Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 480 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Roakutan
PostPoslato: Pet Mar 29, 2019 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Pijem roakutan vec nekih mesec dana zbog akni i pokazali su se odlicni rezultati medjutim i posledice leka zato bih hteo da pitam kako da se nosim sa suvom kozom koja je preterana? Takodje i suve usne, oci manje vise. Koristim hidratantnu kremu koja pomaze trenutno (dok je koza ne upije). Postoji li neka krema bas za ovo ili ima neka caka za skidanje te suve koze? Punim 18 godina za 2 meseca. Stvarno mi znace bilo kakve preporuke. Hvala u napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pet Mar 29, 2019 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Роакутан ће ти упропастити јетру. Он има ефекат као када би због пролива зачепила анус. Потпуно бесмислен лек али веома уносан за фармацеутску индустрију.

Акне су последица проблема са јетром и/или веома лоше исхране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pet Mar 29, 2019 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Zapravo ne. Citao sam sve moguce o leku. Vadim krv svaku drugu nedelju i proveravam rezultate. Moje bubuljice su genetski predodredjene (otac ih imao, takodje njegov otac) gde su mi pocele pre 5 godina i spustale se sa cela na nos, obraze, oko usta. Acne vulgaris. Koristio sam razne kreme i probiotike? Nista mi nije pomoglo do leka, nemaju nikakve veze sa ishranom jer sam to proveravao sam, u zavisnosti sta pojedem da li ce mi izaci. Nikakve povezanosti sa tim nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pet Mar 29, 2019 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Inace pitanje nije bilo da li ce mi upropastiti jetru ili ne ili ko ih prepisuje danas i koliko, vec sta da koristim za suvu kozu lica tokom roakutana :) pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pet Mar 29, 2019 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Заправо да. Читао си фармацеутске студије а сигурно је да они неће говорити негативно о свом производу. Треба мало да обиђеш болнице па да видиш коме све треба пресађивање јетре и зашто млади добијају цирозу и канцер јетре.

Питао си шта си питао а ја сам одговорио најбоље што сам умео. Ако наиђе неко други, одговориће ти оно што сматра да ти је потребно.

Уосталом ако си тако добро проучио један веома специфичан назови лек, онда ти је много лакше да проучиш шта је добро за кожу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pet Mar 29, 2019 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Ti to iz iskustva? Ako jesi zao mi je sto si se nagledao takvih stvari. Obojica se iskreno nadamo da ja necu. Jesam procitao sve moguce sto se nalazi u vezi roakutana, takodje negativne posledice ali ko god da pise navodi da se susi koza a ne kojim kremama su je ublazavali itd. Lepo je to sto brines za mene i za moju jetru ali u mojoj porodici nikada niko nije imao problema sa jetrom, da ne navodim posle svih koriscenih lekova, tako da ne verujem da ce biti ni samnom. Nazalost ti mi nisi odgovorio sta sam pitao, sledeci put pokusaj bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Ned Mar 31, 2019 3:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост из искуства, срећом не на мојој кожи. На мојој кожи само делимично. Због тога знам да ти три нес кафе месечно могу направити проблем. Ако додаш још по неку жваку, вештачки сок, скроз си угасио. Да не спомињем осталу храну која се једе у великим количинама.

Што се тиче породице и гена то нема никакве везе. Да се болести тако лако преносе путем гена, одавно бисмо изумрли. Са друге стране, да су гени тако битни, онда не би било оволико болести јер је народ пре 100 година био неупоредиво здравији него данас. Оно што је било болести било их је због недостатка хигијене. Дакле ради се о спољашњим чиниоцима узрочника болести. Данас се медицина вади на гене јер нису пронашли ни један једини нови лек још од проналаска пеницилина. Мора неко да буде крив а то су гени и вируси.

Како могу да знам које креме ће ти помоћи?! Теби се због Роакутана кожа суши изнутра дакле морао би да пијеш много више чисте воде да би се хидрирао. Питање је и која вода би ти одговарала. За руке и лице користим Пантенол крему, крему "48", и шта већ нађем, али мени се кожа суши због честог прања руку - дакле спољашњи узрок.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Ned Mar 31, 2019 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Hvala, sto se tice vode picu je mnogo vise, vodu dobijam sa graca tako da se ne brinem dali je cista ili ne. Sokove ne pijem niti jedem slatkise jer dok sam trenirao plivanje slatkisi su mi izasli iz navike, sto se tice hrane izbegavam punomasno, mlecne proizvode


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам ни мислио да пијеш прљаву воду. Мислим да је данас бесмислено некоме рећи да пије чисту воду у буквалном смислу. Када се каже "чиста вода" мисли се на воду.

Када кажем да треба пити "воду" онда они кажу да једу супу, пију јогурт, сокове и то сматрају водом. Међутим то је течност а не вода. И онда се упетљаш у објашњавање као ја сада. Већина лекара говори о потребној количини конзумирања течности, али ту греше. Ради се о чистој води (негазирана, слабоминерална). Најмање три деци на десет кила телесне масе. Имаш о томе на мом сајту.

Млечни производи нису проблем осим ако су лошег квалитета или пуни антибиотика и хормона које твоја јетра не може да преради па ти изађе по кожи.

Слаткиши исто нису проблем ако су домаћи и прављени без фабричког смећа (боје, ароме, згушњивачи, прашак за пециво, биљне масти...). На пример какао је проблем али само када је лош - што је код нас најчешћи случај. Када је какао квалитетан - нема проблема.

Једи као што се јело пре 100 година и видећеш да нећеш имати проблема са кожом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Moj deda je sad u 7 deceniji zivota gde se i dan danas hrani zdravo, kako ti kazes bez vestackog smeca. On je u mojim godinama takodje imao problem sa bubuljicama samo sto u to vreme nije bilo lekova poput roakutana, takodje moj otac (njegov sin) pa sad ja. A sto se tice vode nisam ni ja mislio da je voda prljava vec cistija nego sto je imam kod kuce, slatkise slabo konzumiram bilo da su domaci ili kupovni, da pijem kafu, to da. Mozda dvaput nedeljno ako ne i triput? Dali i to da izbacim, inace to samo kad izadjem negde sa nekim van kuce. A ako mi je dozvoljena kafa koju i koliko smem da pijem na 7 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У принципу могуће је у малом броју случајева да велика количина хормона буде узрочник проблема са кожом, али то је опет индиректно. Опет је проблем у јетри која бива преоптерећена па вишак отпада иде преко коже. Твој деда у то време није имао нездраве хране али могао је да пије алкохол и пуши што је у то време нажалост било нормално за младиће. Можда генетски имате неки проблем са јетром па бурније реагујете на нешто што други не би осетили. Тим пре не би требао да користиш Роакутан.

Кафа? Па ево ти мог примера. Ако у седам дана попијем три нес кафе из аутомата појаве ми се нешто као опекотине по кожи лица и врата. То нестане за месец дана под условом да више ништа од хемије не окусим. Ако узмем још нешто у тих месец дана онда почну да ми се појављују нешто као бубуљице које личе на мале афте. Тада је већ црвени аларм.

Мени не смета Нескафа Стронг или Милд, па чак ни Класик ми не смета. Попијем их две слабе дневно. Међутим она Голд већ почиње да ми прави проблеме. Од Јакобс сам исто имао проблема. То кад ја правим све како треба. А оне из кесице не смем ни да пипнем, а по кафићима баш ретко пијем кафу. Ето то је само један детаљ.

Уопште није једноставна ситуација и да ме није снашло ово што преживљавам, не знам да ли бих веровао некоме ко ми каже да је храна у Србији 99% затрована на овај или онај начин. јбг. Лично сам стигао до 80% затроване хране, а на 99% је подигао мој пријатељ који се тиме много више бавио и оставио ми у аманет јер више није међу живима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Znaci espreso na mlekom ni pod razno? Za hranu sam svestan a deda nikada nije pusio, pasivni je pusac i dan danas a da pije alkohol toda, bar 2 casice rakije dnevno, pije alkohol ali ne u tim kolicinama. Na primer ja pijem alkohol retko kad, a bubuljice se pojavljuju u medjuvremenu, znaci da mi jw neki drugi uzrocnik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
A da i pijem te kafe sto si naveo tako da mi ne smeta ako treba da izbacim nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам проучавао састојке кафе а нисам ни пио еспресо тако да не знам да ти одговорим. Млеко само по себи није проблем осим ако је лошег квалитета. С обзиром на то да кафићи често рециклирају кафу обично добијаш отпатке.

Није битна количина алкохола већ реакција јетре на њу. Ако је јетра због нечега у лошем стању може јој сметати и једна чашица недељно.

Реакција јетре на токсине није моментална. Ако три дана за редом попијем по једну нес кафу из аутомата отприлике дан после ми изађу оне флеке што личе на опекотине. У неким ситуацијама је потребно два до три дана да се појави реакција.

Када комбинујеш више варијанти лоше хране тешко је установити шта је по среди и шта се дешава.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2019 11:53 pm
Postovi: 17
Na koji nacin recikliraju? Logicno da bi ustedeli ali kako recikliraju i sta


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 480 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: