Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:15 am
Postovi: 10
cao. moje ime je sanja. imala sam prelom humerusa prije 6 mjeseci koji je bezuspjesno lijecen gipsom. onda su me operisali i stavili mi plocicu, mada se i dalje javljalo pomjeranje. sad cekam operaciju na banjici kod dr tomica da mi stave ilizarov. mnogo me je strah da ponovo to bude neuspjesno.... jel imao neko slicna iskustva... unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 07, 2009 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
cao Sanja, ja imam gospodina ilizarova na levoj potkolenici od 30 oktobra, i dobro se slazemo. izvini meni je medicina slabija strana pa nisam shvatila gde ce ti staviti skalameriju. ako su ti je vec postavili nadam se da si dobro, i volela bih da znam kakva su tvoja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:15 am
Postovi: 10
cao, cao. ja imam iliju na desnoj nadlaktici. stavili su mi ga 10-og decembra na banjici. kontrola mi je isto kada i tebi, 21. fino se druzimo dok ne pocne da boli. vjezbanje i previjanje mi najteze padaju. ali moramo da guramo. kako si ti? pijes li kakve ljekove domace radinosti za kalcij??? mene majka kljuka sa cim stigne. katastrofa :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
o ta divna skalamerija. uglavnom sam dobro, ja nemam neke vezbe da radim, mislim nije mi doktor rekao nista narocito da radim osim da hodam sto vise,mene vise nervira neka nervoza u nozi sto imam i ne mogu dugo nocu da zaspim, sva se rasanim dok nadjem neki polozaj koji m odgovara nozi, ustvari kolenu jer mi ono pravi najveci problem, a kljukaju me svim i svacim.pijem kalcijum i magnezijum, neke vitaminske kapsule od zelenousne skoljke koje sadrze glukozamin i kondroin koji su valjda dobri za hrskavicu, jedem bademe,orahe,(ja nisam neki ljubitelj mlecnih proiyvoda,mislim mleko mogu samo u kafi :oops: ), i tako.....
šta su ti rekli koliko digo ce ti biti ta dosada na ruci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:15 am
Postovi: 10
meni su rekli min 3 mjeseca. meni je vjezbanje isto kao tebi setanje. moras da se pazis kontrakture koljena kako oni kazu, a to ti je da ti koljeno bude sto vise ispravljeno dok se odmaras. pokusaj jastuk sto vise da stavis pud butine. makar su tako spavale ove zene sa potkoljenim u mojoj sobi. kod kojeg si doktora? mene su operisali tomic i dakic.
dobar je brazilski oprah, iz tog razloga sto smijes da pojedes samo dva orascica dnevno :P :P
bas fino sto mozemo da dijelimo utiske :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
ma ja imam problem sa tim kolenom jos od pre par godia od udesa, i mirivanje nikako ne prija, a dodatsu dodatno ga je sredili drzanje gipsa proletos 9 nedelja, da ne zivim na moru ne znam sto bi,ovako sam ga bar mako popravila plivanjem, e onda na scenu nastupa ilizarov i opet nema pune pokretljivpsti kolena i boli. al sta da se radi,bitno da ispravljaju ono sto zu zabrljali prvi put. mmeni su rekli nizmedju tri/cetiri meseca da cu ga nositi pa posle gips 3 nedelje. pa da onda vidimo sta su veliki magovi klinickog centra u podgorici napravili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 12:15 am
Postovi: 10
kad te molim reci mi koji te je dr u pg operisao? ja sam pobjegla glavom bez obzira za bg kad su mi predlozili novu op. ako imas msn, pisi mi. da ti kazem sta sam sve naucila o spoljnim fiksatorima :D
ilija je najbolji svakako :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
ha,ha pa nisu svi ortopedi u KKCG, tako grozni,poslacu ti na pp ko me je sredio :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Pon Mar 18, 2019 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2019 12:40 pm
Postovi: 1
Cao svima, ja sam imala otvoren prelom potkolenica obe kosti sam polomila. 26.10.2017 mi je u Klinickom centru kragujevac ugradjen intramodularni klin u nogu operaciju je izvrsio ortoped Srdjan Vlajovic koji me je i primio kada se desila povreda i koji je moj ortoped u Kragujevcu. Posle mesec dana vratila sam se u bolnicu zbog ne zarastanje rane. Rana je zarasla uz antibiotike i sve je bilo okej do 24.04.2018. pojavio je otok i jaki bolovi. Usmerena sam na ortopedsku bolnicu Banjica gde me je primio doktor Branko Stefanovic. Na RTG snimku se videlo zalamanje zavrtnja (srafa) u predelu iznad zgloba i da kosti ne zarastaju uopste. Vracena sam na Ortopediju u Kragujevcu 24.08.2018. gde mi je 28.08.2018 izvadjen taj sraf, ali moj doktor Srdjan nije imao vremena pa me je operisao doktor Zan Friscic. 12.09.2018. sam bila na kontroli na Banjici gde se videlo zarastanje kosti ali jako usporeno i jako bledo zarasta gde je dr. Branko reko ako dodje do secernizacije (curenja ili nezarastanja rane ili nezarastanja kostiju) da se vadi intramodularni klin i da se stavlja ilizarov. Sve je bilo uredu do 12.02.2019 kada mi se pojavila ogromna fistula koju je seko doktor Nikola Prodanovic u Kragujevcu (bez ikakve anestezije) svi brisevi su bili sterilni a na RTG snimku se vidi da ne zarasta kost . Doktor Srdjan je odlucio da se sve vadi i stavlja ilizarov. Operacija ce biti u Beogradu. Ja sam sad u strahu kako cu da funkcionisem sa tim, kakav je oporavak koliko se dugo nosi, kako se spava s tim, kako se vrse previjanje, hod je l sa stakama ili bez. Ako bi mogao neko da mi pomogne posto imam 18 godina i u strahu sam kako cu nadalje funkcionisati sa tim. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Pon Mar 18, 2019 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако си изгурала годину и по са нечим што је требало да буде готово за неколико месеци, изгураћеш и ово. Нисам имао прилике да се сретнем с том направом, али шта је ту је. Добро је да нема никакве инфекције а остало ћеш изгурати.

Треба да узимаш неке витамине и минерале одговорне за кости. И млечне производе треба да користиш али гледај да нађеш кваитетно млеко. Фабричке јогурте и кефир заборави. Заборави и на Кокаколу и сличне вештаке.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2016 6:38 pm
Postovi: 3
Dragi sapatnici. Zajednicka crta nam je ne zarastanje preloma. Meni su u Nišu posle nezgodnog preloma potkolenice poredjali na operaciji delove i postavili spoljasnji fixator. To je bilo pre 4 godine. Poslednjih godinu dana nisam isao ni na snimanja ni na kontrole pokusavajuci da lezim i ne pomeram nogu. Ovih dana se spremam na rentgen, puno puta su me zracili a ja sam na kraju morao da im pokazem kako mi se noga od prelima na dole pomera na tom mestu. Užas. A u pitanju su stručnjaci koji pišu radove i doktorate a nisu primetili da meni kost nije zarasla. Ako i sada nije zarasla moracu i ja Ilizarov samo se nadam da ce mocu to u Nišu da mi urade jer mi je maltretiranje odlazak u BG na pregled pa ponovo na još nešto. Nikom ne bih poželeo ivi maltretiranje. Ibače mogu da hodam nornalno samo malo pazim poslednjih 12 meseci a ptestao sam i auto da vozim jer sam utripovao da od gaženja kvačila kost se ponovo razmrda. Pozdrav svima i]šaljem vam želje za što usoešniji oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2016 6:38 pm
Postovi: 3
Setio sam se u vezi vitamina D kog dobijamo suncanjem. Sam sam pronasao da UVB zraci dolaze do nase koze samo pod uglom od 50 stepeni znaci od 10h prepodne oa do 14h popodne. Pre i posle ne migu da prodju kroz atmosferu. Moj ortoped je rekao sami da idem na nire a kada da se suncam nije inao poima. Posle 2 god i 4 odlasja na more ja nadjem ovah podatak i isoalo je da sam se bez veze suncao 2 god jer nisam isao na lazu kada treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За срастање костију су веома важни и магнезијум и калцијум у исхрани. Плус витамин Д и К. Избацити газирано из исхране итд...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: