrtoglavice, glava uopste nije bistra, kao da izgubim svest a stojim na nogama, i to traje po pola dana, ometa me u poslu, javlja ju se nesanice i strah, jer mi se na mestima gde zaboli glava javljaju bolne cvoruge i pritisak na celu, nosu vilici i osecaj da su se i kosti lica promenile. da li sve to moze biti uzrokovano samo spondilozom? i sta da radim? kome da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: spondiloza ili nesto drugo
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 10:51 pm
Postovi: 8
Vidim da imas iste simptome kao i ja.Meni se svaki dan vrti u glavi i hodam kao da sam pijana. :( REG,EEG,centar za ravnotezu...sve u redu!Nemogu ni normalno da sedim .Nekad mi se u krevetu vrti.Idem kod psihijatra i pijem rivotril 2x1 i anafranil 2x1,i nista ne prestaje.Dobila sam strah zbog toga i nigde ne idem.Sva sam slomljena i iscrpljena.Imam 27 godina ,a ovo je pocelo pre 3godine.Dodje mi da poludim.Glava mi je teska...Pogledaj forum na www.vidi.co.yu(vrtoglavica i nervoza).Dobila sam tamo savet od jednog korisnika za prirodni lek rhodiolin.Treba da ga uzmem pa da vidim kako ce da reaguje.(NADAM SE DOBRO).Nadam se i da cu se izleciti i uzivati u zivotu!Puno pozdrava i budi optimista kao i ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: spondiloza ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
ris je napisao:
Vidim da imas iste simptome kao i ja.Meni se svaki dan vrti u glavi i hodam kao da sam pijana. :( REG,EEG,centar za ravnotezu...sve u redu!Nemogu ni normalno da sedim .Nekad mi se u krevetu vrti.Idem kod psihijatra i pijem rivotril 2x1 i anafranil 2x1,i nista ne prestaje.Dobila sam strah zbog toga i nigde ne idem.Sva sam slomljena i iscrpljena.Imam 27 godina ,a ovo je pocelo pre 3godine.Dodje mi da poludim.Glava mi je teska...Pogledaj forum na www.vidi.co.yu(vrtoglavica i nervoza).Dobila sam tamo savet od jednog korisnika za prirodni lek rhodiolin.Treba da ga uzmem pa da vidim kako ce da reaguje.(NADAM SE DOBRO).Nadam se i da cu se izleciti i uzivati u zivotu!Puno pozdrava i budi optimista kao i ja.
i ja imam istu muku ko zna nek pomogne

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: spondiloza/ fibromialgija
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
hajdemo kao prvo da razjasnimo neke pojmove! spondiloza se vrlo jednostavno moze dijagnostikovati Rö snimkom. jasno i precizno, jedan rengenolog je u postavljanju te dijagnoze, ipak neprikosnoveni struchnjak. brahijalni sindrom je simtomatska dijagnoza, znaci, na osnovu subjektivnih simtoma je prvenstvena sumnja da bi se radilo o brahijalnom sindromu. neurolog je tu merodavan da utvrdi gde se nalazi pritisak na nerv. fibromialgija je jedna malo modifikovana, modernija dijagnoza koja se vrlo tesko precizno definise i dijagnosticira.
osnov tvoga javljanja i nisu te dijagnoze vec bolovi u glavi i vratu.
za neku precizniju pomoc bi trebalo da znam tacan broj godina starosti i precizno da mi objasnis cime se bavis, ne samo zanimanje vec i radno mesto, imas li jos nekih drugih zdravstvenih problema ili promena!?
( mozes i na priv, mail).
tako dugotrajna napetost vratnih misica ima u svakom slucaju uticaj na bol u glavi i vrtoglavice. "cvoruge" po glavi i osecaj da su kosti lobanje pomerene je potupno osnovan. misici vrata se zavrsavaju na potiljku lobanje i konstantnim naponom na pripojima sa glavom povlace kosti. sto dovodi do bola u glavi. na zalost mislim da je tretman na teritoriji scg/bgd praktichno neizvodljiv. koliko ja znam, za tretman te problematike niko na tim prostorima nije skolovan. potrazi nekoga ko se bavi osteopatijom/ cranio-sakralnom terapijom, stim sto treba da insistiras da ti bude dokazano da je skolovanje trajalo vise godina (barem tri) ! sve ostalo je sarlatanerija koja moze vise da naskodi nego da pomogne. za prvu pomoc: treba da se koriguje drzanje glave u odnosu na vrat i telo. dakle: glava treba da stoji iznad vrata, nemoj da savijas ka nazad vec samo vrati glavu u nazad, kao da zelis da napravis podvaljak. pri toj vezbi, moze da ti pomogne terapeut koji je imao dopunsko edukovanje u mc kenzie tehnici (kurs B), takodje trazi potvrdu da je kurs pohadjan!
ukoliko treba vise ili detaljnijih informacija i objasnjenja, javi!

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
POZDRAV posto vidim da si OK. recimi molim te dali okostavanje vratnog dela kicme moze da da jednu blagu opijenost,slicno vrtoglavici ali vrlo slaboj.Na snimku se vidi promena izmedju 5 i 6 prsljana a inace vrat mi pucketa kao kad lomis grancice[ kad ga okrecem levo desno] ta opijenost mi jako smeta.Isao sam kod fizijatra i bio 7 dana na tretmanu [masaze,elektro stimulacija...]bez nekog veceg uspeha dali da se naviknem da zivim sa tim ili da trazim resenje.

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala svima
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 11:27 am
Postovi: 4
hvala svim na odgovorima
posebno fizio/osteo, za pomeranje kostiju. bar da znam da to nije nenormalna pojava. niko ziv ne veruje da je to moguce, sve je kao kriv stres, a sad mi je jedini stres to sto mi se desava. gotovo da su me i doktori ubedili da treba da pijem lekove za smirenje.

tacna dijagnoza je:
spond. L-S kicme, L5-s1
spond. cerv. C4-c7, C7-Th1
cervikobrahijalni sindrom obostrano

to je ono sto je utvrdjeno, i sto je bez terapije jer sam imala nesrecu da naletim na fizijatra koji je sve drugo samo to ne
ono sto je mene brinulo je to pomeranje kostiju koje mi sada stvara nesnosan pritisak u glavi, trenutno najvise u nosu i ocima i nesposobnost da normalno funkcionisem. ne bih zelela da pocnem da pijem lekove za smirenje


imam 28 godina, uglavnom sedim tj. radim za racunarom

molim za bilo kakvu preporuku oko tretmana koji mogu da uradim kod nas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :-)
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
sto se tice vrtoglavice, pracenom raznim simtomima, je za najveci broj sluchaja odgovorna anatomija tog viskokg dela vratne kicme. krvni sudovi koji dovode krv u glavu, na zalost, bas na tom poslednjem prsljenu koji lezi ispod lobanje prave jednu krivinu i ako se glava ne drzi kao sto sam ranije opisao, dno potiljka odozgo pritiska taj anatomski suzeni kanal. uz to se ostali vratni misici napinju da bi to sprecili i time vrse pritisak na vratne krvne sudove i time dolazi do smenjene ishrane mozga. citava ta bioanatomska mehanika dovodi do tog opsteg alarma, glavoboljom i napetoscu misica, jer misici pokusavaju da konstantnim napinjanjem da vrate glavu ka unazad, iznad vrta. buduci su misici predvidjeni da vrse pokret a ne zastitne funkcije telo se pomaze tako sto salje razne materijale( za pravljenje naslaga, poput okostavanja) da bi se dovelo do njihove stabilizacije.
iskusnom terapeutu ne bi trebalo da predstavlja problem tretiranje takvog problema ukoliko razmotri sve ove cinjenice. mozda bi vredelo da se porazgovara sa terapeutima u blizini, i evebntulano poneti tekst nasega pisanja. ako treba jos sta da se razjasni, pitaj!

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 10:51 pm
Postovi: 8
molim vas pomozite i meni.da li je kod mene spondiloza ili nesto drugo.Opisala sam simptome u predhodnome.Isla sam na rehabilitaciju ali nista.Pomozite ovo je da covek poludi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 4:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
pokusaj i ti ovim putem
jer ako neuroloski nista nije ustanovljeno, i svim pregledima na temu ravnoteze, vredi krenuti putem koji sam gore opisao. osim toga, uzimanje lekova ima smisla samo ako deluju, razmisli o njihovom uzimanju.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 11:27 am
Postovi: 4
evo mene opet
mislim da sam nakupila vise stresa od lekara i cekaonica nego svog problema. sta mi sve jos nisu ispisali kao dijagnoze i na kraju... pa nije nista strasno. imam i ispravljenu lordozu vrata, tako mi rekose...

krenula sam na fizikalnu terapiju pa koliko pomogne. tokom nedelje idem kod jednog fizioterapeuta sa ovom prepiskom, prema preporuci osteo/fizio (jos jednom, hvala puno na savetima)

kupila sam kragnu za cervikobrahijalni sindrom, da malo odmorim vrat.
mislim da sama sebi mogu najvise da pomognem. masaze, vezbe i bistra glava... najbolje pomaze. od lekova pijem samo jedan, za bolju cirkulaciju, i vitamine, ostalo ne dolazi u obzir

ovo je ujedno i poruka za RIS
ako toliko godina pijes lekove znaci da tu nesto ne stima

koliko vidim svi koji ovde pisemo nemamo neuroloski problem, nemamo povrede glave i vrata. sakupili smo sve negativne efekte stresa i nezdravog zivota u svoju kicmu
dakle, promeni stav i sebe, kad prestanes da ocekujes cudo od lekara i lekova i okrenes se samoj sebi pola simptoma ce nestati. ta fizicka manifestacija nece vise biti tako veliki problem
kreni na plivanje, jogu...

i dalje osecam simptome kao i pre, nije sve nestalo iz cista mira
samo se ne prepustam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 05, 2005 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 11:27 am
Postovi: 4
kako napredujete sa potragom za nekim dobrim fizioterapeutom?
ja nadjoh ponekog al niko mi ne resava problem kostiju glave, a to postaje sve ociglednije, posebno u izrazu ociju i na vilici.

rekli su mi jos da mi se kicma uvrce oko svoje ose i da to vremenom moze da vodi ozbiljnijem oboljenju kostiju.

ima li neko sa slicnim problemom?
i dalje se ne dam lekovima, vezbe donekle pomazu, samo mi jos fali dobar lekar

molim za savet gde bi u Beogradu mogla da nadem terapeuta koji se bavi pomenutom osteopatijom/ cranio-sakralnom terapijom.

ili bar neko ko bi priblizno mogao da resi ovako nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 10, 2006 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 5:40 pm
Postovi: 1
Lokacija: Nis
ja sam imao problem prosle jeseni.Cela desna strana mi je trnila.Osecao sam zmarce na licu a ruka i noga su mi bile malaksale.Obisao sam lekare i dobio dijagnozu da mi nije nista.Na kraju sam posetio coveka u okolini Knjazevca koji mi je izmasirao vrat,rekao da imam spondilozu i poslao kuci.To je bilo oko nove godine.Par dana nakon toga sve mi se regulisalo i nisam imao problema do skoro.Ovih dana se spremam opet da obidjem tog coveka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2008 5:44 pm
Postovi: 1
Otisao sam u bolnicu sa simptomom vrtoglavice. Na neurologiji su obavljeni svi dijagnosticki pregledi koji su bili cisti sem doplera krvnih sudova vrata. Pio sam KADIOPIRIN i CAVINTON. Mali boljitak. Medjutim, possle izvesnog vremena vrtoglavica se pojacala do te mere da nemogu ni da sedim ni da lezim. U kulminaciji vrtoglavice popio sam jedan DIJAZEPAM i vrtoglavica je 90% iscezla. Sada pijem TETRAZEPAM i boljemije. Posle njega popicu i kutiju DIJAZEPAMA.
U razgovoru sa neuropsihijatrom mi je receno da cista spondiloza nece da izazove vrtoglavicu, ali u kombinaciji sa nervnim rastrjstvom je moguce.
Zamolio bih Galapagosa da mi da kontakt masera iz okoline Knjazevca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 4:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 4:29 am
Postovi: 1
Vidim da je tema od pre tri godine, ali mozda jos neko cita istu :)

Ista stvar je kod mene bila, vrtoglavica, strah, preznojavanje, bolovi u glavi...

Izlecenje je bilo 100% posle samo 2 sata, a dijagnoza, da ne poverujete, CISTA U SINUSU!, Pa vi vidite sta cete :)

Auh bilo je uzasno, ali od kad sam operisao sinus, preporodio sam se (1998) i nisam vise nijedanput osetio iste simptome...

Pozdrav, nadam se da ce ovo nekome pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da li je to samo spondiloza?
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
A kako si to otkrio--jesi li imao neke simptome koji su ukazivali na cistu u sinusu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: